Problem z karta dzwiękową C-Media AC97 Audio Device

a więc ponioeważ mój post został usunięty to może tu go skopjuje Uśmiech krzywy

a mianowicie mój problem polega na tym że…

na początku komputer miał problem z kartą dzwiękową, pisało przy otwieraniu winampa błąd kod nr.10 a przy skype pisało :

‘‘UWAGA! nie ma urzadzeń nagrywajacych dla skype’’

jednakże wszedłem w mendżer urzadzen i udało mi sie cofnąć sterwonik do wersji z 2001 roku i wykrzyknim zniknął przy karcie.

wydwało sie wszystko wporzadku jednak gdy otwierałem muzyke probowałem w kilku programach ale nic głos nie chodził a winamp i inne programy pokazywały że muzyka jest otwarzana to samo dzieje sie przy uruchamianiu i zamykaniu systemu Windows. Shocked

więc sprawdziłem głośniki ok! sprawdziłem w ustwieniach wszystko o głośnikach ok!

a głosu tak jak nie było tak nie ma! Sad

męcze sie już kilka dni nad tym fantem i nie wiem co mam zrobić.

byćmoże cos jest źle w BIOSIE.

system : Windows XP PS2

karta dzwiekowa taka jak w tytule

płyta główna : Mainboard Kobian KOB KT 266a FDSX

Szukaj w biosie Integrated Peripherals i przypuszczalnie AC97 Audio nazwa karty,ale jak ją włączysz w biosie też musisz mieć do niej stery,poszukaj w necie do płyty gł.

proszę zmienić tytuł na konkretny i naczej temat zostanie usunięty - poczytaj regulamin

to zadziała tylko dla zintegrowanej karty z płytą.

bogusiek chyba nie mam tego w biosei to co piszesz ;/

wiesz każdy bios sie czymś różni.

a zeby właczyć karte dzwiękową trzeba zmienić na enabled???

Złączono Posta : 15.02.2006 (Sro) 9:09

a ja nie mam zainstalowanego sterownika do płyty głównej komp ją widzi

ale jak chce zainstalowac to nie ma mozliwości setup a podejżewam że moja karta dzwiekowa jest połączona za pomocą czipsetu z płytą główną (chyba)

Zacznij od tego. Podaj model płyty głównej

Kartę dźwiękową można włączyć przestawiając zworkę na płycie głównej, poszukaj w dokumentacji tech. płyty, powinno być coś takiego jak AUDIO_EN

(Audio setting) Enable to włączone.

a gdzie ta dokumentacja techniczna płyty? ;/

Złączono Posta : 15.02.2006 (Sro) 11:23

a model płyty głównej - to ja może podam to co jest napisane na płytce ;]

tylko to wiem,

Mainboard Ver 1.1S

bycmoże na tej płytce również jest sterownik od karty dzwiękowej.

Jak kupowałeś płytę główną to chyba dostałeś do niej dokumentację (książeczkę), nawet jeżeli się kupuje zestaw komp. to dają dokumentację

To troche za mało :stuck_out_tongue: Nie chodzi o to co jest napisane na płycie CD tylko na płycie głównej

Zainstaluj program Everest Home do pobrania tu:

http://amnezja.org/modules.php?name=Dow … tit&lid=29

Z niego dowiesz się wszystkiego o swojej płycie głównej.

Zgadza się biosy się różnią ,jak uruchamiasz kompa pierwszy obraz który Ci się wyświetla pisze jaki masz bios(np:AMIBIOS,AwardBIOS) ,często też jest podana nazwa płyty głównej.Szukaj nazwy na płycie gdzieś obok czipsetu lub pamięci pisze dużymi literami,chyba że masz plombe na obudowie.Skorzystaj wtedy z Everest.

najgorsze że nie mam już tak długo dźwieku :frowning:

Tu jest instrukcja twojej płyty:

http://www.mercury-pc.com/download_file … tem_id=429

Strona 36 instrukcji - OnChip PCI Device - OnChip AC97 Audio (Auto) - Ustawienie enables (włącza), disables (wyłącza) kartę.

sorry!

nie mogłbys i skopjowac tekstu na forum z tego pliku :frowning: bo ja nie mam pakietu office

a można skądś ściągnąć?

To jest w formacie pdf - nie potrzeba ci do tego office’a tylko bezpłatnej przeglądarki takiej jak Adobe Acrobat Reader albo Foxit Reader - do sciągnięcia skądkolwiek z sieci, choćby z vortalu dobreprogramy.pl

Instrukcja jest w formacie PDF, otworzysz ja programem Adobe Reader, do pobrania tu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=856&t=33

Wykaż trochę inicjatywy :slight_smile:

dzięki ;];];]

a po angielksu to jest czy po polsku?

Jeżeli ta instrukcja jest do niej to dźwięk masz- Integrated Peripherals Option - OnChip PCI Device - OnChip AC97 Audio -dajesz Enabled.Tylko jak masz karte dźwiękową w menadżerze to ona jest włączona w biosie.To może być jakiś inny problem, sprawdź we właściwościach Audio czy urządzenie domyślne to ta karta dźw.czy nie masz czasem wł.wyciszenia.

ps-alternatywny program do offica to darmowy OpenOffice.ux.pl.2.0 http://www.ux.pl/openoffice

yhy!

ja nie mam takiego czewgoś w biosie ;/

a za offisa dziękuje.

a dzwięk nie jest wyciszony.

Złączono Posta : 17.02.2006 (Pią) 9:58

aaa! i co ważne jak sie pojawia jakiś komunikta systemowy to nie ma oczywiście dziwięku z głośników a jest dzwięk z głośmnika systemowego!

No to coś Ci się pokręciło może po instalce jakiegoś programu,jeżeli wcześniej wszystko było ok.Głośnik systemowy będzie działał bez karty.Sorrki ale nie umiem Ci pomóc.

no cóż okey!

moze sobie poradze… :frowning: