Problem z... ... No właśnie z czym?

To otwórz, co to za płyta? Dograłeś mikrokody do biosu?

ms 7502 ver1. 2. Tak wszystko jest zrobione na cacy

Tu jest temacik, gościu dobrał złą wersję do flashowania:

tak z translatora;
Przy bliższym przyjrzeniu się na mojej płycie MS-7502 było napisane: W7502 IM710K. To proste, potrzebował biosu IM7 i przez cały ten czas próbowałem zamiast tego sflashować bios MLN.

Przeszukałem internet, znalazłem waniliowy W7502IM7.10R, sflashowałem go z poziomu Windows 10 Pro 64bit i teraz wszystko jest w porządku. Układ obniża się do 2 GHz na biegu jałowym i przeskakuje do 3GHz przy pełnym obciążeniu (a to wszystko, czego chciałem).

Wrzuciłem BIOS, którego użyłem, wraz z winflash używanym do flashowania.

Najpierw wykonaj kopię zapasową BIOS: uruchom Winflash (jako administrator) -> Zapisz jako -> oldbios (lub cokolwiek chcesz).

Aby sflashować BIOS: Uruchom Start_Flash (jako Administrator) -> wybierz plik W7502IM7.10R, a flashowanie rozpocznie się automatycznie, poczekaj na zakończenie flashowania, a następnie uruchom ponownie, wejdź do bios, załaduj ustawienia domyślne, zapisz i to wszystko.

Wgrałem też konfigurację pinów zworek panelu przedniego dla tych, którzy tego potrzebują (wiem, że tak).

I tu jest problem. Przełożyłem swój mocny zasilacz i za każdym razem jest 3.0

Ale jeszcze spróbuję wyłączyć speed step i zobaczę co będzie na ori zasilaczu

No ja w Dellu do 2 procesorów miałem zasilacz 875 W

Przeczytaj etykietę zasilacza. Możliwe, że jest dzielony na dwie linie 12v i np. podłączyłeś pod słabszą linię za dużo podzespołów.

Tak wyglądają wskazania w biosie. I jednak wykrywa teraz procesor jako 2Ghz
Tylko pytanie czy w tym biosie da się jednak może coś poprawić?

Nic nie dało przestawienie w systemie na max speed procesora

Może to kwestia podbicia mnożnika. Aktualnie ustawiony jest na x6.0 (333x6.0).

Jak w tym biosie można to zmienić? W płytach asusa jest cała gama narzędzi, a tu nie wiem co i jak.

Nie wiem, zawsze miałem tylko płyty Asusa :wink:

Musisz przelecieć się po opcjach. To będzie gdzieś, gdzie ustawia się taktowanie procka, zmienia napięcia - czyli “advanced”, “tweak” albo “oc”.

No ja właśnie też. Tu w advancet mam tyle :

Jeszcze jest power management. Ale tu też wiele zrobić się nie da

A jeśli nie w biosie to może systemowo da się coś zrobić?

Ukryte opcje w biosie spróbuj alt + f1, albo f2…CTR +F1 chyba najbardziej. I jak się da to mnożnik na 9
Tutaj gościu nic nie grzebał w biosie i mu poszło:

Jeśli miało zadziałać przy włączonym biosie to żadna z tych opcji nie działa.

Nie zapominajmy, że jest to autorska wersja BIOS, może być okrojona z wielu funkcji.

Tego się właśnie obawiam.
A czy z pozycji W10 da się jakoś zmienić mnożnik?

I też ma mnożnik x6. Więc nie w tym u mnie jest problem jednak.

Coraz bardziej skłaniam się jednak ku zasilaczowi. Bo każde odpalenie kompa daje inny odczyt fsb w biosie. Wskazania wąchają się od 1.995Ghz do 2.6Ghz najczęściej jest to jednak 2.0Ghz

Ma mnożnik cpu-z(w nawiasie(6-9)A że jest w spoczynku to akurat 6
A zasilacz? To jest xeon, potrzebuje stabilnego 80W, a lepiej jak na górkę.Bo te 80 to jest taka średnia do działania.

Rzeczywiście. Tylko konia z rzędem temu kto mi powie jak w tym biosie ustawić mnożnik i fsb bo z tego co już któryś dzień siedzę nad tym i d**a. Wiedzy zdobyłem co nie miara i wynika z tej wiedzy że w tej płycie wszystko jest automatycznie ustawiane

Temat zamknięty.
Dzięki wam teraz już wiem na co patrzeć i jak odczytywać parametry.
:smiley:
Jeszcze raz Włożyłem swoją 500 i ostatecznie potwierdziłem brak prądu. Na tym zasilaczu mam dokładnie takie parametry jak u kolegi którego temat został zacytowany, czyli mnożnik między 6 a 9 i procesor ładnie trzyma 2994Mhz co już jest wynikiem jak najbardziej ok.