Problem z kartą graficzną i zasilacz

Witam. Mam problem z kartą graficzną. GeForce 9600 GT chłodzenie passive mam dwa wentylatory jeden z tyłu i jeden z przodu 120mm i 92mm. Miałem kłopoty właściwie to wciąż mam kłopoty. Karta graficzna okazała się uszkodzona prawdopodobnie bo artefakty i załamania graficzne się pojawiały. Więc wysłałem ją do serwisu okazało się że po wymianie na nową karte graficzną problem nie minął, artefakty i załamania graficzne. Więc znowu ją wysłałem ale okazało się że Gigabyte po testował i stwierdził że nie ma usterek karta graficzna jest jak najbardziej sprawna. U mnie dalej jest ten sam problem artefakty i załamania graficzne wieszanie systemu i restart. Na początku jechałem na zasilaczu 350W ale za bardzo nie dawał rady bo pomału umierał że tak powiem więc wymieniłem go na zasilacz 500W FEEL| Miałem nadzieję że nowy zasilacz rozwiąże ten problem otóż nie, nie rozwiązał. Próbowałem mimo to sterowniki w grywać najnowsze od producenta różne starsze i nowsze, najnowsze, ale nie pomagało. Z katą graficzną walczę już dobre 3 miesiące i nic nie wymyśliłem.

Moja konfiguracja:

Dyski twarde: 250GB Sata | 500GB Sata2

Procesor: AMD Athlon X2 dwu rdzeniowy 4200+

Płyta Głowna: Gigabyte technology Sseries Support AMD Socket AM2

Karta Graficzna: GeForce 9600 GT Muti Core Cooling chłodzenie radiator

Zasilacz: Feel 500W

Wentyle: 1x 120mm | 1x 92mm

RAM: GoodRAM DDR2 533Mhz 2x 1GB

Po teście zrobionego od Gigabyte dali wykaz na jakiej konfiguracji testowali okazało się że drobna różnica była tylko przy zasilaczu bo testowali ją na zasilaczu 850W. Proszę o pomoc.

Prawdopodobnie on jest niestabilny i źle dostarcza prąd do karty graf. Jak już chciałeś kupić coś 500W to trzeba było OCZa S&S 500W lub Corsaira 450W.

PS. FEELe to złe zasilacze

EDIT:

lub złącze na płycie głównej jest uszkodzone

A wtyczke dodatkowego zasilania podłączyłeś?

Mam taką samą grafikę i ten zasilacz - nie mam żadnych problemów . Może jakiś problem z płytą główną ??

Wtyczka jest podłączona bo ten zasilacz ma podłączenie PCI. Jest odpowiednio zasilana.

Nie wiem czy mógł by być problem z płytą główną bo komp chodzi dobrze nie resetuje się jak oczywiście nie włączy się jaką kol wiek grę bo w tedy są problemy artefakty załamania graficzne zwiechy i restart i tak w kółko temperatura karty to mniej więcej 42C jak nic nie gram a przy graniu dochodzi do 60C

A masz możliwość pożyczenia od kogoś zasilacza, ale markowego? Do wykluczenia czy, to zasilacz, ale jak napisał Pharah , ten twój to żadna rewelacja.

Nie mam możliwości pożyczenia zasilacza. Nie wiem czy mi się tak opłaca kupować nowy zasilacz. Bo tego FEELa nie dawno kupiłem. Czy to naprawdę jest wina zasilacza? Czy 500W wystarczy?. Nie którzy mówią że wystarczy nawet 450W. Komputronik pokazuje przy tym produkcie że pobiera max 179W a minimalne 60W

Ta, tylko, że to zasilacz budżetowy, stworzony do palenia kompów. Należy do świętej trójcy czarnej listy zasiłek.

Czyli że mam rozumieć że te kłopoty to od zasilacza?. Jak nie kupie odpowiedniego to problem nie zniknie. Czyli że lepiej by było kupić zasilacz Corsair 450W?. Chciałbym mieć pewność że rzeczywiście to wina złego zasilacza. Czy ten zasilacz był by dobry? http://www.modecom.pl/product.php?id=512&categoryId=6 w komputroniku najczęściej jest kupowany Corsair CMPSU-520HXEU - 520W. Więcej jak 550W nie włożę. Płyta główna raczej nie powinna być uszkodzona skoro nic się z kompem nie dzieje.

Ten Volcano jest bdb. ale mówimy od razu, że to może być zasilacz aczkolwiek nie musi, więc po kupnie jak nie przestaną występować problemy z grafiką to nie obwiniaj nas !!

Pozdr.

No tak tylko że jak podłącze starą kate graficzną Radeon X1300 256MB, To działa w porządku nie ma artefaktów załamań itp. Jest ok, a po włożeniu GeForce 9600 GT są problemy. Moim zdaniem gdyby płyta główna była winna to Radeon zachowywał by się podobnie a tak nie jest więc ale to moje zdanie, myślicie że mogło by tak być?. Bo jakie by tu było logiczne rozwiązanie tego problemu.

No to chyba zasilacz.

Pozdr.

Przetestowałem programem 3D Mark 2003, 2005, 2006. Niestety, ale test nie został przeprowadzony bo za nim wyświetlił się jaki kol wiek obraz komputer się z resetował.

99.9% wina zasilacza

W Game Hud tej karty zmniejszyłem Voltage na 1.0 Volt i ku mojemu z dziwieniu test z 3D Mark 2003 i 2005 przeszedł pomyślnie ale przy 2006 już nie. Mam wrażenie że to jednak wina zasilacza, co wy o tym sądzicie?.

Odłączyłem zasilanie dysku twardego i CD-ROM-u. Testy graficzne 3D Mark 03,05,06 przechodzą pomyślnie, ale teście z roku 2006 nie mogę zmienić rozdzielczości wyższej jak 1024x768. W przypadku wyższej rozdzielczości komp się zawiesza resetuje i artefakty się pojawiają.

Mam pytanie czy ten zasilacz http://www.cooling.pl/zasilacz-be-quiet … ,1601.html będzie odpowiedni? Czy wystarczy do grania na pełnych obrotach. Pytam bo teraz aby testy z 3D Mark mogły w miarę dobrze przejść to musiałem odłączyć dysk twardy i CD-ROM. Chociaż i tak w tych benchmarkach nie mogę zmienić detale na wyższe bo, i tak się zawiesi i z resetuje.

tak, wypasiony zasilacz.

Mam jeszcze jedno małe pytanko. Jestem wstanie włożyć max zasilacz 550W i mam pytanie czy jak włożę 550W Be Quiet to czy mi wszystko pociągnie i jeszcze z zapasem mocy. Czy lepiej 650W też oczywiście z Be Quiet. Proszę o odpowiedź.