Problem z pamięcią RAM

(grzegorz0plonka) #1

Zamówiłem sobie towar pamięci przez Internet. Dzisiaj dostałem towar i montowałem sobie. Okazało jest jakieś problem. Jestem bardzo martwiony i co mam robić tym problem? A pamieci kosztowały 245 zł. http://www.morele.net/pamiec-ocz-ocz2rpr800c44gk-156469

obrazek

pamieci.JPG

pamieci2.JPG

Pozdrawiam

(Danielm86) #2

:cry: Po jakiemu to napisałeś? Popraw to i daj więcej szczegółów m.in. model płyty głównej, taktowanie pamięci itd i wrzuć te fotki na normalny serwis, bo mi blokuje jakieś świństwo.

(grzegorz0plonka) #3

Moje płyta to GA-P43 ES3G.

(Dawid Czernek) #4

master-zonk6 Grzegorz już kiedyś pisał dlaczego pisze tak jak pisze. Jeśli się rozczytałeś to dobrze - jeśli nie to nikt Cię do pomocy nie zmusza.

Być może Twoja płyta główna nie obsługuje tego typu pamięci. Info na ten temat powinieneś znaleść w instrukcji obsługi Twojej płyty głównej - którą powinieneś uzyskać wraz z kupnem płyty głównej/komputera.

(JNJN) #5

Popraw błędy, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(grzegorz0plonka) #6

Co mam poprawic?

-- Dodane 14.09.2009 (Pn) 19:14 --

Czekam na Odpowiedzi ten temat.

(Asterisk) #7

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy.

(grzegorz0plonka) #8

Czekam po prostu Odpowiedzi o tym tematem problemie pamięcią ramu. Przykro mi to ze ja robię błędy pisownie. Jestem osobą niepełnosprawnym i mam problemy słuchem i złe uczony. Nawet to juz tym czasie nie mogę uczyć dalszej nauki. poważnie problemy! !!

(old@school) #9

To Twoja płyta główna. http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga ... 3g_10.html

Wg opisu ta płyta obsluguje pamięci ddr2 powyżej 1200 mhz. natomiast te co kupiłeś to ddr2 800 mhz. Jeżeli się myle prosze poprawić.

Pozdrawiam

(karllodprogramy) #10

na tej stronie jest podane:

Pamięć

* Dwukanałowa obsługa pamięci

* 4 złącza 1.8V DIMM DDR2 obsługujące do 16 GB pamięci

* Obsługa pamięci DDR2 1200/1066/800/667 MHz

więc chyba powinny działać, może coś innego jest nie tak...

(Adalbert) #11

Sprawdź pamięci memtestem, jak również błędy wywali to oddaj pamięci na gwarancję, albo kup nowe.

(karllodprogramy) #12

podaj jakie masz podzespoły w komputerze ...

ile masz wrzuconych pamięci tylko te nowe czy może jeszcze jakieś inne, może jest jakiś konflikt między nimi...

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Pro ... 12556.html

lub

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Pro ... 12492.html

jak napisał Adalbert sprawdź tym programem, możesz sprawdzić każdą kość po kolei wtedy będziesz wiedział która jest konkretnie popsuta (pod warunkiem że to jest wina pamięci)

(grzegorz0plonka) #13

Okazuje ze robic błędy. Jak pracuje jednym kość to bardzo dobrze bez błędy. Jak pracuje dwie kośći to robic błędy i zawieszac się.

-- Dodane 15.09.2009 (Wt) 12:27 --

Własnie Sprawdzam pojednym kość.

-- Dodane 15.09.2009 (Wt) 12:39 --

Już sprawdziłem. Jak jedno kość sprawdzac to jest ok i bez błędów. jak sprawdzac obie kośći to błędów.

bledy.JPG

Jak jest 49 procent to nagle porobił błędy i zawiesił.

pracujedwiekosci.jpg

A tu dziwnie pracuje.

(karllodprogramy) #14

czyli sprawdziłeś każdą kość ramu osobno i przy żadnej nie było błędów....???

dopiero jak obie są włożone wyskakują błędy....

może spróbuj włożyć je w inne sloty - masz je cztery więc spróbuj różnych konfiguracji, może któryś slot na ram jest popsuty...

-- Dodane 15.09.2009 (Wt) 14:00 --

a i jak byś mógł sprawdzić u jakiegoś znajomego te pamięci da ci to konkretną odpowiedz czy to one są walnięte czy trzeba szukać innego problemu...

(grzegorz0plonka) #15

Tak sprawdziłem pojedynczo kości wyszło dobrze bez błędy. Tylko wyłącznie pracuje obie kości to tak strasznie dużo błędów. Jak Pracuje jednym kość to pokazuje prawiodłowo 2 GB.

(Adalbert) #16

Spróbuj powkładać kości w różnej kombinacji w różne sloty.

(grzegorz0plonka) #17

Tez kompinowałem i nie pomogło.

(Jjoasz) #18

a mozesz podac zakladke 'exotics' ze speedfana?

masz pewnie niedovoltowane pamieci... wejdz do biosu i na zakladce 'advance' wcisnij ctrl+f1 - ustaw 2.1v dla vdram/dimm

(grzegorz0plonka) #19

własnie tez robiłem kiedy i tez nie pomogło.

-- Dodane 15.09.2009 (Wt) 22:49 --

Własnie podaje wynik. wynik.jpg

(karllodprogramy) #20

z tego wynika ze zasilacz podaje ci złe napięcia na +12V daje 2,02 a na -12V daje -16,97V

możliwe że będziesz musiał wymienić zasilacz