Aktualizacja Win10 do wersji 1803 dostępna do pobrania

może Ty wiesz jak mi pomóc ?

Może mi pomożesz ?

pomożesz mi ??

Po wybraniu partycji w diskpart sprawdź:

remove letter=F

obraz

A jak mam wybrać tą partycje diskpart ? - ja nie wiem jak. To co mi dałeś coś tam po angielsku to nie dawaj mi tak. Ja czytam po polsku tylko.

  1. cmd
    

    uruchomione jako administrator


  2. diskpart
    

    wpisujesz do wiersza poleceń i zatwierdzasz enterem


  3. list volume
    

    by pokazało ci partycje (zatwierdzasz enterem)


  4. select volume X
    

    “X” zamieniasz na numer partycji (zatwierdzasz enterem)


  5. remove letter=F
    

    by usunąć przypisaną literę do niej (zatwierdzasz enterem)

1 polubienie

Teraz ta partycja jest ukryta tak ? - tak jak było w wersji 1709 tak ?

W razie czego mogę przywrócić tę partycję F z powrotem tak ?

Tak, w razie czego będziesz mógł diskpartem jej przywrócić literę i raczej już jest ukryta i powinny się skończyć komunikaty, że prawie pełna.

Dziękuje Ci bardzo za pomoc dobry człowieku :slight_smile:

Dodam od siebie. Kto ma pakiet IS (AV + zapora), np. od Eseta, to polecam wykonać wyłączenie całego Windows Defender Security Center, gdyż wtedy system jakby szybciej zaczął chodzić.

  1. Jako administrator uruchamiamy regedit.
    2.Znajdujemy klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE → SYSTEM → CurrentControlSet → Services → SecurityHealthService
    3.Wyszukujemy wartość DWORD o nazwie Start.
    4.Zmieniamy wartość w oknie Dane wartości z 2 na 4.
    5.W menedżerze zadań w zakładce uruchamiane przy Windows Defender Security Center zmieniamy wartość z Włącz na Wyłącz.
    6.Uruchamiamy ponownie komputer/laptop/inne.
1 polubienie

Czy ktoś spotkał się z problemem z Windows Update, po czystej instalacji najnowszej aktualizacji ? Windows Update nie sprawdza sam, czy są dostępne aktualizacje, tak jak to było do tej pory. Wczoraj prawie godzinę rozmawiałam z pomocą techniczną Microsoftu, próbował coś zaradzić przez pomoc zdalną, bez efektu. Muszę "ręcznie sprawdzać " czy są dostępne aktualizacje, Czy komuś przychodzi coś do głowy ?

Jakbyście chcieli, żeby zasoby udostępnione przez SMB były automatycznie wyszukiwane na innych komputerach, to na serwerze trzeba uruchomić usługę “Publikacja zasobów odnajdowania funkcji”.

1 polubienie

Weź z menadżera urządzeń usługi i przy windows update automatyczne uruchamianie. Prawdopodobnie masz tam wyzwalanie ręczne bądź automatyczne z opóźnieniem. Choć obstawiam pierwsze. Sprawdź czy pomogło.

1 polubienie

Faktycznie w menadżerze zadań Windows Update był ustawiony na ręczny, dziwne bo system postawiłam na czysto i nic nigdy nie zmieniam w menadzerach. Czy u siebie też musiałeś zmienić ? Dam znać czy pomogło :slight_smile:

2 polubienia

Zmieniałem kiedyś, a teraz jakoś samo chodzi.

U mnie po wgraniu nawet menedżer okien ma niemal sekundowe zaciny przy otwieraniu i zamykaniu okien. Przy zamykaniu aplikacji Aparat zacinka trwa nawet 2 sekundy. To samo w przeglądarce MS Edge przy przewijaniu strony. Wszystko się tylko tnie i tnie. A Google Chrome zawiesza cały system.

Laptop: Lenovo Ideapad 520-15IKBRN
Procesor: Intel Core i5-8250U
Karta graficzna: Intel UHD Graphics 620 + NVIDIA GeForce MX150 4GB
Pamięć RAM: 8GB
Dysk SSD: 256GB SATA3
Ekran: 15.6" FullHD

Do aktualizacji podchodziłem dwa razy i za każdym razem to samo. Nie mam ochoty więcej kombinować, używam (przynajmniej na razie) 1709, a nie tego gniota 1803. System praktycznie czysty. Prawie, że brak programów, nic co ingeruje w system.

Oficjalnie uważam, że ta aktualizacja to badziewie!

Dziękuję za uwagę.

A na czysto instalowałeś? Masz to samo?

Nie próbowałem, ale na stacjonarnym była aktualizacja, a wszystko działa. Z resztą na tej serii laptopów dużo osób ma problemy z tego, co czytałem. A na samą myśl o ponownej instalacji z wszystkimi sterownikami, itd. to mnie skręca. Tym bardziej jak bym miał to robić co 6 miesięcy. Na razie zostaję na 1709. Poczekam aż się ustabilizuje 1803. Zawsze wgrywałem jako update i problemów nie było.

Dokładnie mam takie same objawy co ty i na podobny sprzęcie.

laptop: Lenovo ThinkPad E480
procesor: Intel Core i5-8250U
karta graficzna: Intel UHD Graphics 620
pamięć RAM: 8GB
dysk SSD: 256GB
ekran: 14 fullHD