Problem z pluginem JA_Tabs w szablonie JA_Uvite


(Lord218) #1

Tak jak w temacie kupiłem sobie szablon do joomla 1.5 i jest w nim zainstalowany plugin JA Tabs. Chodzi mi dokładnie o zmianę jego położenia na stronie głównej bo jak położenie modułów umiem zmienić tak tego pluginu nie mogę. Chcę go przenieść z prawej kolumny do lewej i wstawić kilkukrotnie jak to zrobić?

PS: Jak ewentualnie zmienić tło (wyświetlane na głównej stronie) tego pluginu?


(Mariuszs) #2

Dobrze byłoby gdybyś doprecyzował co to za szablon JoomlaArt. Z przenisieniem nie powinno być problemów. Wystarczą ustawienia w konfiguracji modułu albo edycja index.php gdy moduł ma unikalną pozycję. Co do zmiany tła to musisz wyedytować klasę lub styl modułu. Polecam FireBug do znalezienia odpowiednich linijek kodu.


(Lord218) #3

Jest to szablon JA_Uvite. Chodzi mi dokładnie o to, że ma on ten moduł tabs tylko po prawej stronie i to użyty raz, a ja chce zrobić układ taki jak np. na www.benchmark.pl tam jest mnóstwo tabsów czy jak to się tam nazywa. Więc co ustawić w konfiguracji modułów. Wiem, że trzeba pewnie utworzyć nowy moduł ale jaki? Jak wziąłem ja_tabs to nic mi nie wyswietla.


(Mariuszs) #4

Przebadałem szablon i raczej nie da rady. Musisz użyć innego systemu tabów. Z doświadczenia polecam ten: http://extensions.joomla.org/extensions ... 25/details

Sprawdź jeszcze w podręczniku użytkownika dołączonym do szablonu oraz zapytaj na forum JoomlArt.


(Monczkin) #5

WNHacker , nazwij proszę temat konkretnie.


(Lord218) #6

z4nzi dzięki ci śliczne, ale może znasz jakąś stronkę na której jest w przystępny sposób opisane jak stworzyć własny szablon pod Joomla 1.5, bo widzę że te z Joomla Art są strasznie skomplikowane pod względem kodu, tzn. trudno pozmieniać położenia modułów, a ja chcę uzyskać układ podobny do tego na benchmark.pl bo zamierzam dużo treści publikować, a takie taby jak tam to świetne rozwiązanie do tego.


(Mariuszs) #7

Szablony JoomlArt są skomplikowane, bo są w pełni profesjonalne. Tutoriali jest bardzo dużo, musisz poszukać takiego, który odpowiada twoim umiejętnościom XHTML/CSS. Ten należy do najlepszych: http://www.compassdesigns.net/tutorials ... orial.html .


(Lord218) #8

A ty co byś radził gotowy czy własny szablon? Sory, że tak głowę zawracam ale sam na razie się tworzeniem tej strony zajmuje i nie wyrabiam trochę. Zależy mi na w pełni profesjonalnym szablonie, ale takim bardziej "ruchomym" a nie takim żeby nie można było nic poprzenosić.


(Mariuszs) #9

W takim wypadku w grę wchodzi przeróbka jakiegoś szablonu.


(Lord218) #10

Dzięki tak zrobię. Mam tylko jeszcze jedno pytanie: czy istnieje jakiś dodatek do Joomla, dzięki któremu zamiast user menu można podstawić jakiś panel dla użytkownika, wiecie takie jak właśnie np. na benchmark gdzie można podać swoich ulubionych producentów, strony www itp.?

PS: Przy instalacji tabsmanagera, a konkretnie przy instalacji pluginów wyskakuje taki komunikat Installer cann't add new column to database ALTER TABLE #__gk2_tabs_manager_groups ADD desc mediumtext NOT NULL DEFAULT '';

Brakuje tabel w bazie danych, przynajmniej ja tak myślę. Jak mogę dodać te tabele, tzn. ile kolumn, wierszy i jakie typy danych trzeba podać?


(Mariuszs) #11
  1. Chyba chodziło o jakiegoś community-buildera, przejrzyj te dodatki: http://extensions.joomla.org/extensions ... r-profiles.

  2. Instalator nie może dodać tabeli do bazy danych.


(Lord218) #12

No wiem dodałbym ją sam, ale nie wiem ile kolumn utworzyć itp.


(Mariuszs) #13

To idzie tak:

CREATE TABLE `jos_gk2_tabs_manager_groups` (

  `id` int(11) NOT NULL auto_increment,

  `name` varchar(128) NOT NULL,

  `plugin` varchar(255) NOT NULL,

  PRIMARY KEY (`id`)

) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ;

(Lord218) #14

Wywala mi takie coś:

1064 - Something is wrong in your syntax obok 'ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ' w linii 6

A i skąd wiedziałeś co wpisać? Pytam tak na przyszłość żeby wiedzieć i nie zawracać głowy.


(Mariuszs) #15

Która to wersja MySQL? Moja to 5.0.45 . Masz starszą wersję bazy. Zrobiłem zrzut tabeli w phpMyAdmin.


(Lord218) #16

Tak to baza 4. coś. Mogę zmienić chyba na 5 ale nie wiem czy się Joomla nie rozsypie, jak myslisz?

I śliczne dzięki, że mi pomagasz.

Poprawka mam to na krasnalu i nie mogę zmienić wersji bazy.


(Mariuszs) #17

Lepiej zrób aktualizację, dzięki temu będzie mniej problemów z instalacją komponentów. Joomla powinna przetrwać. Pamiętaj, aby zrobić zrzut istniejących baz.


(Lord218) #18

Zadziała jak pobiorę z neta MySQL 5 i podmienię z ta w krasnalu?


(Mariuszs) #19

Niestety nie wiem, nie używam krasnala, który słynie właśnie ze starych wersji komponentów. Polecam Webserv: http://www.webserv.pl/


(Lord218) #20

Dobra zainstaluje tego webserv'a bo krasnal nie działa z nowym MySQL i poprzerzucam pliki na niego.

Zainstalowałem tego webserva i zarzuciłem joomlę na świeżo ale wywala mi takie coś:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 1600 bytes) in C:\Program Files\WebServ\httpd\plugins\content\highslide\parser.php on line 179