Problem z instalacją windowsa


(system) #1

Witam! Kupiłem ostatnio na allegro laptopa firmy Asus i do tego windowsa za 80 zł jednak przeznaczonego tylko dla komputerów Dell ( wcześniej o tym nie wiedziałem ) . Po próbie instalacji tego windowsa wyskoczył mi taki błąd http://img339.imageshack.us/i/20101002132112.jpg/ i nie dało się wyłączyć laptopa ,więc wyjąłem baterię . Poszedłem do kolegi bo oryginalnego xp ,ale podczas tamtej instalacji zmieniło mi się w biosie bootowanie na 1st był Hard Disk więc zmieniłem na Cd ,jednak teraz podczas instalacji normalnego windowsa znowu wyskakuje mi ten błąd na niebieski tle (link do zdjęcia wyżej ). Jeszcze chciałem dodać ,że wcześniej po włączeniu laptopa na ekranie wyskakiwał napis Inster boot device coś takiego tylko dłużej a teraz tylko taka kreska w prawym górnym rogu _ . Proszę o pomoc i z góry dziękuje !


(JNJN) #2

Przy starcie laptopa na pasku masz menu ( jak nie ustaw w biosie i zapisz bios Save) i z reguły wciskasz klawisz F12 i masz wybór z jakiego napędu startuje lap. Za pomocą instalatora systemu usuń wszystkie partycje z dysku, załóż ponownie, sformatuj i instaluj system.

Może lap uszkodzony, sprawdź pamięć i dysk.

No i jak zainstalujesz system Della, będziesz miał system nieoryginalny.


(system) #3

Nie do końca Cię zrozumiałem o co Ci chodzi z tym biosem. A próbowałem to menu włączyć i jak naścisnąłem F4 to mi coś takiego wyskoczyło http://img684.imageshack.us/content_rou ... ia=mupload . Jak mam sprawdzić pamięć i dysk . Sory ,że tak dużo pytam ale strasznie ciemny w tym temacie jestem.


(Lukaszk 89) #4

http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl ... b9d957b106

A konkretniej:

asus-laptop-problem-0x0000007b-t394200.html


(JNJN) #5

F4 zostaw w spokoju, z reguły Asus wejście do biosu ma przez F2.

Jak nie masz pojęcia, to po co bierzesz się za taką robotę - weź sobie kogoś do pomocy kto wie co robi lub serwis.


(system) #6

Jak wejdę do Biosa to co mam zrobić potrzebuję laptopa na wyjazd i nie mam czasu czekać na naprawę w serwisie . Ten link co mi podałeś wyżej to w nim wcale problem nie jest rozwiązany i na ten link z googli też szukałem i goście włączają Chkdsk tylko ,że ja bez systemu nie mogę tego zrobić ,nawet podczas instalowania windowsa też nie mogę tego zrobić bo błąd wyskakuje mi wcześniej.


(Lukaszk 89) #7

??


(system) #8

Kolejność bootowania jest ustawiona a mógłbyś mi konkretniej powiedzieć gdzie zmienić to z AHCI na ATA,