Problem z OLEACC.dll

Witam,

Zostałem zmuszony by się tu zarejestrowac gdyż mam mały problem. Mianowicie niedawno zawiesił mi się laptop, wyłączyłem go i włączyłem ponownie, a że wcześniej kliknąłem jakieś aktualizacje to po restartowaniu system zaczął się aktualizować. Niestety mój brat wyłączył laptop podczas aktualizacji myśląc, że się zawiesiła. Po ponownym uruchomieniu system nie chciał się odpalić - ładował się długo i się nie załadował, więc uruchomiło się coś tam z naprawą systemu - aktualizacja wtedy też do końca zainstalowała się. Jednak od tego momentu mam problemy:

  1. już samo włączanie się win trwa dłużej niż zwykle i czekam z minutę, aż mi zniknie napis “Zapraszamy”

  2. nie mogę włączyć części programów, w tym np. Google Chrome czy różnych programów skanujących, antivir, itp. (część się włącza, a część nie), mam za to taki komunikat:

“Program C:\Windows\system32\OLEACC.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd. Zainstaluj program ponownie, używając oryginalnego nośnika instalacyjnego, albo skontaktuj się z administratorem systemu lub z dostawcą oprogramowania w celu uzyskania pomocy.”

Czasem się też wyświetla podobny komunikat wskazując za źródło \SysWOW64\OLEACC.dll

  1. Gry się włączają (choć sprawdziłem tylko kilka), ale również dłużej niż zwykle i strasznie zamulają, np. Fifa 11, która wcześniej ładnie śmigała, a teraz nie da się grać w ogóle.

Ogólnie cały system jakoś bardziej zamula :(( czy to wina tylko tego pliku czy jeszcze czegoś innego? Przeskanowałem lapa paroma programami, ale praktycznie nic nie wykryło. Jak naprawić ten problem? Czy to problem wynikły z wyłączenia lapa podczas aktualizacji czy też wczesniejszy (np. zawiecha wskutek wirusa?) Czy naprawię biblioteki ściągając je skądś, czy też będę musiał reinstalować system? Nie wiem czy mam oryginalny Win7 (jeśli mam to na stancji, a to sprawdze dopiero za tydzień)… proszę zatem o pomoc! Potrzebujecie logi z OLT? Ja jestem kompletnym laikem i się nie znam zbytnio na sprzęcie i systemie :((

Najprostsze rozwiązanie to przywrócenie systemu do punktu, kiedy wszystko było w porządku uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

Jeżeli nie masz możliwości skorzystania z przywracania systemu, bo np. masz je wyłączone to:

  1. Analiza problemu, przejrzenie dzienników
  1. Weryfikacja integralności plików via narzędzie SFC http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfi … edzie-sfc/

  2. Reperacja nakładkowa bez utraty danych http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/ albo instalacja systemu na czysto z utratą danych (ale wcześniej możesz wykonać kopię zapasową ważnych danych) - patrz “Druga możliwość” tutaj uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861 W razie problemów ze sterownikami sprawdź tę metodę brak-dzwieku-t498355.html#p3135922

Daj znać o efektach.

Trzymam kciuki.

Pozdrawiam.

Tu masz spore wytłumaczenie tematu Klik, tłumaczyło Google

IMO, wygląda na infekcję “wykonywalnych”, wskazuje na to sporo błędów podczas uruchamiania softu i ogólne problemy, brak tej dll nie powinien w tak mocny sposób zdestabilizować całego systemu, mam nadzieję że się mylę ale na wszelki wypadek lepiej aby spece z “Bezpieczeństwo” przejrzeli logi: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Adamie, kurna, nie znam się :frowning: przywracać system nie ma do czego :stuck_out_tongue: dzienniki nic mi nie mówią :stuck_out_tongue:

semtex, hmm, sprobuje wykonać niektóre punkty zobaczymy, zacznę od tego co Adam mówi metodą SFC. Skanowanie np. HitmanPro czy Anti-Malware w sumie nic nie pokazało, zobaczymy. Czy to infekcja wykonywalnych? Nie mogę np. uruchomić dopiero co nowozainstalowanych programow jak np. Avast, bo o te oleacc się czepia. Wygląda jakby ten plik był kluczowy w tym i niezwykle potrzebny do uruchamiania innych programow :stuck_out_tongue:

Dzięki za wskazówki, spróbuję więc to SFC i inne, a jak się nie da to wyślę logi do tych speców :slight_smile:

Dodane 09.08.2012 (Cz) 20:37

ps. co z płytką Windowsa? Bo nie wiem czy mam, a jeśli mam to pewnie jest to jak czytam Recovery, którego się nie poleca, tak? Czy mam możliwość zalatwienia skądś płytki jak najmniejszym kosztem? Product key mam przyklejony pod spodem laptopa…

Witaj

a przeskanuj system

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

Też tym skanowałem i nic.

