Problem z partycja System Reserved

Cześć!
Piszę do Was, bo może ktoś już spotkał się i pokonał taki niecodzienny problem.
Po reinstalacji systemu miałem widoczną partycję systemową “System reserved”. Ukryłem ją z uwagi na to, że bolała mnie po oczach :smiley: usuwając literkę w zarządzaniu dyskami.
Problem objawił się jednak po którymś z kolei restarcie - mianowicie włącza się autoodtwarzanie partycji (E) (czyli tej System Reserved) której literkę ukryłem. Nie byłoby to upierdliwe gdyby okienek autoodtwarzania nie otwierało się kilkanaście na raz przez co zaczyna spowalniać i uniemożliwia użycie komputera.
Póki co “nakleiłem plasterek na złamaną nogę” w postaci skryptu batowego restartującego explorer.exe ( po restarcie autoodtwarzanie znika) - ale wydaje mi się,że to nie jest rozwiązanie.
Macie pomysły na zażegnanie problemu?

Diskpartem / mountvol usunąć przypisaną literę jak ci się to udawało z zarządzania dyskami?

Cześć, dzięki za odpowiedź.
Przy usuwaniu z zarządzania dyskami korzystałem z tej metody - https://www.youtube.com/watch?v=xc68Uc8dt_E

Niestety problem dalej występuje zwłaszcza po restarcie komputera. Wydaje mi się , że sam system po prostu szuka tej partycji gdyż w niej znajdują się główne pliki rozruchowo - konfiguracyjne komputera - a przynajmniej tak mi się wydaje :slight_smile:

Jeszcze nie miałem okazji wypróbować którejś z twoich metod.Boje się, że działania na partycji System Reserved uszkodzą cały system więc bez backupu nie podejdę do tematu…ale cóż na pewno w miarę wolnej chwili i okazji spróbuję twoim sposobem.

1 polubienie