Problem z Nvidia ge-force 6200 i sterownik ekranu

Mam nvidia ge force 6200, (256mb)

windows xp home + service pack 2

512 mb ram

DOKLADNIEJ O KOMPUTERZE:

http://img143.imageshack.us/my.php?image=kompxq0.png

http://img407.imageshack.us/img407/1466/komp2ca4.png

Mianowicie, moj problem jest taki iż jak gram np. w nfs mw, chce włączyć na max detale i mi muli…

Gram w nba 2004 (bez zmieniania detali smiga az milo)gram sobie, i nagle gra się zacina, komputer się restartuje (tylko za pierwsazym razem) i po włączeniu wyskakuje błąd o braku sterownika ekranu dla nvidia 6200…

Oco chodzi?

Proszę o pomoc, bo to nowy komputer, i chciałbym z niego coś wycisnąc :]

Z góry dziękuje

pozdrawiam…

Z zawodu jestem grafikiem, więc jak coś w ramach podziekowania moge coś stworzyć :slight_smile:

w/g mnie coś źle e sterownikami

zainstaluj najnowsze

To chyba raczej normalne, :? zmień kartę to nie będzie mulić 8)

:roll: :o

coś ty. Jeszcze bardziej spowolni kartę. Wejdz na http://www.nvidia.com do działu drivers i archiwum i tam poszukaj najbardziej odpowiedniego do twojej karty

Arek1160

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czemu, skoro mam 256mb? Tj cienka karta?

Może mam poprostu zamało ram?

Aha, i gdy instaluje sterowniki do monitora, to jakoś dziwnie szybko (w sekunde) się one instalują… Czy tak powinno być?


sterowniki ściagnac inne próbowałem, ale to błędny pomysł…

może poprostu gdzieś na internecie znajduje się ten sterownik ekranu?

pozdrawiam


Aha, i ostatnio doczytalem się że mam chipset Nforce, może coś z tym? Czy jak? Bo ja już sam nie rozumiem :? :-x


tzn? nie znam się dokładnie na wersjach, która najbardziej pasuje mojej karcie…

i co z tej pamięci? producenci często naładują ramu do takich kart, nie świadomy kupujący widzi 256/512 mb (zwykle wielkimi literami to napiszą), i myśli że kupuje potwora 3d, a 6200 ma mało jednostek cieniowania, 64 bitową szynę pamięci, i to stara karta, nie lepsza od Radeona 9550.

Seria 7-8 ForceWare, lub nie oficjalne

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1067

Poczyść kompa ze starych

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sterownika

normalne, stery od monitora nie powodowały by błędu sterownika k. graficznej, a przynajmniej nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

NForce raczej nie ma nic do tego, chyba że stery od płyty były źle instalowane

metoda drastyczna, format, win od nowa w prawidłowy sposób

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Ramu w grach też by się przydało z 1-2gb

Ja mam taką identyczna karte graficzną i nfs mw nie idzie na niej na max detal.

Carbon tym bardziej, ale za to średnio - wysokie wystarczająco wystarcza bo i tak gra wtedy pięknie wygląda.

Co do sterowników to ja dostałem do tej karty graficznej płytę CD i sterowniki do kart graficznych z serii 6200 i po instalacji wszystko jest OK i stery to wersja jakaś 77.77 :slight_smile:

ale na tej wersji sterowników nie można wcale podkręcać karty graficznej ;/

wszedłem na strone Nvidia i ściągnąłem sterowniki do karty graficznej z serii 6xxx (wersja sterów: 63.71) i teraz wszystko doskonale śmiga i podkręcić tez mogłem a rezultaty widać poniżej w opisie :wink:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

Po prostu karta do wymiany na lepsza nowsza :slight_smile:

niemoge znaleśc linku do wersji 63.71 :confused:

josiok - Mógłbyś pomóc? :slight_smile:

dzięki wam wszystkim, spróbuje pokombinować, pierwszym moim zamiarem jest przeinstalowanie moich sterowników na stery 63.71

i takie moje pytanie :

windows xp home zalicza się do WINDOWS XP ?

czy może coś innego?

http://www.nvidia.pl/object/winxp_163.75_pl.html

Zobacz ten link czy działa bo u mnie tak i właśnie z tego pobierałem.

