Problem z odtwarzaniem filmów w prezentacji powerpoint

Witam

Mam problem z odtwarzaniem plików wstawionych do prezentacji powerpoint.

Problem wygląda tak dostałem prezentacje w której umieszczone są wstawki filmowe (format avi) pliki z filmami są w tym samym katalogu co prezentacja. Na jednych komputerach ta prezentacja działa poprawnie na drugich nie.

Na laptopie z zainstalowanym windows 7 działa poprawnie. Przy uruchamianiu tej prezentacji na komputerze z systemem windows xp pojawia się czarny ekran przy próbie odtwarzaniu pliku. Problem na xp udało mi się rozwiązać poprzez wyłączenie przyśpieszenie sprzętowego w właściwościach zaawansowanych ekranu. Przy uruchomieniu tej prezentacji na komputerze z system windows vista pojawił się znowu ten sam problem. Tylko zamiast czarnego ekranu obraz stoi w miejscu. Próbowałem wyłączyć opcję przyśpieszenia sprzętowego ale jest ona niedostępna. Próbowałem zmieniać kodeki ale to też nic nie pomaga. Zainstalowałem najnowszy sterownik dla układu graficznego też nie pomogło. Zainstalowane są wszystkie aktualizacje. Próbowałem przerobić film na format mpg oraz wmv ale dalej jest ten sam problem. Gdy filmiki odpalam za pomocą dowolnego odtwarzacz (Media Player, allplayer) to nie ma żadnych problemów z odtworzeniem.

Znalazłem takie rozwiązania w google ale nic nie pomogło.

http://office.microsoft.com/pl-pl/powerpoint/HA100777161045.aspx

http://forum.idg.pl/pakiety_biurowe-f118-power_point_nie_odtwarza_filmow_avi-t90560.html

Dodam że do komputera nie jest podłączony żaden projektor. Program to powerpoint 2003. Testowałem także powerpoint viewer 2007. Ma ktoś może pomysł jak rozwiązać ten problem z góry dzięki za pomoc.

Dzięki asterisk pomogło. Dla tych co mają ten sam problem wstawianie filmu za pomocą Wstaw obiekt wygląda trochę inaczej niż napisałeś. Wstaw obiekt typ obiektu Windows Media Player. Następnie klikamy prawym klawiszem i wybieramy właściwości i w polu url wpisujemy nazwę pliku. Tak jest w wersji MS Office Professional Edition 2003. Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Dodam że sposób działa zarówno na komputerach z windows xp jak i vista.

A post was split to a new topic: Problem z odtwarzaniem filmów w prezentacji powerpoint