Problem z komputerem (sam sie resetuje)

Czesc , mam nietypowy problem… mianowicie resetuje mi sie komputer podczas grania w niektore gry ale nie wszystkie. np: dziala normalnie FIFA 2006 Counter-Strike D2 LoD WoW itd itp ale resetuje mi kompa jak gram w gry typu Starcraft , Heroes III itd itp. No i teraz pytanie co moze byc przyczyna resetu bo to napewno nie wina wirow bo jestem po formacie…

pls help bo nie wiem co robic;p

A widziałeś taki dział jak “Problemy” tu jest “Bezpieczeństwo i logi HijackThis”. Może lepiej tam napisz.

Złączono Posta : 03.02.2006 (Pią) 19:24

mialem tez wpis :

ale go usunolem

====================================

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Proponuje poczytać TEN temat i zobacz jaka jest prośba do userów wklejających loga.

Pozdrawiam kuz5

to znak errora :wink:

Log Ok

Kosmetyka, usuń hijackiem

Panel sterowania >>> Java Plug-in >>> Update >>> odptaszkuj Check for updates automatically.

Start >>> Uruchom >>> msconfig >>> w zakładce Uruchamianie wyłącz te wpisy.

No ale jakiego errora co z tym kompem jest nie tak

A skąd ja mam to wiedzieć :mrgreen:

Dziennik zdarzeń:

Start>>>Uruchom>>>eventvwr - tutaj masz opisany bład :mrgreen:

pfff tam nic nie jest napisane…

Mój Komputer -> Właściwości -> zakładka Zaawansowane -> Uruchamianie i Odzyskiwanie -> Ustawienia -> odznacz Automatycznie uruchom ponownie.

teraz zamiast restartu powinien wyskoczyć śliczny ( :stuck_out_tongue: ) BSoD (tzn. blue screen). spisz z niego informacje i podaj na forum. ale obstawiam stery do grafy (bo problem dzieje się tylko w nich) - może są za nowe jak na takie stare gry ? :slight_smile:

pozdrawiam.

a ja nic ponieważ nie wyskoczył po skasowaniu jeszcze raz ten wpis :wink:

hmm no ciekawe mozliwe ze masz racje teraz pytanie skad mam sciagnac jakies inne stery do grafy?

Wyskoczył komunikat - niebieska tapeta z napisem STOP 0x000… jak nie to jest Ok

Tak wyskoczyla… ze mam cos w biosie wylaczyc debugowanie i cos tam ramu czy jakos tak? nie wiem cos tam pisalo zebym sprawdzil sterowniki tez

btw od jakiegos czasu BIOS nie potrafi zapisywac zmian… co wlaczam kompa to sie robi test ramu i sie zatrzymuje… musze nacisnoc F1 a pozniej del zeby sie wlaczyl komputer… moze to miec jakis zwiazek z tym wszystkim?

spisz dokładne dane z tego niebieskiego ekranu bo nie ruszymy z miejsca. jak masz cyfrówke to zrób zdjęcie i wstaw nma forum, jak nie to po prostu spisz. dużo tego nie ma.

pozdrawiam.

p.s. a Ty masz w ogóle jakieś sterowniki do grafiki? czy te od windowsa?

Mam sterowniki do grafy i to najnowsze

Złączono Posta : 04.02.2006 (Sob) 15:08

Dobra wyskoczyl blue screen i pisalo tam tak:

"Pojawil sie problem i system Windows zostal zamkniety , aby zapobiec uszkodzeniu komputera

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jesli po raz pierwszy widzisz ekran bledu stop , ponownie uruchom komputer.

Jezeli ten ekran pojawi sie ponownie , wykonaj nastepujace kroki:

Upewnij sie , czy wszelki nowy sprzet i oporgramowanie sa poprawnie zainstalowane. Jezeli jest to nowa instalacja , popros prodecenta sprzetu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla Systemu Windows , ktore moge byc potrzebne

Jesli problemy beda sie powtarzac , wylacz lub usun wszelki nowo zainstalowany sprzet i oprogramowanie , Wylacz opcje pamieci Systemu BIOS , takie jak buforowanie i przeslanianie

Jezeli do usuniecia lub wylaczenia skladnikow musisz uzyc trybu awaryjnego , ponownie uruchom komputer , nacisnij F8 , aby wyswietlic zaawansowane opcje startowe , a nastepnie wybierz tryb awaryjny

