Problem z nagraniem filmu na płytę DVD

(sebaele) #1

Witam serdecznie, mam problem z nagrywaniem filmów na płytę DVD. Otóż wszystko robię programem Nero StartSmart Essentials po czym wybieram utwórz dysk DVD z danymi, wrzucam film i po wypaleniu nie czyta płyty w kinie domowym a na laptopie wszystko jest ok. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Pozdrawiam

(skrzek) #2

a czy kino potrafi zdekodować nagrany format filmu?

(Adam Bialek) #3

Nie nagrywasz tego jako dysk z danymi, bo żadne kino tego nie rozpozna. Nagrywaj jako DVD-Video. No chyba, że to nie jest film DVD. Podaj, co chcesz nagrać.

(sebaele) #4

Kino odczytuje dvix :-), jest to film ściągnięty z internetu w formacie Matroska (mkv).

Dodam że nawet gdy w programie wybiorę DVD-Video nie mogę dodać filmu bo go nie widać :-(, czy może mi ktoś pomóc?

(Shuin) #5

Pokukaj programu do konwertowania wideo, są darmowe na dobrych programach. Później przekonwertuj film na DivD/ XviD rozszerzeniem *.avi.

(Unga Unga) #6

Nie widać bo to MKV

Musisz zrobić konwersję do MPEG 2 (VOB)

(sebaele) #7

A jak to zrobić? I czy bo takiej konwersji zmieni się rozdzielczość?

(Unga Unga) #8

A jaką masz rozdzielczość i ile kbps ma video ? Sprawdz programem Media Info

Zależy ci na jakości ?

(sebaele) #9

1280x544, 3,54GB.

Oczywiście zależy mi na jakości :-), chce aby film był odtwarzany jak oryginalny…

(Unga Unga) #10

I tu nasuwa się pytanie.

Jakie i w jakiej rozdzielczości odtwarza filmy twoje kino domowe.

(sebaele) #11

Tego to niestety nie wiem…

Wiele razy już nagrywałem filmy w innym formacie i po nagraniu i po otworzeniu w kinie domowym obraz był węższy niż lcd (chodzi mi o boki) a takie filmy mnie nie rajcują.

(system) #12

Podaj rozdzielczość telewizora/monitora.

(Unga Unga) #13

Żyby mieć obraz na całym ekranie musiałbyś mieć 1280 x 1024, a masz 1280 x 544 więc stąd te pasy.

Można wypełnić cały ekran poprzez odpowiednią konwersję filmu ale obraz nie będzie naturalny.

Jeśli nie wiesz nic o swoim kinie domowym to zrób konwersję tego MKV do VOB (plik płyty DVD) którego odtworzy każdy odtwarzacz DVD.

Pomoże ci Freemake Video Converter http://www.dobreprogramy.pl/Freemake-Vi … 20113.html

(sebaele) #14

Pasy które są u góry i na dole obrazu mi nie przeszkadzają, przeszkadzają mi tylko te co są na bokach…

Jesli zmienie na VOB to czy zmieni się rozdzielczość?

(Unga Unga) #15

Jeśli film jest 4:3, a telewizor 16:9 to się nie dziw.

Włącz w TV albo KD skalowanie do pełnego 16:9 (Panorama/ PanScan). Mordy będą bardziej wypasione ale obraz na całym ekranie :smiley:

(sebaele) #16

Obraz panoramiczny mi nie przeszkadza (pasy od góry i dołu) przeszkadza mi tylko to że obraz jest wąski po bokach nie jest rozciągnięty, a dzieje sie tak jesli film jest mniejszej rozdzielczości. Nie wiem co mają tu znaczenia formaty, modele tv, kin domowych skoro oryginalne filmy chodzą bez problemu na każdym sprzęcie.

(Unga Unga) #17

Tak.

Do 720 x 576

Chyba, że wygooglujesz wiecej info o twoim KD.

(sebaele) #18

A oryginalne filmy w jakich rozdzielczościach są skoro chodzą prawidłowo i to na każdym tv oraz dvd

(Unga Unga) #19

Co to znaczy “oryginalne filmy”

Poczytaj o formatach, rozdzielczościach i skalowaniu.

Google czeka :smiley:

(sebaele) #20

Przekonwertowałem film programem E.M. Free MKV Video2Dvd tak jak jest opisane na tej stronie http://gadzetomania.pl/2010/02/07/jak-p … o-jako-dvd i co dalej? Utworzył mi się folder VIDEO_TS z kilkoma plikami i nie wiem teraz jak to nagrać…