Problem z kompem - Bios

Byłem u kolegi i chcielismy podkrecic jego komp(athlon 1800 1.4 ghz No podkrecilismy fsb do 150 temp normalna .

pózniej chcielismy przestawic rubryke bezposrednio pod tym fsb i tam było auto to śmy zmienili na 6 a mozna było od 4 do 13

a to fsb wtedy zmienilismy na h/w czyli tak jak bylo zanim smy cos ruszali i od tego jak smy zmienili to na 6 to sie komp nie chce włączyć (monitor sie nie włącza wiatrak chodzi reset nie działa ) to raczej nie zasilacz bo to sie zrobiło po tym przestawieniu w biosie

ps cd-rom mozna wysować

jest w miare czytelnie

Popierwsze popraw błedy i napisz to po polsku.

Spróbuj wyciągnąc Baterie na 15 minut.

A pózniej spróbuj przestawić Bios na Deafult

Jezli to nie pomoze mogła wystąpic usterka technicza, jezeli się nie znasz oddaj do serwisu.

Jaka baterie i do biosa sie nie da wejsc jaka usterka techniczna cos powaznego? to komp mojego kolegi nie mój

Baterie znajdującą się na płycie głównej; co spowoduje zresetowanie ustawień BIOS’a

A do BIOS’a na BANK da się wejść. Uruchom komputer i czytaj uważnie co wywala BIOS. Powinno wyskoczyć coś takiego: Wrong CMOS Settings, press F1 to use default settings.

tyle ze nie moge go uruchomic czytaj pierwszy post

Zastosuj się do swoich wskazówek i przeczytaj co Tobie napisano.

A przede wszystkim wyjmij…

wystarczy na 1 min wyjąć baterie…bios wróci do standardu. Poza tym nie radziłbym Tobie się brać za coś takiego skoro nie znasz nawet podstaw :confused:

No też tak myśle a ile to w serwisie bedzie kosztować?

…tak dla ścisłości - wystarczy 30 sek.

Przeciez nie wiadomo co zepsułes ale przygotuj sie na wydatek napewno powyzej 100 zł.

a oni tylko wyjmą baterie, i ustawią BIOS… :mrgreen:

jak można nie wiedzieć gdzie jest bateria staryprzeciez ją widać z 2 metrów znajduje się w dolnej części płyty głównej, ma krztałt takiej jak od zegarka na rękę z tą różnicą że jest troszeczke większa

Chyba kolega odda do serwisu raczej 100zł to nie kosztuje.

Powiedz jaka to płyta a ja powiem Ci gdzie znajduje sie bateria. :wink: Kase przelejesz na konto okej??*

Powiedz tylko jaka płyta

*Żartowałem

Pole Wartość

Nazwa płyty głównej ASRock K7VT4A+

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 20:37

a sory podałem moja

ps kolegi nie znam

No to raczej nie zadziałamy. Musisz dowiedzieć sie jaka jest płyta kumpla.

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 20:44

sb7nl.jpg

To w tej czerwonej obwódce to bateria na Twojej płycie głównej. szukaj czegoś takiego u kumpla.

no i to odczepić i przyczemić?

Wyjąć (bateria jest osadzona w takiej obudowie jakby)… odczekać kilka chwil (około 1 minuty) i włożyć spowrotem.

I bedzie działął

bo my tylko zmienialismy to pod fsb

mozna bylo ust od 4 do 12 i ustawilismy 6 i czemu nie działa?

Domyślam się że chodzi o mnożnik. Nikt Ci nei zagwarantuje że bedzie chodzić. Nie masz już nic do staracenia. Spróbuj.