Problem z kernell 32 dll

Hello. Pomóżcie, bo nie wiem o co chodzi. Programy takie jak Nero, gg, e-mule, IE wykonują nieprawidłową operację, w szczegółach można przeczytać, że chodzi o jakąś nieprawidłową stronę w module Kernell 32 dll. Nie wiem co może być tego przyczyną. Komp jest dopiero co po formacie, bo wcześniej również pojawiały się tego typu cuda. Co to może być???

jaki system? sprzęt?

Antywir?

Też miałem problem z biblioteką kernell32.dll ale to wynikało z uszkodzenia tego pliku. Jeżeli masz WinXP to możesz zrobić tak: Uruchom–>cmd–>sfc /scannnow. Jak to zrobisz włóż płytkę systemową i poczekaj aż system przywróci wersje oryginalne plików. Potem zrób restart i zobacz czy działa jak tak to możesz opróżnić katalog dllcache(C:/Windows/system32/dllcache)

Mi to pomogło i zapewne tobie też pomoże.

Pozdrawiam

pewnie masz wirusy, bo kernell to inna nazwa rdzenia systemu. spróbuj skanowanie virem.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Win 98, avast

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 16:49:29, on 06-11-10

Platform: Windows 98 SE (Win9x 4.10.2222A)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:

C:\WINDOWS\SYSTEM\KERNEL32.DLL

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSGSRV32.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\MPREXE.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSTASK.EXE

C:\PROGRAM FILES\ALWIL SOFTWARE\AVAST4\ASHSERV.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\mmtask.tsk

C:\WINDOWS\SYSTEM\KB918547\KB918547.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\KB891711\KB891711.EXE

C:\WINDOWS\EXPLORER.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\RPCSS.EXE

C:\WINDOWS\TASKMON.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\INTERNAT.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\SYSTRAY.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\STIMON.EXE

C:\PROGRAM FILES\AHEAD\INCD\INCD.EXE

C:\PROGRAM FILES\ALWIL SOFTWARE\AVAST4\ASHWEBSV.EXE

C:\PROGRAM FILES\ALWIL SOFTWARE\AVAST4\ASHMAISV.EXE

C:\WINDOWS\TWAIN_32\1200 CU PLUS\WATCH.EXE

C:\PROGRAM FILES\ULEAD SYSTEMS\ULEAD PHOTO EXPRESS 3.0 SE\CALCHECK.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\WMIEXE.EXE

C:\WINDOWS\SYSTEM\DDHELP.EXE

C:\PROGRAM FILES\INTERNET EXPLORER\IEXPLORE.EXE

C:\PROGRAM FILES\WINRAR\WINRAR.EXE

C:\WINDOWS\TEMP\RAR$EX00.833\HIJACKTHIS.EXE

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.wp.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar2.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\SYSTEM\MSDXM.OCX

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar2.dll

O4 - HKLM…\Run: [scanRegistry] C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun

O4 - HKLM…\Run: [TaskMonitor] C:\WINDOWS\taskmon.exe

O4 - HKLM…\Run: [internat.exe] internat.exe

O4 - HKLM…\Run: [systemTray] SysTray.Exe

O4 - HKLM…\Run: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM…\Run: [stillImageMonitor] C:\WINDOWS\SYSTEM\STIMON.EXE

O4 - HKLM…\Run: [inCD] C:\Program Files\Ahead\InCD\InCD.exe

O4 - HKLM…\Run: [avast! Web Scanner] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\AVAST4\ASHWEBSV.EXE

O4 - HKLM…\Run: [ashMaiSv] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\AVAST4\ashmaisv.exe

O4 - HKLM…\Run: [Zasobnik systemowy] SysTray.Exe

O4 - HKLM…\RunServices: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme

O4 - HKLM…\RunServices: [schedulingAgent] mstask.exe

O4 - HKLM…\RunServices: [avast!] C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O4 - HKLM…\RunServices: [KB918547] C:\WINDOWS\SYSTEM\KB918547\KB918547.EXE

O4 - HKLM…\RunServices: [KB891711] C:\WINDOWS\SYSTEM\KB891711\KB891711.EXE

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\PROGRAM FILES\GADU-GADU\GG.EXE” /tray

O4 - Startup: Watch.lnk = C:\WINDOWS\TWAIN_32\1200 CU PLUS\WATCH.exe

O4 - Startup: Ulead Photo Express 3.0 SE Calendar Checker.lnk = C:\Program Files\Ulead Systems\Ulead Photo Express 3.0 SE\CalCheck.exe

