Problem z... ... No właśnie z czym?

No ja właśnie też. Tu w advancet mam tyle :

Jeszcze jest power management. Ale tu też wiele zrobić się nie da

A jeśli nie w biosie to może systemowo da się coś zrobić?

Ukryte opcje w biosie spróbuj alt + f1, albo f2…CTR +F1 chyba najbardziej. I jak się da to mnożnik na 9
Tutaj gościu nic nie grzebał w biosie i mu poszło:

Jeśli miało zadziałać przy włączonym biosie to żadna z tych opcji nie działa.

Nie zapominajmy, że jest to autorska wersja BIOS, może być okrojona z wielu funkcji.

Tego się właśnie obawiam.
A czy z pozycji W10 da się jakoś zmienić mnożnik?

I też ma mnożnik x6. Więc nie w tym u mnie jest problem jednak.

Coraz bardziej skłaniam się jednak ku zasilaczowi. Bo każde odpalenie kompa daje inny odczyt fsb w biosie. Wskazania wąchają się od 1.995Ghz do 2.6Ghz najczęściej jest to jednak 2.0Ghz

Ma mnożnik cpu-z(w nawiasie(6-9)A że jest w spoczynku to akurat 6
A zasilacz? To jest xeon, potrzebuje stabilnego 80W, a lepiej jak na górkę.Bo te 80 to jest taka średnia do działania.

Rzeczywiście. Tylko konia z rzędem temu kto mi powie jak w tym biosie ustawić mnożnik i fsb bo z tego co już któryś dzień siedzę nad tym i d**a. Wiedzy zdobyłem co nie miara i wynika z tej wiedzy że w tej płycie wszystko jest automatycznie ustawiane

Temat zamknięty.
Dzięki wam teraz już wiem na co patrzeć i jak odczytywać parametry.
:smiley:
Jeszcze raz Włożyłem swoją 500 i ostatecznie potwierdziłem brak prądu. Na tym zasilaczu mam dokładnie takie parametry jak u kolegi którego temat został zacytowany, czyli mnożnik między 6 a 9 i procesor ładnie trzyma 2994Mhz co już jest wynikiem jak najbardziej ok.