Problem z kopiowaniem plików powyżej 20GB

(artss) #1

Od pewnego czasu nie mogę przenieść , ani skopiować plików video z dysku na inny dysk. Problem występuje przy plikach powyżej 20GB. Co ciekawe film odtwarza się normalnie od początku do końca, można także przenosić go do innych katalogów , ale w obrębie dysku na którym się obecnie znajduje. Mam kilka takich plików i problem dotyczy każdego z nich.

Jakieś pomysły ? :wink:

(Domker) #2

Jaki system plików na dysku docelowym jest ?

(artss) #3

NTFS. Tu nie chodzi o docelowy, tylko o ten z którego chce kopiować. Mam kilka dysków i na żaden z tego konkretnego dysku nie chcą się pliki skopiować.
Podlaczylem dysk inną taśmą i to samo.

Chyba dysk siedzi , bo juz niektóre mniejsze pliki tez nie chcą przejść ma inny HD.

(JNJN) #4

Najnowszy HD Tune Pro 5.70 opcja health i wklej tu cały screen smart dysku.

(artss) #5

Dysk WRC wd30eurs-63r8uy0 3Tb

Błędy:
C5 Current Panding Sector - warning
C7 Interface CRC Error Count - attention

Reszta ok.
Jak wchdze do Log, nie ma tam żadnych danych

Jakieś wnioski ?

(JNJN) #6

Wklej screen.

(artss) #7

(JNJN) #8

Wymiana przewodu sygnałowego dysku sata na nowy - pozycja C7, po wymianie ma być stała wartość 181103.

Ale dysk się sypie? pozycja 01 i C5.

Program MHDD zrób zerowanie + remap i po operacji wklej zdjęcia z funkcji F8 i F4 i zobaczymy.

Zerowanie usunie wszystko z dysku.

(artss) #9

Ok. Dzięki.
Na kopiuje te pliki które skopiować się chcą . Jedne pliki przechodzą na inny dysk inne nie chcą.

Przełączyłem dysk do kieszeni w której inne dyski działają bez problemu, ale ten tak samo źle jak przy podłączeniu kablem, wiec raczej to wina połączenia.

(JNJN) #10

Ma mnóstwo błędów komunikacji C7 - może elektronika dysku pada?

(pocolog) #11

Może spróbuj zrobić obraz tego dysku programem DD, clonezilla, czy innym który kopiuje niskopoziomowo zanim zabierzesz się za zerowanie. Jeśli dasz radę zrobić obraz to go później podmontujesz i skopiujesz co chcesz. Chyba spróbować nie zaszkodzi.

(artss) #12

Dzięki za sugestię. To co się nie skopiuje, to zrobię ten obraz :slight_smile: .
Trochę zabawy jest, bo 3TB danych gdzieś trzeba upchać :wink:

(Bogdan_G) #13

U mnie tam bez problemów jakiekolwiek kopiowanie między partycjami, dyskami, pamięciami flash i tam takie…
Mam isobuster pro.
Pliki uszkodzone da się skopiować z pomijaniem uszkodzeń. Filmy z pomijaniem uszkodzeń też da się odtwarzać w jakimś smplayer, byle nie było za dużo uszkodzeń, ale na to bym raczej nie stawiał.

Czasem darmowe malutkie narzędzie skopiuje więcej niż płatne - Unstoppable Copier - ale to do windows 7.

(pocolog) #14

W clonezila mozesz ustawic kompresje, wiec puste bity odpadaja. Usun wpierw co uratowales i obraz bedzie mniejszy.
edit.
bzwróć. można tam ustawić pomijanie pustych sektorów :wink: ale kompresje też można :wink:

(artss) #15

Udało mi się skopiować wszystko z dysku. Teraz pytanie . Jak długo może potrwać zerowanie dysku 3TB? Chyba nie dobę? :wink: Chcę wiedzieć na jaki czas zostanę bez kompa…

(JNJN) #16

Czas zależny od wielu czynników, ale długo ?

MHDD 500 GB potrafi zerować i 3 h

(Bogdan_G) #17

Czas zerowania dysku zależy od ilości błędów. To jest tak, że zerowanie np z prędkością 65MBs na każdym errorze będzie bardzo spowalniać. 1T - daje z tą prędkością 265.5 minut, czyli grubo ponad 4 godzin. Doliczyć spowolnienia na errorach - trzeba liczyć ponad 5 godzin.
Ja zawsze podczas zerowania privazerem, podczas analizy ustawiam mu wysoki priorytet. Jest taki przełącznik w oknie programu. Skoro procesor wytrzymuje i systemowi nie za ciężko, to przyspiesza się zerowanie. Na większych dyskach, to parę godzin zysku, jakby nie było.

(Domker) #18

Muszę kiedyś porównać szybkość zerowania np. MHDD i dd :wink:

(artss) #19

Po ok 900 GB (ok. godzina) zerowania (MMHD) wyskoczył komunikat:

BROKKEN DRIVE

:frowning:

Co z tym fantem teraz ?

(JNJN) #20

Załóż nowy kabel sygnałowy sata do dysku i od nowa.

Po wymianie kabla wrzuć zdjęcie smart z funkcji F8.