Problem z kursorem myszy

Witam, mam problem z nowym laptopem Lenovo, gdy komputer “myśli” i w kursorze pojawia się kułeczko ładowania to kursor zmienia się jakby był w koszmarnie niskiej rozdzielczości i myszka jest w innym miejscu niż fizycznie to widać, sterowniki są aktualne i nie wiem co się dzieje. Laptop jest fabrycznie nowy wiec to raczej nie żadne wirusy czy coś.

z góry dzięki za pomoc

Hej,

  • A próbowałeś zmienić domyślny kursor myszy?
  • Z jakiej przeglądarki korzystasz?
  • Jaki to dokładnie laptop? Podaj producenta i model.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam :slight_smile:
Próbowaliśmy zmienić - nic to niestety nie dało. Korzystam z Chrome’a a laptopt to Lenovo Ideapad 710s :slight_smile:

Hej,

  • Czy na innej przeglądarce - chociażby systemowej Microsoft Internet Explorer - podobny problem się pojawia?
  • Czy pojawia się też w innych aplikacjach, czy tylko w przeglądarce Chrome?
  • Laptop posiada tylko zintegrowaną kartę graficzną Intela?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie sprawdzałam jak wygląda sytuacja na innych przeglądarkach, ze względu na to, że problem pojawia się nawet przy zwyczajnym poruszaniu się po pulpicie (np. przy otwieraniu folderu).
I tak, posiada zintegrowaną kartę graficzną :slight_smile:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/jak-wykonac-czysty-rozruch-w-systemie-windows

Hej,

  • Sterowniki producenta zainstalowane, czy karta pracuje na sterownikach Microsoftu? Wiesz, jak to sprawdzić?
  • Jak karta jest wyświetlana w menadżerze urządzeń w gałęzi Karty graficzne?

Pozdrawiam,
Dimatheus

karta wyświetlana jest jako intel hd graphics 620 sterowniki aktualne ale czy producenta czy microsoftu nie wiem

Hej,

  • Czy kursor jest też tak postrzępiony w sytuacji, gdy żadna aplikacja nie jest włączona, czyli zaraz po uruchomieniu komputera? Może to kwestia wykorzystywania akceleracji sprzętowej przez przeglądarkę.
  • Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?
  • Masz w trayu taką ikonkę jak na screenie poniżej - tę zaznaczoną na czerwono?
    obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

  • Tak, niestety zaraz po uruchomieniu komputera, np. przy otwieraniu folderów też się zdarza.
  • Windows 10.
  • Tak, mam :slight_smile:

Hej,

  • Z jakiej rozdzielczości ekranu korzystasz?
  • Czy korzystasz z osobnego ekranu podłączanego przez D-Sub/HDMI/DVI?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Kółko kręci się, gdy po włączeniu komputera system jest skanowany przez jakąś aktualizację, czy co - informacje można znaleźć w zaplanowanych zadaniach. Do tego dochodzą skanowanie bezpieczeństwa przez programy ochraniające system.
Gdy kółko ładowania na stronach długo kręci się, to może świadczyć o słabiutkim łączu internetowym, albo o skanowaniu strony przez jakiś internet security.

Hej,

Ale tutaj bardziej chodzi o fakt, że kółko jest postrzępione niż o to, że w ogóle się pojawia.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Czy problem pojawiał się na starej wersji sterowników graficznych? Instalowałeś nowe sterowniki ze strony producenta czy zainstalował Ci je Windows? Przy W10 doradza się pozostanie przy serownikach dostarczonych przez system.

Widoczny prawy bok kursora, jak i kółko przypominające zębatkę - widziałem takie właśnie kursory pikselowe.
Systemowy arrow_i.cur nie ma z kursorów pomocy żadnego kółka.
Pobierałem ich dużo i widziałem takie z częściową pikselozą - z właśnie takimi zębatymi bokami.
Trzeba wpierw sprawdzić, co to za kursor, który jest tylko podobny do systemowego. Jaka aplikacja zmieniła systemowy, nawet kółko ładowania aplikacji?

Hej,

@Bogdan_G - W sumie o tym, że to może być zmieniony kursor nawet nie pomyślałem. :stuck_out_tongue: Ale może to faktycznie dobry trop…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ustawić kompozycje kursorów na klasyczną / standardową i test, może też coś podmieniło kursory Windows 8 / 10 na brzydkie.


Te instrukcje mają jak je na 2/3 kliknięcia zainstalować z pliku “install.inf”:

https://rahulsharma49.deviantart.com/art/Windows-8-Cursor-For-Windows-7-Vista-XP-309283353

Można awaryjnie użyć zamiast tych ładnych co zostały uszkodzone i postrzępione.

  • nie korzystam z osobnego ekranu
  • rozdzielczość ekranu to 1920x1080
  • próbowaliśmy zmienić kursor ładowania na zwykły, tzn. bez kółka - sytuacja jest bez zmian; przy ładowaniu nadaj zmienia się jakość na “pikselozę”, tylko tym razem samego kursora bez kółeczka - także nie jest to kwestia “podmiany” na inne kursory :frowning:
  • wszelkie sterowniki są takie jak sugeruje Windows
  • generalnie jest to nowy laptop i od samego początku, od zakupu pojawia się taki problem

Ogólnie, to, że kursor zmienia się na “brzydki” nie jest problemem, tylko to, że przy tej zmianie dochodzi do zmiany rozdzielczości (?) w związku z tym, jeżeli przykładowo miałam kursor na pasku start to przy ładowaniu i zmianie na gorszą jakość sama ikona kursora przemieszcza się na inna wysokość (wyżej), podczas gdy ten “właściwy” pozostaje (w tym przypadku) na pasku start

generalnie jest to nowy laptop i od samego początku, od zakupu pojawia się taki problem

Może to wina crapware / bloatware - czasem niektórzy zamiast je usunąć stawiają czysty system.

Hej,

Nie do końca rozumiem. Możesz to pokazać na jakimś screenie?

Pozdrawiam,
Dimatheus