Problem z podłączeniem głośników 5.1

Witam, otóż chciałabym prosić o pomoc, do komputera mam podłączone głośniki 5.1, ale grają mi tylko 2 i sub.

Sprawdzając w teście okazuje się że wszystkie( 6 ) głośniki są podłączone w porządku, wszystko się zgadza, ale przy odtwarzaniu dźwięków, muzyki,filmów grają tylko 3…

trochę pogrzebałam i tyle co się orientuję to że powinnam mieć coś, co mi “przeteguje” sygnał 2.1 na 5.1 ? tak?

w sprawach komputerowych jestem troszeczkę zielona, dlatego proszę o pomoc, może ktoś z Was miał już taki problem, ew. wie jak sobie z tym poradzić, bo rozumiem że da się zrobić tak, aby wszystkie 6 głośnikow grało tak?

dodam jeszcze że głosniki to Creative “inspire t6100” -tzn chyba :slight_smile:

Więc szukaj opcji wypełnienie stereo, 3D CMSS lub podobnej opcji. Nie podajesz jaką masz karte muzyczną, byłoby bardziej szczegółowo.

A w tych programach odtwarzających masz ustawione 5.1

Poza tym większość rzeczy jest nagrywane w 2.1

Być może nie masz dzwięku przestrzennego i tyle

@ Longhorn2009

wiem, domyślałam się że to byłaby przydatna informacja, niestety nie mam pojęcia gdzie takiej informacji szukać…czy gdzieś w komputerze da radę to znaleźć ?

Bo grzebałam w pudełku z wszystkimi instrukcjami i dokumentami dot . komputera, ale niestety nic nie znalazłam, albo nie wiem, że znalazłam…

można jaśniej? gdzie tych opcji szukac? :slight_smile:

@MariuszListecki

głośniki śpiewają jako trzy wszędzie, w programach, na yt, na stronach z filmami, zdaję sobie sprawe ze jezeli cos byłoby nagrane w 5.1 to przy dobrym podłączeniu(które ja mam) śpiewałoby na 6, ale zastanawiam sie czy jest mozliwosc, zeby 6 grało zawsze.

Da się może sprawdzić czy mam ten dzwięk przestrzenny?

wpisz w google ac3filter i pobierz ten program zainstaluj i powinno grac ja tak zrobiłem i mi grają wszystkie 6 głośników

ok, program pobrany i zainstalowany, ale co dokładnie muszę tam poprzestawaić żeby 6 grało? bo sama instalacja nic nie dała.

To, że utwór jest nagrany w stereo akurat nie powoduje, że grać będzie tylko lewy, prawy i sub powinny wszystkie od tego są sterowniki, które powinny to rozłożyć na wszystkie kanały nie zależnie od tego czy to Dolby 5.1 czy lol stereo. Grać będą wszystkie tylko nie będzie efektu przestrzenności.

Musisz nam podać jaką masz kartę i jaki system operacyjny. Zrób tak Start >> prawy myszki na komputerze >> kliknij właściwości >> Tu już będziesz widzieć jaki masz system >> jeżeli windows 7 to po lewej na ciemno niebiesko będziesz mieć link MANAGER URZĄDZEŃ kliknij w to i z nowego okna rozwiń Kontrolery dźwięku wideo i gier i podaj co tam masz.

Co do AC3filer to z tego co mi wiadomo to on tylko w filmach jest używany jedyne co w nim trzeba ustawić to Speaker setup z 2.0/2.1 zmienić na 5.1 i tyle.

W ustawieniach dźwięku masz ustawione 5.1 ? :slight_smile:

Microsoft Windows XP Professional wersja 2002 , Dodatek Service Pack 3

-kodery dekodery audio

-kodery dekodery wideo

-NVIDIA High Definition Audio

-NVIDIA High Definition Audio

-NVIDIA High Definition Audio

-NVIDIA High Definition Audio

-Realtek High Definition Audio

-Starsze sterowniki audio

-Starsze sterowniki przechwytywania wideo

-Urządzenia sterujące mediami

Tak, ustawione jest 5.1 :slight_smile:

Wejdź w panel sterowania i otwórz Manager Realtek HD Audio i wklej tu zrzut ekranu.

nie mam takiej ikonki

ale jest:

Realtek Konfiguracja audio HD -to to?

oh, i jeszcze jedno…jak wkleić zrzut ekranu? przepraszam,ale ja tutaj pierwszy raz, naprawdę nie wiem…

Wstaw zdjęcie do forumowej galerii: gallery/index.php

a tutaj podaj link do zdjęcia.

ok, nie wiem czy to tak…

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5843

Trochę małe, ale coś tam widzę :slight_smile:

Zrób to samo z dwóch pierwszych zakładek.

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5845

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5844

Dobra, trochę gimnastyki, ale chyba jest :slight_smile:

Co jest po nacisnięciu guzika X/ten kluczyk :] w zakładce mikser w dziale odtwarzaj ? :smiley:

oooooom :stuck_out_tongue:

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5846

to, a po przesunięciu suwaka w dół “Głośność CD” również zaznaczona :slight_smile:

OK wiem co trzeba ustawić tylko nie mam systemu XP, żeby Cię pokierować. Musisz w karcie dźwiękowej w zakładce ulepszenia zaznaczyć opcje „Wypełnienie głośników”, po czym przycisk „Zastosuj”, teraz dźwięk powinien być już słyszalny we wszystkich głośnikach. Szukam dalej.

LE: OK wejdź do panelu sterowania odpal ikonkę z głośnikami następnie w nowo otwartym oknie na dole powinny być ustawienia głośników kliknij ustawienia zaawansowane i tam powinna być ta zakładka :slight_smile:

Niestety nie widzę tej opcji "Wypełnienie głośników” - lub czegoś podobnego…

skoro już umiem robić screeny, proszę, tak to u mnie wygląda :slight_smile:

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5847

Nawet tej zakładki nie ma :X

Pobierz to http://www.filehippo.com/pl/download_realtek_high_definition_audio_xp/tech/ odinstaluj stery sterownik realteka(w dodaj usuń programy będzie) następnie zainstaluj ten i wtedy zobacz.

po zainstalowaniu sterownika, na moje oko niewiele się zmieniło :frowning:

załączam zrzut, po instalacji nowszego juz sterownika

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5848