SFC wykryło naruszenia integralności. Nie mogę jednak otworzyć pliku CBS.log - odmowa dostępu.

Wykonaj log OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 Następnie kliknij w znaczek wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości (zgłoś post) i poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo a po sprawdzeniu logów opcjonalnie z powrotem. W ten sposób dowiemy się czy jest to infekcja.

Co do skombinowania płyty Windows - patrz “Zaopatrzenie się w obraz czystej wersji Windows (czystej, bez dodatków)” tutaj uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

Jak coś, tutaj przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html masz kilka ciekawych sposobów (płyta Windows do naprawy, używanie sfc z poziomu konsoli uruchomionej ze środowiska odzyskiwania Windows).

Poradzisz sobie. :wink:

Dobra, logi za dłuższą chwilę, spróbuje jeszcze SFC … trochę tego tam było … spróbuję naprawić wg intrukcji, w sprawie oleacc mam taki fragment tam:

Dodane 09.08.2012 (Cz) 23:34

Dobra logi z OLT. Zapewne wiele błędów mam, itp. ech :frowning: ale poki co mnie najbardziej interesuje wlasnie oleacc. Da się to naprawić bez płyty? Nie można tych plików wymienić na inne czy coś?

OLT.txt: http://www.wklej.org/id/807764/

Extras.txt: http://www.wklej.org/id/807771/

Dlaczego masz jednocześnie dwa programy antywirusowe, Avast i Norton?

Odinstaluj jeden program antywirusowy

Odinstaluj przestarzały program Spybot oraz Ask Toolbar, Ashampoo PO Toolbar, McAfee Security Scan Plus

Pobierz i uruchom SystemLook_x64

Do okna programu wklej:

Kliknij Look i pokaż raport.

Mam oba gdyż chcialem przeskanować lapa jakimś, a jak jednego nie mogłem uruhomić (błąd z oleacc) to zainstalowałem drugi… tez jednak odpalic nie moglem.

Raport:

Pliki wyglądają prawidłowe.

Uruchom cmd.exe jako administrator:

Jak uruchomić polecenie z pełnymi uprawnieniami?

Wklej i zatwierdź enterem:

Sprawdź jak system działa w trybie awaryjnym.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny.

Tryb awaryjny juz wczesniej sprawdzałem z obslugą sieci. Chodzi calkiem dobrze, jednak to co ma się nie włącząć dalej się nie włącza.

Co do plików: pierwszy ok, drugi znaleziony uszkodzony, ale nie może naprawić…

z CBS.log: http://www.wklej.org/id/807822/

Jeżeli masz możliwość zdobycia dokładnie takiej wersji (6.1.7601.17676) pliku, to możesz spróbować podmienić ręcznie.

Nie wiem jak :frowning: skąd takową zdobyć? i chodzi oczywiście o oceall.dll z katalogu SysWOW64 czy o oba pliki? Ja laik jak już mówiłem :stuck_out_tongue: Jak ktoś z użytkowników ma akurat takową wersję na Win7 to może mi wysłać i powinno działać? :stuck_out_tongue:

Skopiować z innego systemu w takiej samej wersji Win7 64bit Service Pack 1

Wygląda na to, że uszkodzony jest tylko ten w SysWOW64

Ja nie mam takiego pliku, więc nie mogę Ci pomóc.

Gdy podmienisz to będzie wiadomo czy będzie działać.

Masz: http://min.us/meX1bJ786 dokładnie ta sama wersja.

Już Ci tłumaczę jak ją najbezpieczniej podmienić:

Wypakuj zip->Uruchom system w trybie awaryjnym-> nawiguj do C:Windows/SYSwow64-> zlokalizuj tę dll-> przejmij ją na "własność " ( Instrukcja ) -> jak to zrobisz to zmień nazwę oryginalnej dll na oceall.dllbak -> teraz wklej w tą lokalizację dll z mojego zipa -> sprawdź czy się pojawiła, powinieneś mieć dwa pliki: oceall.dllbak i oceall.dll -> jeżeli tak jest to zamknij wszystkie okna -> zrestartuj system do normalnego trybu -> sprawdź czy pomogło i daj znać :wink:

BTW> Instrukcja z linka dotyczy przejmowania explorer.exe ale dla dll i innych plików odbywa się to w identyczny sposób.

Wykonuj wszystko powoli, sprawdzaj się dwa razy i powinno wszystko wyjść bez zgrzytów :lol:

Se7en File Replacer:

http://traxter-online.net/se7en-file-re … windows-7/

Wychodzi na to, że wszystko teraz działa ^^ nie wiem jak chodzą gry, ale to już raczej nei będzie zależne od tego :))

Plik pamięci wirtualnej i hibernacji zawsze ma atrybut ukryty i systemowy.

Start -> Panel sterowania -> Wygląd i personalizacja -> Opcje folderów

  • zaznacz: Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski

  • odznacz: Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

Kliknij OK.

Ok, mam ;d

Jeszcze raz wielkie dzięki :))