Problem z kartą graficzną

Witam posiadam dwie płyty główne (jedna nowa jedna używana)
Gigabyte ga-m61pme-s2 rev 2.0
Oraz procesory AMD phenom ii 955(95w) oraz amd Athlon II x64 4400
Oraz karty graficzne ati x550 oraz geforce 9500gt 1gb
4 GB Ramu DDR2
Zasilacz 350w działający już 9lat

A teraz problem początkowa konfiguracji Athlon +x550 i 4gb Ramu wszystko działa

Jakiś czas temu Athlon +9500gt
4gb ram

Aktualnie phenom i 9500gt

A problem taki ze pewnego dnia karta graficzna przestała działać nie daje obrazu, robi się ciepła itp lecz brak obrazu. A więc kupiłem nowa płytę i znów to samo próbowałem każdej konfiguracji oraz reset bios, zasilacz też zmieniałem 350w tylko Chieftec również brak obrazu

Ma ktoś pomysł co jeszcze mogę spróbować?

I zapomniałem posiadam chłodzenie wodne pompa sys_fan wentylator na chłodzony podpięty pod cpu_fan

Pozdrawiam :kissing_heart:

ati 550 działa z Phenomem?
Jak 550 poszła, to 9500 zmarła ze starości najprawdopodobniej, teoretycznie możesz ja “piec”, tylko to już takie muzeum, że szkoda czasu…

… i trza było nie brać “nowej płyty i zasilacza”, a nas zapytać. :wink:

Znaczy z Athlonem oby dwie działały i z dnia na dzień przestały puszczać obraz

Czyli teraz z Phenomem nie działa żadna karta?
Ok to do konkretów:

  • masz chłodzenie wodne, czy podkręcałeś procesor?
  • Czy płyta ma integrę i działa?

Integra dział, phenom /Athlon i x550 /9500gt nie działa żadne z żadnym ale i tera tak nic nie krecnone ani nic

Takie zabytkowe karty padaja, ale obie jednego dnia?
Zasilacz obciążony, ale Chieftec powinien utrzymać Phenoma i grafikę.

… a w drugiej płycie to samo? TZN. cisza po podpięciu karty i do niej monitora?

Dokładnie myślałem że PCIx padło ale nie

Tez tak sądziłem, czyli zostaje test kart “u znajomego”, bo do serwisu więcej zapłacisz niż obie warte razem. Można przyjąć, że to w nich problem, przekładanie i…poszły luty w chipie pewnie.

A wróć, wentylatory na kartach , działają?

Niema wentyli ale robią się ciepłe nie gorące ciepłe, a i Men urządzeń tez ich niema

Ja wiem ze sprzęt słaby ale do lola wystarczy

To na integrze, a na podpięciu czarno - rozumiem.

Czyli Ati 550 wyrzuć do kosza, serio tak stara, ze szkoda zabawy.
Geforce możesz sprawdzić u kogoś ze znajomych i, jeżeli czarno, pieczemy w piekarniku.
Obstawiam jednak, ze czeka Ciebie wymiana karty, a komp nie taki słaby znowu. Wiele gier poza LOL by uciągnął (jeszcze). . :wink:

Znaczy ja ją dostałem jak dałem kiedyś 6lat temu do serwisu. I mam ją tak o normalnie to grałem na 9500gt 1gb i postanowiłem wymienic Athlon na phenom wkoncu 4 rdzenie dołożyłem też ssd. A jest opcja ze instalacja windy na nowo pomoże?

Z tym pieczeniem karty graficznej, to kumpel to robił ze swoim GTX’em bodajże 650. Karta po takim zabiegu wstała, paste termo też nałożył po pieczeniu. Karta działała przez jakieś półtorej miesiąca.

szansa <1%

Ja bym w kartę nic nie inwestował już, serio 50 zł za diagnozę w serwisie to więcej za ile by na Allegro poszła. Jak nie masz u kogo sprawdzić… piecz.

Tylko miej na uwadze co mówi Paweł, to nie naprawa a raczej krótkotrwałe reanimowanie.

Jakbyś chciał, i nie planujesz wymiany, to z 8 GB ram i znośną kartą, pograsz na tym praktycznie we wszystko poza najnowszymi AAA (wiedźmin 3 pójdzie). Ten gt 9500 i tak ograniczał, nie szkoda dziadka. :wink:

Kartę do kosza, kupić “nową” za czteropaka na OLX, a nie bawić się w pieczenie.

Jakieś propozycje miejcie na uwadze że to stara płyta

Płyta stara, ale problemem jest zasilacz, mocniejszej niż 75W bym nie podpinał już. Czy wszystkie Radeony 7850, GTX 660TI odpadają. Zresztą to też wiekowo już trupy.

Ogólnie zastanawiałbym się pomiędzy 750(ti)1050/ z używanych a nowym Radeonem 560 (D) wszystko do 300 zł. Wydajność, powiedzmy, taka sama, te używane może dostaniesz nieco taniej od Radeona.

Czyli jak nieco ponad 200 wytargujesz 750 2 GB, to bierz ją, jak ceny będą szły pod 300, to szukaj tego RX, może taniej dostaniesz gdzieś. Nic lepszego i tak nie upchniesz w Twoim zestawie (procek słaby trochę i 8 GB RAM by przydało się). Jeżeli w ciągu roku-dwóch planujesz całkowitą wymianę to możesz dołożyć do 1050TI lub rx 560 4 GB…https://www.sferis.pl/karta-graficzna-asus-radeon-rx-560-radeon-rx-560-arez-seriers-arez-rx560-o2g-evo-radeon-freesynctm-technologia-amd-crossfire-technologia-amd-freesync-2gb-gddr5-6000-mhz-128-bit-p644098?nobid=

A jak bym spróbował zasilacz mocniejszy podpiąć?

A grafika ma złącze na osobne zasilanie?

Jeśli nie, to mocniejszy zasilacz nie będzie potrzebny.

Nie, pcix. Mysalen że może brakować mocy. Mam jeszcze płytę asusa i radeon. Ale nie testowałem czy działa