Problem z pamięcią RAM

Albo tu wynik2.jpg

zasilacz.JPG

Dodane 15.09.2009 (Wt) 23:27

Wógole nie wiem o co chodzi? mozec płyta ma jakies wady??

Dodane 15.09.2009 (Wt) 23:43

Tego służy 12V to czy berteia czy napedy czy ramu?

Dodane 15.09.2009 (Wt) 23:59

Pewnie nie będę specjalny wymienić na nowy. Nie za bardzo mam tego pięniądze. Pewnie jest dobry zasilacz… U mnie juz 3 razy wymieniono płytą głowiną. pierwsza płyta wypadł nie wiem co, a druga robiłem update biosu i stracił a teraz pracuje 3 płytę. A Zasilacz tylko jeden raz wymieniona po wypadł płycę.

raz:

a u Ciebie jest 1.34v - malo troche

dwa - pamieci sa na 1.9v, a powinny na 2.1v

za malo ‘papu’ dostaje cpu i ram :slight_smile:

(pewnie defaultowo ustawione sa napiecia dla c2d)

ustaw recznie na 1.5v dla cpu i 2.1v dla ram, wtedy potestuj… powinno byc juz dobrze

Wiem, że nie ten temat ale zauważyłem, że GPU Ci się chyba grzeje.

Ja nie wiem gdzie mogę ustawić. Takie ustawienie CPU wydaje mi się niebezpieczny i nie za bardzo chcę porusza tym ustawienie. Bo trochę boi się i może zaszkodzi albo po ustawieniu nie włączy komp. Tylko ustawiełem dram pamieci 2.1 i 18 V ale nie pomogło.

obrazek:

gdzie.JPG

Czy tutaj?

tutaj.JPG

gdzieg.JPG

Dodane 16.09.2009 (Śr) 23:56

Pamietaj mój procesor jest model Intel Pentium 4 640 3.20GHz 2MB Prescott 90nm N0 84W 800 F1

tu masz specyfikacje tego proca: http://ark.intel.com/Product.aspx?id=27480

napiecia na ktorych chodzic powinien, to 1.2-1.4v

obecna cpu vcore wynosi 1.3875 - podbij do rownych 1.40-1.42v i ddr voltage do 2.1v

i sprawdz w advance timing control czy pamieci chodza na 2T (powinny, choc czasem mobo moze podstawic 1T)

Niestety nie pomogło.

to juz nie wiem, co to moze byc?

tu masz specyfikacje swoich kosci:

czyli powinny chodzic na 2.1-2.15v - ustaw na sztywno, potem kombunuj z procem… daj 1.4v na cpu vcore, podbij do 1.25v MCH core i cpu termination

i glupie pytanie - wstawiasz w odpowiednie sloty kosci, by byl dual?

rownie dobrze sam ram jest popsuty…

“Tak sprawdziłem pojedynczo kości wyszło dobrze bez błędy. Tylko wyłącznie pracuje obie kości to tak strasznie dużo błędów. Jak Pracuje jednym kość to pokazuje prawiodłowo 2 GB.”

Kości sprawdzone pojedynczo memtestem i wszystko działa, jak włoży dwie to błędy wychodzą, to samo jak pozamienia miejscami i próbuje różnych ustawień.

no to kosci strzelone… nic innego nie przychodzi do glowy :!:

chociaz pierwsze pytanie serwisu bedzie o napiecia, na ktorych chodza kostki…

ps. sprawdzilem dla pewnosci swoje OCZ’e platinium2 800 - ida na 1:1 z fsb (400mhz) przy timingach 4-4-4-12@2.1v (w spd maja 5-5-5-15)

na 1.8v musialem luzowac do cl5

Adalbert , Ooo tak samo tym problem?. A ja już sprawdziłem na innym płycie na GA-EP43 DS3l i wyszło dobrze bez błędów. Zobacz jego ustawienie. a zasilacz to 500W A moim zasilacz 400W.

gaep43ds3lwynik.JPG

gaep43ds3lok.JPG

gaep43ds3lustaw.JPG

gaep43ds3la.JPG

gaep43.JPG

Dodane 17.09.2009 (Cz) 18:50

JAki masz modelu komputera?

Płyta głowna?

Pamieci ram?

prosoccer?

zasilacz?

patrząc na to pierwsze zdjęcie znowu widać wyższą temperaturę i złe napięcia

spróbuj z innym zasilaczem… może to on jest problemem…

Nie to było na drugi komputer i własnie wyszło dobrze bez błedy.

gaep43ds3lwynik.JPG

czyli to nie jest u ciebie…

to niezłe ma wskazania napięć i temperatur…

Dodane 17.09.2009 (Cz) 20:01

jak masz z nim kontakt to niech sprawdzi teraz jak nie ma w nim twoich pamięci…

bo z tego co widzę to nawet napięcie ma w niektórych miejscach podobnie wahnięte…

wynik.jpg

nie wielka podobnie wyniki. Tylko po prostu na drugi komputer które sprobowałem moim pamiecią. Wyszło dobrze. Nie wiem czemu moim komputerze cos nie tak.

no nie wiem…

zastanawia mnie podobieństwo na +12 i -12 w obu zdjęciach - no nie wiem może tylko przypadek…

może sprawdź jeszcze raz napięcia różnymi programami, w biosie i jeszcze jak byś miał miernik to i nim było by dobrze sprawdzić…

porównaj je… (często bywa że programy przekłamują, błędy pomiarowe, kiepskie czujniki… miernik elektroniczny też ma błąd pomiarowy ale chyba jest najbardziej wiarygodny…)

na tą chwilę to mi przychodzi do głowy a i tak chyba nie masz nic do stracenia…

a i fajna temperatura na:

ale pewnie to tylko błąd programów

Nie tylko u mnie tak pokazuje 12 i -12 v nawet innym komputerze też pokazują.

no dobra a w biosie??

Jest tuz zdjecia w biosu. Ale nie podaje wiele informacji napięcia.

Dodane 18.09.2009 (Pt) 11:47

Napisałem do Gigabyte i napisali ze Prawdopodobnie problemem może być starszego typy procesor - tutaj po prostu sugerowałbym przetestować jakikolwiek nowszy procesor wykonany w technologi 45nm.

ogólnie rób jak chcesz, ale jeśli dajesz skiny i na nich ewidentnie widać złe napięcia…

chodzi mi o to że pokazuje ci na +12V: aż 2,05V a na -12V: aż -16,97V

no nie wiem może to błąd pomiarowy, a może jest problem z zasilaczem…, pisałeś że to już trzecia płyta główna a co z zasilaczem…

ale jeśli twierdzisz że wszystko jest ok to… :roll:

Odpowiedz jest prosta, trzeba ustawić wyższe napięcie na pamięci, z tego co wiem większość pamięci OCZ jest poza spec. JEDEC i działa nie na domyślny napięciu DDR2 a na wyższym, spec tych ramów na stronie OCZ Technology podaje 2.1V a w EPP do 2.15V, ustaw 2.1V i powinny działać. To jest typowy błąd dla ludzi którzy maja pierwszy raz styczność z OCZ (juz to kilka razy w życiu przerabiałem, raz z własnej autopsji :P). Jeśli nadal (na 2.1V) nie działają tzn. ze płyta jest z nimi niekompatybilna, problem może rozwiązać update BIOS płyty (ale nie musi). Nie ustawiaj tylko powyżej 2.1V (łamiesz gwarancje i nie zostanie uznana reklamacja jeśli stwierdza uszkodzenie z tego powodu).