O4 - Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE

O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR2.DLL/cmsearch.html

O8 - Extra context menu item: &Translate English Word - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR2.DLL/cmwordtrans.html

O8 - Extra context menu item: Cached Snapshot of Page - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR2.DLL/cmcache.html

O8 - Extra context menu item: Similar Pages - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR2.DLL/cmsimilar.html

O8 - Extra context menu item: Backward Links - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR2.DLL/cmbacklinks.html

O8 - Extra context menu item: Translate Page into English - res://C:\PROGRAM FILES\GOOGLE\GOOGLETOOLBAR2.DLL/cmtrans.html

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

Złączono Posta : 10.11.2006 (Pią) 19:13

Dzięki, alemam Windows 98 SE

@kuntka najprawdopodobnie padla ci ram polecam przetestować memo testem ale to tylko moja opinia

Dzięki, spróbuję test, może problem się wyjaśni.

podmień plik kernel32.dll, start-> uruchom-> sfc

kontroler plików systemowych niestety także niczego nie wykazał, ale wielkie dzięki za radę…

ale mimo wszystko, gdy będą się pojawiać błędy to w/w plik podmień.

Jak mam tego dokonać???

Robię wszystko wedle wskazówek, ale w oknie wyodrębnij pliki zostaje puste pole zachowaj i wyskakuje okienko ,Wskazana przez pole ,zachowaj" lokalizacja jest pusta lub zawiera niepoprawne znaki. Co mam tam wpisać???

wpisz gdzie dany plik ma być zapisany.

W oknie dialogowym wyodrębnij pliki wpisuję ścieżkę dysk:\Win98 w polu Przywróc z, natomiast nie wiem co wpisać w polu poniżej ,zachowaj", gdy pole pozostaje puste wyskakuje okienko: wskazana przez pole zachowaj lokalizacja jest pusta lub zawiera niepoprawne znaki. Co robić???

Złączono Posta : 15.11.2006 (Sro) 15:35

Wpisuję sfc z uruchom, w kontrolerze plików systemowych klikam Wyodrębnij jeden plik z dysku instalacyjnego. w polu określ plik systemowy, który chcesz przywrócić wpisuję kernell32. dll,a następnie klikam rozpocznij, ale już w oknie dialogowym Wyodrębnij pliki wpisuję :\Win98 w pole Przywróć. Niestety po kliknięciu naOK wyskakuje okienko, że ,wskazana przez pole Zachowaj (które pozostaje puste, gdyż nie wiem co w nie wpisać) lokalizacja jest pusta lub zawiera niepoprawne znaki. klops

musisz wpisać ścieżkę gdzie zostanie zapisany start plik, dowolna lokalizjaca.

Zastanawia mnie fakt, w jaki sposób oparłeś się modzie na instalację Windows XP. Widziałem osoby na forum, które zainstalowały ten system na komputerze z procesorem o zegarze 500 MHz. Nie polecam takiego postępowania. Na takim sprzęcie XP działa wolno w porównaniu do Windows 98. Teraz przejdę do próby rozwiązania, kolego swojego problemu z błędem powodowanym w kernel32.dll. Otóż z opisu wynika, że najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia pliku o rozszerzeniu .pwl, który ma odwołania do kernela. Nie wiem kiedy ostatnio korzystałeś z programu Scandisk i defragmentatora dysków (z wyłączonymi programami przy zegarze). Uczyń to już teraz. Najpierw wykonaj prostą wskazówkę: Naciśnij przycisk Start potem Wyloguj… następnie Tak w pole Nazwa użytkownika wpisz dowolny tekst np. Jan Kowalski. Naciśniesz OK. Pole hasło pozostaw puste. W ten sposób naprawisz plik .pwl

Jeśli Nero przestanie działać na nowej nazwie użytkownika, to przeinstaluj program. Gdybyś chciał zagrać w Need For Speed Most Wanted Demo w Windows 98, to napisz w tym temacie a udzielę, Tobie wskazówek. Przy okazji, jakim sprzętem dysponujesz?

w pliku z rozszerzeniem pwl zawiera zaszyfrowane hasła wykorzystywane do logowania do sieci lub internetu.

@12345 nie rozumie Twojego postu.

De Niro, ja też Cię nie rozmię, zajrzyj na strony pomocy technicznej Microsoftu a dowiesz się o czym napisałem. Z łaski swojej powiedż czy jesteś użytkownikiem Windows 98 i poznałeś jego tajemnice. Myślę, że przesiadłeś się na XP-eka mając nadzieje, że jest panaceum na wszystkie bolączki oprogramowania.