Problem z pamięcią RAM

karllodprogramy, słyszałeś, że napięć nie mierzymy programami, bo zazwyczaj NIC nam nie mówią o prawdziwym napięciu?

a ty czytałeś co mu pisałem 6 postów wcześniej…

czytaj dokładnie Adalbert…

a że “grzegorz0plonka” nie chce zmierzyć lub nie może, to już jego sprawa…

ale jeśli twierdzi że na pewno jest ok to ok…

No i mi chodzi o “może sprawdź jeszcze raz napięcia różnymi programami”, programy nigdy nie podadzą wiarygodnych napięć. A to, że dobrze by było miernikiem sprawdzić to prawda, nawet takim za 20zł.

wiesz co myślę że niepotrzebnie wyszukujesz jakieś zbędne wypowiedzi i je cytujesz że niby…

tylko co ci to da jeśli tak twierdzi, że wszystko jest ok z zasilaczem i nie będzie sprawdzał napięć…

a co do mierników po 20zł to z nimi różnie bywa wiele z nich przekłamuje (jedne mniej, jedne więcej), nie zawsze cena idzie za jakością…

lepsze mierniki zaczynają się powyżej 200zł - z ceną to strzelam bo dawno się tym nie interesuje… ale na prędzej powyżej tej sumy…

ale to nie ten temat więc ja na tym kończę wywody…

jesteśmy tu aby mu pomóc, więc…

… ale jak tam sobie…

ustawiłem na 2.1 V i to nie pomogło. A tego ustawienie V CPU nie za bardzo chcę poruszać bo może właśnie zaszkodzi.

gdzie.JPG

Który mam wybrać ustawienie CPU?

Ustaw DRAM Volatage na 2.100V, jeśli to nie pomoże pamięci są uszkodzone albo niekompatybilne z płyta. CPU nie ruszaj żadnego, jeśli nie zadziałają to masz prawo je wymienić na inne.

Co do wyników ze speedfana to mi zawsze dziwacznie podał, everest podaje poprawnie, wiec polecam sprawdzić w tej aplikacji, jak widać Exotic w SpedFanie jest w wersji beta, może nie działać z tak nowa płytą główna, lub sprawdzić w BIOSie, chyba każda płyta teraz ma hardware monitor, w płytach Gigabyte chyba to było pod pozycja PC Health.