Problem z nagraniem filmu na płytę DVD

Witam serdecznie, mam problem z nagrywaniem filmów na płytę DVD. Otóż wszystko robię programem Nero StartSmart Essentials po czym wybieram utwórz dysk DVD z danymi, wrzucam film i po wypaleniu nie czyta płyty w kinie domowym a na laptopie wszystko jest ok. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Pozdrawiam

a czy kino potrafi zdekodować nagrany format filmu?

Nie nagrywasz tego jako dysk z danymi, bo żadne kino tego nie rozpozna. Nagrywaj jako DVD-Video. No chyba, że to nie jest film DVD. Podaj, co chcesz nagrać.

Kino odczytuje dvix :-), jest to film ściągnięty z internetu w formacie Matroska (mkv).

Dodam że nawet gdy w programie wybiorę DVD-Video nie mogę dodać filmu bo go nie widać :-(, czy może mi ktoś pomóc?

Pokukaj programu do konwertowania wideo, są darmowe na dobrych programach. Później przekonwertuj film na DivD/ XviD rozszerzeniem *.avi.

Nie widać bo to MKV

Musisz zrobić konwersję do MPEG 2 (VOB)

A jak to zrobić? I czy bo takiej konwersji zmieni się rozdzielczość?

A jaką masz rozdzielczość i ile kbps ma video ? Sprawdz programem Media Info

Zależy ci na jakości ?

1280x544, 3,54GB.

Oczywiście zależy mi na jakości :-), chce aby film był odtwarzany jak oryginalny…

I tu nasuwa się pytanie.

Jakie i w jakiej rozdzielczości odtwarza filmy twoje kino domowe.

Tego to niestety nie wiem…

Wiele razy już nagrywałem filmy w innym formacie i po nagraniu i po otworzeniu w kinie domowym obraz był węższy niż lcd (chodzi mi o boki) a takie filmy mnie nie rajcują.

Podaj rozdzielczość telewizora/monitora.

Żyby mieć obraz na całym ekranie musiałbyś mieć 1280 x 1024, a masz 1280 x 544 więc stąd te pasy.

Można wypełnić cały ekran poprzez odpowiednią konwersję filmu ale obraz nie będzie naturalny.

Jeśli nie wiesz nic o swoim kinie domowym to zrób konwersję tego MKV do VOB (plik płyty DVD) którego odtworzy każdy odtwarzacz DVD.

Pomoże ci Freemake Video Converter http://www.dobreprogramy.pl/Freemake-Vi … 20113.html

Pasy które są u góry i na dole obrazu mi nie przeszkadzają, przeszkadzają mi tylko te co są na bokach…

Jesli zmienie na VOB to czy zmieni się rozdzielczość?

Jeśli film jest 4:3, a telewizor 16:9 to się nie dziw.

Włącz w TV albo KD skalowanie do pełnego 16:9 (Panorama/ PanScan). Mordy będą bardziej wypasione ale obraz na całym ekranie :smiley:

Obraz panoramiczny mi nie przeszkadza (pasy od góry i dołu) przeszkadza mi tylko to że obraz jest wąski po bokach nie jest rozciągnięty, a dzieje sie tak jesli film jest mniejszej rozdzielczości. Nie wiem co mają tu znaczenia formaty, modele tv, kin domowych skoro oryginalne filmy chodzą bez problemu na każdym sprzęcie.

Tak.

Do 720 x 576

Chyba, że wygooglujesz wiecej info o twoim KD.

A oryginalne filmy w jakich rozdzielczościach są skoro chodzą prawidłowo i to na każdym tv oraz dvd

Co to znaczy “oryginalne filmy”

Poczytaj o formatach, rozdzielczościach i skalowaniu.

Google czeka :smiley:

Przekonwertowałem film programem E.M. Free MKV Video2Dvd tak jak jest opisane na tej stronie http://gadzetomania.pl/2010/02/07/jak-p … o-jako-dvd i co dalej? Utworzył mi się folder VIDEO_TS z kilkoma plikami i nie wiem teraz jak to nagrać…