Problem z nadaniem dysku WD na reklamacje

Przestał mi działać dysk zewnetrzny Wd 4TB
Sprawdziłem po numerze mam gwarancje do maja tego roku.
Chciałem wysłać ten dysk na serwis wd wyskoczyła mi Bydgoszcz A dokładnie
88440525

Western Digital Service Center c/o Teleplan Polska sp z.o.o.

ul. Przemyslowa 8

Bydgoszcz , Poland, 85-758
Contact Phone Number:
Próbuje to wysłać DHL ale DHL żąda numeru telefonu do odbiorcy a takiego nie mam co mam tam wpisać

Nie no, serio?

https://www.startpage.com/do/dsearch?query=Western+Digital+Service+Center+c%2Fo+Teleplan+Polska+sp+z.o.o.&cat=web&pl=ext-ff&language=polski&extVersion=1.3.0

Pewnie chodzi by kurier zadzwonił pod jakie “wejście magazynowe” ma podejść jak nie rozczyta się lub ty nie zapiszesz.

Nie lepiej reklamować przez sklep? Morele np. Wysyła swojego kuriera.

Gorzej jak to nie morele i sklep jedynie poleca wysłać do siebie na własną rękę lub z pomocą najbliższego ich punktu sprzedaży (np. RTV Euro AGD - jak sprzedają dalej HDD/SSD).

Czasem nawet niby producent daje opcje zamówienia kuriera - np. linkując do autoryzowanego serwisu z takim bajerem.

Większość sklepów wysyła swojego kuriera, nawet te z Allegro. Jakieś tanie umowy mają. Tylko karteczkę trzeba sobie wydrukować. I sami załatwiają z serwisem jak na gwarancji.

Może zamiast od razu wysyłać, napisz do nich by ci plakietkę załatwili i numer sprawy.

A zrobiłeś zgłoszenie RMA?

Tak zrobiłem zgłoszenie RMA Poprzez strone producenta
Taką plakietke mam Dysk był z komputronika nie morele.
Próbowałęm przez komputronik ale oni mi kazali zgłośić to do producenta bo przez nich będzie trwać dłużej.
Plakietka jest naklejona a dysk spakowany w oryginalne pudełko tylko z tymi danymi serwisu mi sie nie zgadzało Bo dhl chciał numer telefonu a oni mi tego numeru nie przysłali.

Panorama firm to raczej nie zawsze ma już aktualne dane.

Jeszcze może dopytaj się DHL czy to numer kontaktowy serwisu / magazynu serwisu ma być.

Wystarczy zadzwonić na podany numer i zapytać: “czy to serwis WDC?” :slight_smile:

Albo zobaczyć czy się oni przedstawią inaczej niż “halo” / “słucham” / “kto tam” / “tak”.

Niestety pokolenie płatków śniegu woli godzinami grzebać w internecie, zasypywać fora dyskusyjne niekończącymi się pytaniami, pisać maile lub produkować się na fanpage FB danej firmy niż zwyczajnie wziąć telefon do ręki i zadzwonić. Bo przecież po drugiej stronie siedzi człowiek i może ugryźć!

Ja sobie nie wpisałem w wyszukiwarke gdzie mam wysłać dysk wd który uległ Awarii.
Tylko Jak zgłaszałem awarie(robiłem zgłoszęnie RMA) to ten serwis podała mi sama stona Western digital tylko bez numeru telefonu. Mam tam dzwonić bo producent nie wie gdzie serwisuje swoje produkty na terenie danego kraju?

Pobożne życzenie, żeby tego żywego człowieka dorwać po tej drugiej stronie.

Niestety, w obecnych czasach dodzwonienie się do instytucji/serwisów/infolinii często jest gehenną zżerającą hektolitry czasu. Albo próbujesz dogadać się z botem przez kilkanaście minut, albo klepiesz tonowo numerki, rozłączasz się i próbujesz inny zestaw, bo ostatecznie kończyło się na automacie, albo wisisz 45 minut w oczekiwaniu na rozmowę tylko po to, by: a) rozłączyło cie, b) konsultant był w stanie podać wyłącznie info, które można było sobie odszukać na stronie.

Przykład żywcem zdjęty z serwisu CTDI. Przykłady można mnożyć

1 polubienie

Zadzwoniłem. Zajmują się serwisem WDC. To jest TEN numer.

1 polubienie

Ja też dzwoniłem ale u mnie w telefonie niema sygnału
Za to wyświetla mi sie ta firma w telefonie

Przy okazji, sprawdziłem na furgonetka.pl i wybierając tam DHL, nie trzeba podawać numeru telefonu ani adresu mailowego odbiorcy.

Jak ja tego nie podałem ja mam dhl24 to mi nie chciało dalej przejść pisało wypełnij poprawnie formularz a pole z numerem telefonu było zaznaczone na czerwono