INFORMACJE TECHNICZNE

***STOP: 0x000000A (0x39DC45b7 , 0x0000000?

0x00000000 , 0x804eBD3E )

Rozpoczynanie zrzucania pamieci fizycznej

zrzut pamieci fizycznej zostal zakonczony. skontaktuj sie z administratorem systemu

Złączono Posta : 04.02.2006 (Sob) 15:12

Mam problem z BIOSEM moj bios nie potrafi zapisac zmian ktore wprowadzam…np mam sound blaster 5.1 ale tez mam karte zintegrowana i nie umiem jej wylaczyc w biosie bo co ja wylacze to po wylaczeniu kompa i znowu wlaczeniu ona ciagle jest wlaczona…czyli bios w ogole tego nie zapisuje… Malo tego jak wlaczam kompa i robi mi skan ramu to jest jakis check sum error czy jakos tak i musze nacisnac F1 a pozniej DEL zeby sie wlaczyl Windows! !!

ram do sprawdzenia programem mamtest+ (wrzuca się go na dyskietke, ustawia w BIOSie bootowanie z flopa i włącza się z niej kompa).

jeżeli BIOS nie zapisuje zmian to może być oznaka padniętej bateryjki. tak więc wyjmij ją i kup taką samą.

ile kosztuje taka bateria ??

i dlaczego uwazasz ze to ram skoro to tylko nawala wtedy kiedy gram w zalosne Heroesy III a dziala World of Warcraft ktora jest o wiele bardziej wymagajacy!? to fizyce pre!

bo jak sam zauważyłeś podczas sprawdzania ramu pojawia się błąd…

więc chyba logiczne jest, że trzeba sprawdzić i tą opcję.

http://egielda.com.pl/forum/viewtopic.p … e1d2c8e884

a bateryjka to koszt pewnie koło 5zł :slight_smile: zreszta z tym poczekaj na rade innych, a teraz bierz się za sprawdzanie ramu. potestuj z godzinke - chyba, że wcześniej zacznie sypać błędami (wtedy zakończ test bo wiadome będzie, że ram jest uszkodzony).

Proponuję od razu zobaczyć - http://support.microsoft.com/default.as … ;PL;311564

Przyczyny:

  • konflikt sprzętowy

  • wadliwie napisany sterownik

  • zbyt stary BIOS

  • podkręcony procesor

  • aktualizacja Windows do nowszej wersji

Sposób rozwiązania:

  • usunięcie nowej karty rozszerzeń

  • zainstalowanie najnowszej wersji sterowników

  • aktualizacja BIOS’u

  • obniżenie taktowania procesora

  • przeglądnięcie zdarzeń systemowych, któe zawierają przyczyny błędu (Start -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Podgląd zdarzeń)- usunięcie niekompatybilnego z nową wersją systemu programu

-konflikt sprzetowy… tu moze byc problem bo jak pisze od samego poczatku mam sound blastera i zintegrowana karte dzwiekowa a ze moj bios nie potrafi zapisac zmian to ciagle moja zintegrowana jest wlaczona i co za tym idzie tak jakbym mial dwie karty i moze byc konflikt… nawet to pokazuje w manageru urzadzen jeden ten zolty wykrzyknik…

-sterownik? nie ma takiej opcji mam zawsze najnowsze

-stary bios? mozliwe … teraz pytanie jak go mam uaktualnic …i jak mam zrobic zeby w koncu zapisywal zmiany… bo mnie zaczyna dobijac

-nie mam podkreconego procesora

-mam win xp sp1 wiec to tez nie to…bo jak wczesniej mailem sp2 dzialo sie to samo…

Wiec co jakie kroki mam powziac dalej?

Złączono Posta : 05.02.2006 (Nie) 9:33

Dobra sprawdzalem 11 godzin ram , nic nie wykrylo… zadnego errrora wiec chyba wszystko jest ok z nim?

Złączono Posta : 05.02.2006 (Nie) 10:18

powinienem jeszcze dodac ze moj BIOS nie zapisuje nawet godziny… co wlaczam go na nowo jest godzina cos pierwsza w nocy i rok 2002 :))

z ramem wszystko wporządku. tak ja napisałem - prawdopodobnie przyczyną niezapisywania ustawień BIOSu jest słaba bateryjka, którą należy wymienić.

a póki co to proponuje wyjąć Sound Blastera i korzystać z wbudowanej karty (przynajmniej dotąd, aż będzie można ją wyłączyć w BIOSie). unikniesz w ten sposób konfliktu sprzętowego.

pozdrawiam.