Problem z pamięcią RAM

To spróbuj z jedną kością. Najpierw przetestuj osobno jedną, później drugą.

Zrobilem to co wczesniej, wstawiłem stare kości a po nich nowe. System się uruchamia ale 4GB pamięci jest zarezerwowane dla sprzętu. Gdy odznacze max.pamięć w opcjach rozruchu, systemu nie moge uruchomić

Masz system 32 czy 64 bit?

64 bit

Czyli trzeba na nowo zainstalować system. Albo spróbuj z instalatora opcję napraw komputer. Oczywiście z nośnika z systemem. Jak coś.

Podejrzewam, że tutaj nie chodzi o software ale coś z hardwarem.

Jak sprawdzić, czy RAM działa prawidłowo http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows/2014/05/jak-sprawdzic-czy-pamiec-ram-dziala-prawidlowo.aspx

Sprawdzę ten RAM, ale wyczytałem na innych forach, że powinienem włączyć w BIOSie opcję Memory Remap, ale jest to w opcjach zaawansowanych, a ich nie mogę włączyć. Wrzucam zdj. z menedżera

A sprawdzałeś tym linkiem co Ci dałem powyżej?

Sprawdziłem i mi podało, że jest problem z pamięcia. Chyba te pamięci są niekompatybilne skoro, nawet na jednej kosci komputer się nie odpala :frowning:

To ja już nie wiem. Wyczerpały się moje zasoby wiedzy.

Na których kościach.

Nowych, które zwróciłem. Na czwartek będa inne z Patriota 1600MHz

To już wiesz co masz robić. Pytam dlatego, bo znalazłem fajny programik do badania błędów CPU, GPU, Ramu i innych BurnInTest https://www.passmark.com/products/bit.htm Pobawiłem się trochę nim i program jest naprawdę godny uwagi.

Ooo, dobrze wiedzieć przetestuje nim podzespoły tak profilaktycznie :slight_smile: Dzięki za pomoc, mam nadzieje, że w końcu wszystko będzie działać. Jakby co to będę pisał. Pozdrawiam

/Edit: Dostałem 2 pamięci Patriot Signature 4GB 1600MHz CL11(PSD34G160081) i niestety pamięci te nie działają. Jest taki sam problem jak z pamięciami GoodRam. Gdy ustawię max. pamięc w rozruchu do 4GB to system uruchamia się, gdy odchaczę tą opcję to system nie uruchamia się. Czy możliwe, że płyta ma problem z obsługą pamięci 4GB?

Napisz do producenta płyty głównej, że masz problem z pamięcią - nie wiesz czy to pamięć, czy płyta główna pomoc@gigabyte.pl

Może po prostu wgraj drugi Windows obok aktualnego - na osobnej partycji i zyskasz odpowiedź.

Podczas wgrywania drugiego Windowsa nastąpił bluescreen. Nie wiem co dalej robić, więc komputer oddałem do serwisu. Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: Pozdrawiam