Problem z myszką Logitech po wymianie baterii

A ja używam do myszy Logitecha ogniwa i-Tech z Carrefoura i nie narzekam. Trzymają bardzo długo, że już zapominam, kiedy je wkładałem.

Dziwne, ja mam jakieś najtańsze chyba z Juli, nie pamiętam już kiedy je włożyłem.

Do Logitecha G305 wchodzi tylko jedna bateria.

Tego jakoś nie kojarzę i nie ma Carrefoura w moim mieście. GP i Energizery trzymają mi zazwyczaj pół roku w myszce, a jak Varta, jeszcze nie wiem. Pewnie będzie inaczej w nowej myszcze Svena, bo po miesiącu wyczerpała się dołączona bateria, a z kilku opinii wiem, że nieźle drenuje, choć nie ma mocniejszego światła niż inne i jakichś świecących hybryd. Kupiłem w Kauflandzie, bo innych nie było w formie AA w tym czasie jak robiłem zakupy. Tata twierdzi, że są dobre, a tym razem wziąłem wersję z większą żywotnością. 4 dobre baterie za 9,99 złotych to według mnie przyzwoita cena.

Logitecha K400 mam od dobrych dwóch lat, od nowości te same baterie, GP alkaline z zestawu.

To chyba musi być bardziej żywotna wersja. Ja nawet w zegarku wymieniam je trochę cześciej niż co dwa lata, ale wydaje mi się, że w M185 wymieniałem baterie znaczne rzadziej niż w obecnej i droższej myszcze od Asusa której teraz używa siostra, tak jakby Logitech był energooszczędną marką. U mnie może dochodzić jeszcze to, że zawsze mam zapas baterii i np. rok czasu kilka z nich leży

Od lat tylko takie kupuję, bo “jak nie widzę różnicy, to poco przepłacać”. :slight_smile:
W paczce wypadają po ok. 1 zł za sztukę. Mam je do myszy, pilotów, zegarków i młynków do przypraw. I do samochodów dla wnuczka. :slight_smile:

Zakładam, że te “nisko” markowe też przecież produkuje jakiś dobry producent, bo inaczej nie ryzykowano by, że towar zależy się na półkach i straci wartość użytkową. To nie gwoździe. I tak dzieje się, gdy kupuje się towar wykonywany dla czy to Juli, czy IKEA, czy Carrefour.

Naprawdę ich nie znam i nie pamiętam, żeby jakiekolwiek baterie których używałem miały niebieski kolor tylko w tym miejscu na swojej okładce. Może po prostu produkty własne sklepów, w tym baterie, czasem bywają lepsze. W przypadku Pepco to się jednak nie sprawdza i Bat Extra wypadają najgorzej w jednym z testów jaki obejrzałem dwa lata temu. Co do GP, Energizerów i Duracellów jak najbardziej uważam, że jest wiarygodny przy pozostałych. Za rok przetestuję Eurobat z Kauflandu jak będą

Do M720, M235 i M175 też tylko jedna i pracują u mnie ok. 1,5 - 2 lat. Gdyby wytrzymywały tylko rok, to bym pamiętał.

Zwykłe Logitechy są bardzo energooszczędne.
W M515 baterie zmieniałem tylko raz od nowości a mysz ma około 6-8 lat.
Gejmingowe z uwagi na specyfikację wytrzymują krócej.
Moja G603 non stop w trybie wysokiej wydajności i w ciągu roku raz już zmieniałem.

Akurat mój przykład to produkcja dla Carrefoura. Wskazuje na to znak firmowy Carrefour u góry opakowania. Sam Carrefour, jak przypuszczam, nie produkuje ogniw, a tylko jakaś firma (i-Tech) na zlecenie. Skoro długo wytrzymują, to znaczy, że producent to nie firma krzak. I mnie to wystarczy, bo akurat w tym segmencie nie mam specjalnego nabożeństwa do GP, Energizera czy Duracella. One są niewątpliwie dobre, ale decyduje też i ekonomia.

Raczej bym obstawiał że to normalna marka wypuszcza je pod takim brandem.

Nie pamiętam gdzie był ten test, bo na pewno nie na YouTube. Wideo i opis na jednej stronie. Podsyłam linka do Wykopu, żeby @rafal543212 mógł się czegoś dowiedzieć i zdecydować: https://www.wykop.pl/link/1703060/wielki-test-baterii-alkalicznych-czy-duracell-owy-kroliczek-nas-dyma/

Był na YT


i to ten sam, który podałeś z Wykopu.
Dzięki, że to podesłałeś. Uśmiałem się, gdy zobaczyłem, że test pod względem ekonomicznym ustawił na czele akurat te używane przeze mnie ogniwa Alkaline LR6 z Carrefoura. Trafiłem na nie kiedyś kilka lat temu przypadkiem i po pewnym czasie uznałem, że są warte swojej ceny.

Chodziło o paluszki i zwłaszcza te jak z obrazka: Problem z myszką Logitech po wymianie baterii

Dodatkowo tamto pudełko przeżyło jakiś armagedon.

Normalnie nie chodziło mi o ten, tylko taki tu pokazałem, bo nie mogłem znaleźć tego co obejrzałem dwa lata temu. Był na jakiejś stronie z wideo i opisem, chyba bez komentarzy

Czy piszesz o opakowaniu moich bateryjek? Ono było przeze mnie otwarte od spodu i gdy wyjmowałem bateryjki pogniotło się. :slight_smile:

Ogólnie problem wygląda na kiepską baterię. Albo napięcie niskie, albo kiepskie wykonanie. Jeżeli odbiornik masz wpięty bezpośrednio w port USB komputera, a między nim, a myszką jest przeszkoda to przy kiepskiej/rozładowanej baterii będziesz miał rwanie i lagi. Dobrym pomysłem jest np. wyciągnięcie odbiornika na biurko z pomocą kabla USB. Wtedy rzadziej masz przerwy, a lagi przy słabej baterii będą później się pojawiały.

Ogólnie zauważyłem, że wiele myszek na jedną baterię ma problem z lagami i rwaniem. Tu w dodatku masz myszkę gamingową, która potrzebuje więcej prądu by dobrze działać. Rozumiem, że jedna bateria jest przez wzgląd na wagę, ale ma to swój inny minus.

Używaj baterii alkalicznych a nie zwykłych najtańszych paluszków.
Z doświadczenia wiem, że wiele sprzętów źle działa na zwykłych a dobrze na alkalicznych.

Panowie trochę odbiegliście od mojego problemu :slight_smile: baterie wymieniłem na nowe i sprawdzałem na 3 sztukach jest to samo. Aktualnie kupiłem Warte. Co do Logitecha to moja pierwsza myszka tej firmy i może akurat mi się trafiła felerna sztuka. Ale serwis 2 razy w ciągu 2 mies. naprawiał mi przycisk więc to też o czymś świadczy, nie koniecznie dobrym. Zostalo mi chyba sprawdzić ją na innym PC i ewentualnie odesłać.