Problem z komputerem

Czy wie ktoś czemu mój komputer wywala się podczas uruchamiania gry albo po odpaleniu kilku programów?

Być może masz nierówną podłogę :wink:

Może wróżka wie.

Po ■■■ piszecie skoro nic nie wdrażacie tym

Dają Ci do zrozumienia, że masz coś napisać o kompie i systemie.

Co Ty nam tu inseminujesz?

To tak komputer składa się że starszych części kilka dni temu (2) sformatowałem windowsa bo mi z dupy zniknęło 300gb na dysku c (mam 2 dyski 500gb na system 1tb na gry itp) i tego samego dnia postawnowiłem nałożyć nowy smar na wentylatory i w tedy to się zaczęło komputer wiele razy się wywala na pulpicie jak odpalam gry jak odpalam chrome i nawet podczaszy wpisywania hasła aby odblokować komputer po odpieciu tych nasmarowanyh wentylatorach to samo procesor osiągał tylko 60 stopni(system to win 10 płyta główna ASRock b85 pro4 2 ramy po 8gb procesor Intel core i7 4gen i GTX 1060) a jak wyskakuje bluescreen to wszystkie kody bluescreena widziałem a tu e1d.sys a tu only read menory a tu jakieś inne

a jak temperatury?

Czy możesz skupić się na wyjaśnieniu tego fragmentu? Co konkretnie zrobiłeś? Jakie konkretnie wentylatory masz na myśli?

Więc tak wykręciłem 3 z 4 wentylatorów 2 górne jeden tylni normalnie rozkręciłem te wentylatory i uzyłem smaru* w tedy najprawdopodobniej się to zaczeło albo po formacie windowsa 10 ale i tak po 2 full formacie dlej to samo

*Samochodo-rowerowego jak ma to jakieś znaczenie

Z wentylatorami: CPU 30-40stopni, GPU 30stopni
Po wyjęciu: 50-55 CPU GPU 38 stopni
Na płycie głównej też w okolicach 40-50 stopni tylko auxtin0, auxtin3 i jeszcze jakiś po 127 ale z czego co wiem to na to mam nie zwracać uwagi

Zostaw może na noc memtest, może jednak coś z pamięcią.

Memtesta robiłem 4h i jeszcze 1h prime 95 nic wszystko git z ramami ale nwm czy to jest ważna informacja

Kiedy odpalam komputer po dłuższej chwili nie używania najpierw uruchamiania się kilka razy bez obrazu potem z obrazem aby wejść do biosu potem z windowsem i na samym pulpicie kilka bluscreen wyskakuje i działa ale gry nie odpali a jak się rozgrzeje to działa normalnie dziwne

A k.graficzna na obciążeniu też ma zadowalające temperatury? Zasilacz dobrany do k. graficznej i ogólnie do obciążenia?

Jak ostatnio karcie robiłem stresem test to temperatury graniczyły. W przedziale 60-65 stopni
Zasilacz ma 500w a kartę mam od roku i takich problemów jak by miała za mało mocy nie było

Ps.
Po aktualizacji biosu to prawie najnowsze wersji komputer zaczął mi się mniej razy resetować
Jest to jakiś „trop” do błedu lub usterki??

Czy podczas konserwacji, wyjmowany był procesor ze slotu?

Nie wyjmowałem w tedy procesora

Oglądnij ten komputer. Podczas konserwacji „mocno” go czyściłeś, tj. sprężone powietrze, czy cuś? Popatrz na kondensatory przy procesorze, może są trochę „wybrzuszone”? Kurz często „konserwuje” niektóre usterki.

Jak go czyściłem to użyłem sprężonego powietrza a kondensatory wydają się git

A czy to dobrze że przy teście procesora procesor osiągał po kilku minutach 90-100 stopni??

1/ sprężonym powietrzem nie czyści się komputera, szczególnie jak był ciepły
2/ nie, to nie sa poprawne wartości co do temperatur.