Problem z myszką USB Trust 17179, nie rozpoznano urządzenia


(Talgrim) #1

Witam,

żeby się na powitanie zbytnio nie rozpisywać, od razu przejdę do sedna. Mam problem z nowiutką myszką USB Trust MaxTrack Mini Mouse (17179). Myszka działa, gdy komputer się włącza, ale wyłącza się zaraz, gdy załaduje się system i pojawi się ekran logowania. Gniazda USB na pewno działają, ponieważ w każdym, do którego podepnę działa klawiatura i pendrive. Gdy system już się załaduje, pisze tylko, że nie rozpoznano urządzenia USB, a w menedżerze urządzeń mysz jest oznakowana jako Unknown Device. Gdy odłączę i podłącze ponownie, myszka na krótko [1-2sek] się świeci, ale nie da się nic nią zrobić. Jest to tania myszka, nawet sterowników do niej nie ma, więc nie miałem jak się z nimi bawić. Czytałem wiele tematów o tym, w tym wszystkie na tym forum, ale żaden mi nie pomógł. Próbowałem bawić się z biosem, a konkretnie to z ustawieniem Legacy USB, ale nic to nie dało.

Jeśli będzie to potrzebne, to moja płyta główna to Asus M2N.

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

Pozdrawiam,

Talgrim


(Zeus__) #2

Według opisu w sklepie Vobis, sprzęt nie wymaga instalacji specyficznych sterowników, i powinien działać w systemach Windows bez zarzutu. Jeśli masz zainstalwany system Windows legalnie i poinstalowane Service Packi, to nie powinno być problemu, mówimy oczywiście o systemie legalnym. Jeśli tak jest to poproszę o0 logi OTL i Extras wg instrucji podanej tutaj


(Talgrim) #3

Ehhh... bałem się, że trzeba będzie zainstalować Service Packa 1... mam błąd ERROR-NOT-FOUND-0x80070490 przy instalacji go, a jeśli miałbym postępować według rozwiązania podanego w tym temacie: http://www.searchengines.pl/Problem-z-i ... 43479.html, to musiałbym odinstalować 66 aktualizacji, a to był zaledwie ułamek tego, co było w logu CBS... Wolałbym tego uniknąć i zrobić to w absolutnej ostateczności...

Proszę, tutaj wklejam logi z OTL

http://wklej.org/id/821792/

http://wklej.org/id/821800/


(Zeus__) #4

Na początek odinstaluj babylon toolbar, i użyj narzędzia adwCleaner, ściągnij go i kliknij delete. Następnie usunie niepotrzbne śmieci i uruchomi ponownie system, widzę że jest infekcja, proponuję użyć na początek programu Malwerbytes Antymalware, zrobić szybkie skanowanie, jak coś znajdzie usuń i powtórz pełnym skanowaniem, później użyj dr.Web Cure it, jak coś znajdze usuń i pokaż log ze skanowania na forum. Wrzuć też raport z programu gmer. Pozostałe instrukcje otrzymasz w dziale bezpieczeństwo. Pozdrawiam


(Spandau) #5

Talgrim , Tutaj jest rootkit zeroaccess. W takim przypadku proszę pobrać i uruchomić Combofixa zgodnie z instrukcją. Przed uruchomieniem program przygotuj odpowiednio system pod skan Combofixem http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc ... -combofix/ Jeśli wszystko pójdzie dobrze powstanie raport który pokażesz na forum. Jeśli będzie problem z uruchomieniem Combofixa proszę pisać.


(Talgrim) #6

Więc tak: Zrobiłem skan wszystkimi programami wskazanymi mi przez Ciebie, Zeus, z czego dwa ostatnie, dr. Web i gmer nie znalazły już infekcji. Skanu nie pokażę, ponieważ dzisiaj mi system padł, a że byłem zmęczony tym wszystkim, zrobiłem format dysku C: i zainstalowałem Win 7 na nowo. Myszka wciąż nie działa. W dalszym ciągu mam użyć Combofixa?


(adam9870) #7

Poszukaj innych sterowników do płyty głównej. nie-mam-sterownikow-t501693.html

Czy nie widujesz czasem niebieskich ekranów (BSOD)?

Czy masz możliwość sprawdzenia myszki na innym komputerze albo sprawdzenia innej myszki na swoim?

Nie możesz załatwić myszy na PS/2?

Pozdrawiam.


