Problem z myszką Logitech po wymianie baterii

Zwykłe Logitechy są bardzo energooszczędne.
W M515 baterie zmieniałem tylko raz od nowości a mysz ma około 6-8 lat.
Gejmingowe z uwagi na specyfikację wytrzymują krócej.
Moja G603 non stop w trybie wysokiej wydajności i w ciągu roku raz już zmieniałem.

Akurat mój przykład to produkcja dla Carrefoura. Wskazuje na to znak firmowy Carrefour u góry opakowania. Sam Carrefour, jak przypuszczam, nie produkuje ogniw, a tylko jakaś firma (i-Tech) na zlecenie. Skoro długo wytrzymują, to znaczy, że producent to nie firma krzak. I mnie to wystarczy, bo akurat w tym segmencie nie mam specjalnego nabożeństwa do GP, Energizera czy Duracella. One są niewątpliwie dobre, ale decyduje też i ekonomia.

Raczej bym obstawiał że to normalna marka wypuszcza je pod takim brandem.

Nie pamiętam gdzie był ten test, bo na pewno nie na YouTube. Wideo i opis na jednej stronie. Podsyłam linka do Wykopu, żeby @rafal543212 mógł się czegoś dowiedzieć i zdecydować: https://www.wykop.pl/link/1703060/wielki-test-baterii-alkalicznych-czy-duracell-owy-kroliczek-nas-dyma/

Był na YT


i to ten sam, który podałeś z Wykopu.
Dzięki, że to podesłałeś. Uśmiałem się, gdy zobaczyłem, że test pod względem ekonomicznym ustawił na czele akurat te używane przeze mnie ogniwa Alkaline LR6 z Carrefoura. Trafiłem na nie kiedyś kilka lat temu przypadkiem i po pewnym czasie uznałem, że są warte swojej ceny.

Chodziło o paluszki i zwłaszcza te jak z obrazka: Problem z myszką Logitech po wymianie baterii

Dodatkowo tamto pudełko przeżyło jakiś armagedon.

Normalnie nie chodziło mi o ten, tylko taki tu pokazałem, bo nie mogłem znaleźć tego co obejrzałem dwa lata temu. Był na jakiejś stronie z wideo i opisem, chyba bez komentarzy

Czy piszesz o opakowaniu moich bateryjek? Ono było przeze mnie otwarte od spodu i gdy wyjmowałem bateryjki pogniotło się. :slight_smile:

Ogólnie problem wygląda na kiepską baterię. Albo napięcie niskie, albo kiepskie wykonanie. Jeżeli odbiornik masz wpięty bezpośrednio w port USB komputera, a między nim, a myszką jest przeszkoda to przy kiepskiej/rozładowanej baterii będziesz miał rwanie i lagi. Dobrym pomysłem jest np. wyciągnięcie odbiornika na biurko z pomocą kabla USB. Wtedy rzadziej masz przerwy, a lagi przy słabej baterii będą później się pojawiały.

Ogólnie zauważyłem, że wiele myszek na jedną baterię ma problem z lagami i rwaniem. Tu w dodatku masz myszkę gamingową, która potrzebuje więcej prądu by dobrze działać. Rozumiem, że jedna bateria jest przez wzgląd na wagę, ale ma to swój inny minus.

Używaj baterii alkalicznych a nie zwykłych najtańszych paluszków.
Z doświadczenia wiem, że wiele sprzętów źle działa na zwykłych a dobrze na alkalicznych.

Panowie trochę odbiegliście od mojego problemu :slight_smile: baterie wymieniłem na nowe i sprawdzałem na 3 sztukach jest to samo. Aktualnie kupiłem Warte. Co do Logitecha to moja pierwsza myszka tej firmy i może akurat mi się trafiła felerna sztuka. Ale serwis 2 razy w ciągu 2 mies. naprawiał mi przycisk więc to też o czymś świadczy, nie koniecznie dobrym. Zostalo mi chyba sprawdzić ją na innym PC i ewentualnie odesłać.

Wiesz że nawet o tym nie pomyślałem?
Jak podłączałem z tyłu kompa to mi zawsze rwało.
Nawet nie zarejestrowałem faktu że mam dongle w hubie na biurku a u córki na kablach.
Przedłużacz do G305 chyba nie był dołączony ale kosztuje grosze.
BTW, Logitechy zaczynają migać diodą gdy bateria słabnie.
Obstawiam że to dongiel wetknięty z tyłu kompa ma problemy z łącznością.

Masz rozwiazanie, Lordek wyżej napisał co jest przyczyną, sprawdź.
To że mysz jest bezprzewodowa nie znaczy że ma nieograniczony zasięg.

A masz jakieś przeszkody pomiędzy myszką, a odbiornikiem? Tu często tkwi problem, dlatego myszek bez przewodowych używam tylko w laptopie. Nie bez powodu wielu producentów myszek dorzuca do zestawu przedłużacze lub oferuje jako akcesorium.

@daras28-82 to jest właśnie wada bezprzewodowych myszek. Przy blaszaku nie dość ,że masz biurko to jeszcze fale elektromagnetyczne m. in. z zasilacza. Z donglami Wi-fi jest tak samo. Nawet najlepszy dongiel z anteną wpięty z tyłu tyłu komputera będącego pod biurkiem może mieć kiepskie osiągi.

Ale ja to wiem, nie skojarzyłem po prostu, zapomniałem o problemie.
Ja z kolei mam alergię na kabel przy myszy i klawiaturze.

No ja tak samo @daras28-82 przerzuciłem się na stara zowie i nie mogę do tego kabla się przyzwyczaić.
Apropo przejściówki mam taką i nawet o niej nie pomyślałem, będę musiał sprawdzić, chociaż nawet nie wypinalem przez ten czas adaptera, także marne szanse.