Problem z połączeniem internetowym

Mam problem z połączeniem internetowym na kompie. Łączę się przez dekoder. Mam ikonkę brak dostępu do internetu. Zrobiłam restart sieci ale też nic nie pomogło. Podłączyłam z ciekawości inny komputer i na innym jest w porządku jest ikonka dostępu do internetu.
Proszę o pomoc co może być przyczyną, czy coś z kartą sieciową, sprawdziłam sterowniki i są aktualne.
Pozdrawiam
Karina

Przez co się łączysz??

przez router oczywiście

Musisz bardziej szczegółowo ten problem opisać bo ciężko wywróżyć cokolwiek s fusów nie siedząc koło ciebie :slight_smile:

Nie wiem jak bardziej szczegółowo opisać. Po prostu mam problem z połączeniem internetowym w sumie to brak dostępu do internetu ikonka na pasku z żółtym wykrzyknikiem. Spróbowałam podłączyć inny komputer a tam jest wszystko w porządku jest dostęp do internetu. Więc musi być jakiś problem z komputerem skoro jeden się łączy a drugi nie. Tylko nie wiem co może być przyczyną czy może coś z kartą sieciową. Odłączenie i reset routera nie pomógł, reset sieci też nie.

kliknij prawym przyciskiem myszy na menu start i wybierz menadżer urządzeń i daj screen-a.

Podaj jakiej firmy ten komputer i jego model jeśli to laptop. Podaj firmę i model routera.

1 polubienie

ASUS K555L

Model routera i firmę podaj z którym ma się laptop połączyć.

W laptopie jest wszystko OK. To wskazuje na problem karty WiFi w tym laptopie, a komunikacja z routerem. Bardzo często spotykane.

1 polubienie

to co pisze na router to TL-WR340G Ver 4,0
54M Wireless Router
TP-LINK

Strasznie stary i badziewny ten router. Pewnie dostawca dał bo oni tylko szmelc dają. Dotego ta karta Wi-Fi w laptopie tez szału nie robi bo opbsługuje 802.11 N Lite (do 150Mb/s)

Zaczął bym od wymiany routera bo z tymi starymi TP-Linkami, ale i z nowymi wiecznie rózne cyrki.

To radzi Microsoft
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10741/windows-fix-network-connection-issues

Te porady Microsoftu to można sobie … Jak miałem Windowsa to nigdy nie pomagały, a tu ewidentnie widac problem między karta Wi-Fi w laptopie, a problem z połaczenie z routerem, nie to chyba AP TP-Linka.

Dzięki.czyli koniec końców zacząć od wymiany routera u dostawcy

Nie. Podłącz kablem do peceta. jak zadziała to znaczy ze u ciebie wifi siadło.

co mam podłączyć jaki PC

Masz złącze na kabel sieciowy Ethernet w laptopie??

nie, chyba nie mam

a net i na kablu i bez nie działa

To nad czym tu dyskutowac. Router do wymiany, ale @anon93248178 niech na wymysla jaki to mądry jest.