Problem z karta dzwiękową C-Media AC97 Audio Device

(Jem Mirabelki) #1

a więc ponioeważ mój post został usunięty to może tu go skopjuje Uśmiech krzywy

a mianowicie mój problem polega na tym że...

na początku komputer miał problem z kartą dzwiękową, pisało przy otwieraniu winampa błąd kod nr.10 a przy skype pisało :

''UWAGA! nie ma urzadzeń nagrywajacych dla skype''

jednakże wszedłem w mendżer urzadzen i udało mi sie cofnąć sterwonik do wersji z 2001 roku i wykrzyknim zniknął przy karcie.

wydwało sie wszystko wporzadku jednak gdy otwierałem muzyke probowałem w kilku programach ale nic głos nie chodził a winamp i inne programy pokazywały że muzyka jest otwarzana to samo dzieje sie przy uruchamianiu i zamykaniu systemu Windows. Shocked

więc sprawdziłem głośniki ok! sprawdziłem w ustwieniach wszystko o głośnikach ok!

a głosu tak jak nie było tak nie ma! Sad

męcze sie już kilka dni nad tym fantem i nie wiem co mam zrobić.

byćmoże cos jest źle w BIOSIE.

system : Windows XP PS2

karta dzwiekowa taka jak w tytule

płyta główna : Mainboard Kobian KOB KT 266a FDSX

(Kubusiek71) #2

Szukaj w biosie Integrated Peripherals i przypuszczalnie AC97 Audio nazwa karty,ale jak ją włączysz w biosie też musisz mieć do niej stery,poszukaj w necie do płyty gł.

(Monczkin) #3

proszę zmienić tytuł na konkretny i naczej temat zostanie usunięty - poczytaj regulamin

(Kubusiek71) #4

to zadziała tylko dla zintegrowanej karty z płytą.

(Jem Mirabelki) #5

bogusiek chyba nie mam tego w biosei to co piszesz ;/

wiesz każdy bios sie czymś różni.

a zeby właczyć karte dzwiękową trzeba zmienić na enabled???

Złączono Posta : 15.02.2006 (Sro) 9:09

a ja nie mam zainstalowanego sterownika do płyty głównej komp ją widzi

ale jak chce zainstalowac to nie ma mozliwości setup a podejżewam że moja karta dzwiekowa jest połączona za pomocą czipsetu z płytą główną (chyba)

(Piotr Kotarba) #6

Zacznij od tego. Podaj model płyty głównej

(Robloz) #7

Kartę dźwiękową można włączyć przestawiając zworkę na płycie głównej, poszukaj w dokumentacji tech. płyty, powinno być coś takiego jak AUDIO_EN

(Audio setting) Enable to włączone.

(Jem Mirabelki) #8

a gdzie ta dokumentacja techniczna płyty? ;/

Złączono Posta : 15.02.2006 (Sro) 11:23

a model płyty głównej - to ja może podam to co jest napisane na płytce ;]

tylko to wiem,

Mainboard Ver 1.1S

bycmoże na tej płytce również jest sterownik od karty dzwiękowej.

(Robloz) #9

Jak kupowałeś płytę główną to chyba dostałeś do niej dokumentację (książeczkę), nawet jeżeli się kupuje zestaw komp. to dają dokumentację

To troche za mało :stuck_out_tongue: Nie chodzi o to co jest napisane na płycie CD tylko na płycie głównej

Zainstaluj program Everest Home do pobrania tu:

http://amnezja.org/modules.php?name=Dow … tit&lid=29

Z niego dowiesz się wszystkiego o swojej płycie głównej.

(Kubusiek71) #10

Zgadza się biosy się różnią ,jak uruchamiasz kompa pierwszy obraz który Ci się wyświetla pisze jaki masz bios(np:AMIBIOS,AwardBIOS) ,często też jest podana nazwa płyty głównej.Szukaj nazwy na płycie gdzieś obok czipsetu lub pamięci pisze dużymi literami,chyba że masz plombe na obudowie.Skorzystaj wtedy z Everest.

(Jem Mirabelki) #11

najgorsze że nie mam już tak długo dźwieku :frowning:

(Robloz) #12

Tu jest instrukcja twojej płyty:

http://www.mercury-pc.com/download_file … tem_id=429

Strona 36 instrukcji - OnChip PCI Device - OnChip AC97 Audio (Auto) - Ustawienie enables (włącza), disables (wyłącza) kartę.

(Jem Mirabelki) #13

sorry!

nie mogłbys i skopjowac tekstu na forum z tego pliku :frowning: bo ja nie mam pakietu office

a można skądś ściągnąć?

(Farall) #14

To jest w formacie pdf - nie potrzeba ci do tego office’a tylko bezpłatnej przeglądarki takiej jak Adobe Acrobat Reader albo Foxit Reader - do sciągnięcia skądkolwiek z sieci, choćby z vortalu dobreprogramy.pl

(Robloz) #15

Instrukcja jest w formacie PDF, otworzysz ja programem Adobe Reader, do pobrania tu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=856&t=33

Wykaż trochę inicjatywy :slight_smile:

(Jem Mirabelki) #16

dzięki ;];];]

a po angielksu to jest czy po polsku?

(Kubusiek71) #17

Jeżeli ta instrukcja jest do niej to dźwięk masz- Integrated Peripherals Option - OnChip PCI Device - OnChip AC97 Audio -dajesz Enabled.Tylko jak masz karte dźwiękową w menadżerze to ona jest włączona w biosie.To może być jakiś inny problem, sprawdź we właściwościach Audio czy urządzenie domyślne to ta karta dźw.czy nie masz czasem wł.wyciszenia.

ps-alternatywny program do offica to darmowy OpenOffice.ux.pl.2.0 http://www.ux.pl/openoffice

(Jem Mirabelki) #18

yhy!

ja nie mam takiego czewgoś w biosie ;/

a za offisa dziękuje.

a dzwięk nie jest wyciszony.

Złączono Posta : 17.02.2006 (Pią) 9:58

aaa! i co ważne jak sie pojawia jakiś komunikta systemowy to nie ma oczywiście dziwięku z głośników a jest dzwięk z głośmnika systemowego!

(Kubusiek71) #19

No to coś Ci się pokręciło może po instalce jakiegoś programu,jeżeli wcześniej wszystko było ok.Głośnik systemowy będzie działał bez karty.Sorrki ale nie umiem Ci pomóc.

(Jem Mirabelki) #20

no cóż okey!

moze sobie poradze… :frowning: