Problem z kopiowaniem plików powyżej 20GB

Od pewnego czasu nie mogę przenieść , ani skopiować plików video z dysku na inny dysk. Problem występuje przy plikach powyżej 20GB. Co ciekawe film odtwarza się normalnie od początku do końca, można także przenosić go do innych katalogów , ale w obrębie dysku na którym się obecnie znajduje. Mam kilka takich plików i problem dotyczy każdego z nich.

Jakieś pomysły ? :wink:

Jaki system plików na dysku docelowym jest ?

NTFS. Tu nie chodzi o docelowy, tylko o ten z którego chce kopiować. Mam kilka dysków i na żaden z tego konkretnego dysku nie chcą się pliki skopiować.
Podlaczylem dysk inną taśmą i to samo.

Chyba dysk siedzi , bo juz niektóre mniejsze pliki tez nie chcą przejść ma inny HD.

Najnowszy HD Tune Pro 5.70 opcja health i wklej tu cały screen smart dysku.

1 polubienie

Dysk WRC wd30eurs-63r8uy0 3Tb

Błędy:
C5 Current Panding Sector - warning
C7 Interface CRC Error Count - attention

Reszta ok.
Jak wchdze do Log, nie ma tam żadnych danych

Jakieś wnioski ?

Wklej screen.

Wymiana przewodu sygnałowego dysku sata na nowy - pozycja C7, po wymianie ma być stała wartość 181103.

Ale dysk się sypie? pozycja 01 i C5.

Program MHDD zrób zerowanie + remap i po operacji wklej zdjęcia z funkcji F8 i F4 i zobaczymy.

Zerowanie usunie wszystko z dysku.

Ok. Dzięki.
Na kopiuje te pliki które skopiować się chcą . Jedne pliki przechodzą na inny dysk inne nie chcą.

Przełączyłem dysk do kieszeni w której inne dyski działają bez problemu, ale ten tak samo źle jak przy podłączeniu kablem, wiec raczej to wina połączenia.

Ma mnóstwo błędów komunikacji C7 - może elektronika dysku pada?

Może spróbuj zrobić obraz tego dysku programem DD, clonezilla, czy innym który kopiuje niskopoziomowo zanim zabierzesz się za zerowanie. Jeśli dasz radę zrobić obraz to go później podmontujesz i skopiujesz co chcesz. Chyba spróbować nie zaszkodzi.

Dzięki za sugestię. To co się nie skopiuje, to zrobię ten obraz :slight_smile: .
Trochę zabawy jest, bo 3TB danych gdzieś trzeba upchać :wink:

U mnie tam bez problemów jakiekolwiek kopiowanie między partycjami, dyskami, pamięciami flash i tam takie…
Mam isobuster pro.
Pliki uszkodzone da się skopiować z pomijaniem uszkodzeń. Filmy z pomijaniem uszkodzeń też da się odtwarzać w jakimś smplayer, byle nie było za dużo uszkodzeń, ale na to bym raczej nie stawiał.

Czasem darmowe malutkie narzędzie skopiuje więcej niż płatne - Unstoppable Copier - ale to do windows 7.

W clonezila mozesz ustawic kompresje, wiec puste bity odpadaja. Usun wpierw co uratowales i obraz bedzie mniejszy.
edit.
bzwróć. można tam ustawić pomijanie pustych sektorów :wink: ale kompresje też można :wink:

Udało mi się skopiować wszystko z dysku. Teraz pytanie . Jak długo może potrwać zerowanie dysku 3TB? Chyba nie dobę? :wink: Chcę wiedzieć na jaki czas zostanę bez kompa…

Czas zależny od wielu czynników, ale długo ?

MHDD 500 GB potrafi zerować i 3 h

Czas zerowania dysku zależy od ilości błędów. To jest tak, że zerowanie np z prędkością 65MBs na każdym errorze będzie bardzo spowalniać. 1T - daje z tą prędkością 265.5 minut, czyli grubo ponad 4 godzin. Doliczyć spowolnienia na errorach - trzeba liczyć ponad 5 godzin.
Ja zawsze podczas zerowania privazerem, podczas analizy ustawiam mu wysoki priorytet. Jest taki przełącznik w oknie programu. Skoro procesor wytrzymuje i systemowi nie za ciężko, to przyspiesza się zerowanie. Na większych dyskach, to parę godzin zysku, jakby nie było.

Muszę kiedyś porównać szybkość zerowania np. MHDD i dd :wink:

1 polubienie

Po ok 900 GB (ok. godzina) zerowania (MMHD) wyskoczył komunikat:

BROKKEN DRIVE

:frowning:

Co z tym fantem teraz ?

Załóż nowy kabel sygnałowy sata do dysku i od nowa.

Po wymianie kabla wrzuć zdjęcie smart z funkcji F8.