(Talgrim) #8

Hmm... Nie mogę znaleźć sterowników dla mojej płyty głównej dla Win 7 64-bit, ale raczej wątpię, żeby to była wina sterowników.

BSOD? Zdarzają się, ale rzadko. To raczej wszechobecne w Windach ;].

Myszka prawie na pewno jest sprawna, nowa jest, laser świeci się podczas włączania komputera, dopiero jak się system załaduje, to gaśnie. To moja pierwsza myszka na USB, nie mam przejściówki USB na PS2. poprzednia była na PS2, ale w końcu po paru latach kabel odmówił posłuszeństwa.


(adam9870) #9

C:\Windows\minidump

Skopiuj folder minidump na pulpit, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Wyślij do - folder skompresowany (zip). Plik, który powstanie wrzuć na http://www.speedyshare.com/ i podaj link.

Albo samodzielnie przeanalizuj zawartość c:\windows\mindump instrukcja1 instrukcja2.

Może ta myszka jest zepsuta albo masz coś z USB, proponowałem zaktualizować sterownik do chipsetu, usb, albo kupić myszkę na ps/2, koszt kilkunastu złotych i masz problem z głowy o ile to nie USB. Czy zanim zacząłeś korzystać z myszy na USB również otrzymyałeś powiadomienia "nie rozpoznano urządzenia"?

Pozdrawiam.


(Talgrim) #10

Jak wspominałem, wczoraj format był robiony, a od tego czasu nie miałem BSoD, więc żadnego folderu minidump nawet nie ma...

Rozumiem, ale jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, że to wina USB. Zauważyłem jeszcze, że jeśli przesunę trochę komputer, myszka się zaświeca, a potem gaśnie.

Czasami pojawiał się ten komunikat o nieznanym urządzeniu, gdy podłączałem fona przez kabel, ale wtedy wystarczało wyłączyć telefon, wyciągnąć i włożyć kabel jeszcze raz, a przestawał się pokazywać.


(Zeus__) #11

Zainstaluj komplet sterowników jak jest sugerowane wraz ze sterownikami, zainstaluje się HUB USB wtedy powinno wykryć myszkę


(Talgrim) #12

Zaraz to zrobię. Mam tylko pytanie, czy jeśli zainstaluję sterowniki do Win Vista na Win 7, to czy będą działać? Ponieważ nigdzie nie potrafię znaleźć sterowników do Asus M2N do Windy 7.


(Spandau) #13

Proszę pokazać nowe raporty OTL.txt oraz Extras.txt.

Czy to jest taki model? http://support.asus.com/download.aspx?S ... sli+deluxe


(Talgrim) #14

Jestem prawie pewien, że nie. W Evereście pisało mi tylko Asus M2N, podobnie jak w SIW.

Proszę, raporty:

http://wklej.org/id/823426/

http://wklej.org/id/823427/


(Zeus__) #15

Przy uruchamianiu komputera, w pierwszym oknie uruchomieniowym, powienien być podany gdzieś model płyty głównej cały wraz z wersją posiadanego BIOS-a, ewentualnie proszę zdjąć obudowę i odczytać model z płyty głównej, tam tez powinien być, jeśli nie na jednej stronie to na drugiej. Ewentualnie proszę przesłać jakieś fotki, to spróbujemy odczytać informacje i pomożemy.


(Talgrim) #16

Podczas uruchamiania komputera jest duży napis Asus, a pod nim dokładnie M2N. Na płycie po zdjęciu obudowy jest tylko napis Asus. Jestem w 90% pewien, że nic więcej tam nie będzie. Czytałem gdzieś w internecie, że płyta Asus M2N nie ma wsparcia na Win 7. Próbować instalować sterowniki przeznaczone na inne systemy?


(adam9870) #17

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2N/#download

Sprawdź sterowniki dla Windows Vista.

Próbuj uruchomić sterownik w trybie zgodności, kliknij prawym przyciskiem myszy na plik sterownika i wybierz Właściwości - karta Zgodność - opcja Uruchom ten program w trybie zgodności z...

Sprawdź czy są sterowniki w Windows Update.

Inne rady: nie-mam-sterownikow-t501693.html


(Zeus__) #18

O ile pójdą sterowniki na windows Vista, bo nie zawsze się instalują i może powstać konflikt sprzętowy, Może to prowadzić do uszkodzenia systemu, warto o tym poinformować użytkownika.