Tak

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

tez mam ta karte i tak samo jak ty nie mogłem jej podkrecic

a powiedz jak podkreciłeś to cos to dało?? bo mi sie wydaje ze mało albo wcale bo ta 64bit owa szyna to lipa jak to jest u Ciebie??

ps. masz jakieś dodatkowe chłodzenie na niej??

dużo nie dało ale zawsze coś. Karta ma zwykłe chłodzenie pasywne ale doczepiłem do rdzenia wiatrak tak na wysokości 2 cm żeby ładnie wiał na rdzeń i teraz temp nie przekracza 40* z OC :slight_smile:

A bez wiatraka i bez OC karta w grach miała 70 stopni hehe :stuck_out_tongue:

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

a to wiem bo sam tez załozyłem wiatrak bo przerazała mnie ta temperatura 70stopni

ale zauwazyłes róznice lepiej smiga??

to juz graniczna wartosc czy bałeś sie juz dalej krecić

Ja już na max podkręciłem moim zdaniem bo jeżeli podkręcę procesor graficzny o 100 MHz tzn z 350 na 450 MHz to pokazują się jakieś czarne kwadraty w testerze graficznym AtiTool.

Więc 430 MHz to odpowiednia moim zdaniem wartość.

Jak na taką kartę graficzną jest to bardzo dobry wynik hehe.

Jeśli chodzi o podkręcanie częstotliwości Ram na karcie graficznej to wyciągnąłem z 800 aż 900 MHz dalej nie próbowałem bo nie chciałem się narażać na spalenie pamięci.

Ale po co mi częstotliwość pamięci ram taka duża na karcie, jeżeli starcza 878 MHz tak jak teraz mam i bez ryzyka :slight_smile:

Ważniejsze jest kręcenie procka graficznego.

Różnica na pewno jest duża w 3DMarku 03 gdzie testowałem wydajność karty graficznej.

Po OC wypadła lepiej, wynik był większy o ok 300 - 350 pkt.

W nie których grach testowanych jest więcej FPS’ów.

Czyli ja podkręciłem już do granicznej wartości dalej nie kręcę bo to się nie opłaca czy 20 MHz w tą czy we w tą to nic nie da :stuck_out_tongue:

Więc powiem Ci, że warto kręcić wszystko w kompie to co się da bo zawsze za darmo zyskasz lepszą wydajność :wink:

Pozdrawiam 8)

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

hm, no ja bym wolał nie podkręcać tego, bo nie wiadomo jak to będzie :E

A macie jeszcze jakieś inne pomysły? bo to dla mnie ważne…

Pierwszym moim krokiem (jednak) będzie dokupienie ramu, jak tu już będzie źle to się zastanowie i spytam was co dalej…

I czy opłaca się kupić 1gb ram :

pc 3200, ddr?

NIE

Ja mam 512 mb ddr pc 3200 i chciałem dokupić ale się nie opłaca bo wydajność prawie wcale nie wzrośnie :stuck_out_tongue: może troszkę minimalnie. Nie ma co się pakować już w tych czasach w ddr, teraz to już tylko i wyłącznie te nowsze czyli ddr2 które są 10 razy szybsze i w ogóle :smiley:

>>> :google:

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) 350/800 @ 430/878 | LG Flatron 795FT - 17" | C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100 | Amacrox Warrior AX400-PNF

czyli że w ŻADEN sposób, nie poprawi mi wydajności w grach?

i btw, czemu gta sa muli mi nawet przy wymaganiach minimalnych, o największej rozdzielczości? ;/

Używałem kompów z różną ilością ram i różnice są spore 1,5-2gb i komp śmiga, np stakler czy ghotic3 potrafią pochłonąć sporo ramu.

przez 64 bitową szynę, szyna nie jest w stanie przesłać tekstur do v-ramu.

Czyli że poprostu, jeśli dokupie więcej ramu będzie lepiej?

Czy z taką grafą mogę sie za przeproszeniem - pocałować w dupe?