Problem z połączeniem internetowym

Odłącz ruter na pół minuty z prądu. Potem włącz ponownie. Poczekaj aż zastartuje i sprawdz.

Ruter padł?

Albo padł, albo najzwyczajniej w świecie karta WiFi w routerze z jakiegoś powodu nie łączy się z karta Wi-Fi w laptopie. Miałem takie sytuacje z wieloma laptopami Asusa. Może ma aplikację jakas Asusa do konfiguracji połączenia WiFi wgrana przez producenta laptopa i blokuje. Nie wiem. Nie napisała nic nawet jak konfiguruje połączenie w laptopie.

Jak na wszystkich innych urzadzeniach działa to bardziej prawdopodobne, ze albo oprogramowanie w laptopie blokuje cos, zaśmiecony windows. Na odległośc to wymyslanie.

Niech pójdzie do koleżanki, sąsiada czy sąsiadki jak ma inny router niech zobaczy czy się połączy jak tak to ewidentnie router.

Po pierwsze. Inny komputer dostaje połączenie więc to nie problem rutera.
Może padła karta wifi, Może ale żeby razem z nią poszła sieciówka to musiał by być cud.
Przyczyną może być problem z systemem więc najpierw trzeba te możliwość sprawdzić A robi się to tymi metodami które podałem w linku.
Cyrki z ruterem bywaja i wtedy robi sie to co podałem. Restartuje się go bo w ruterze tez jest system operacyjny i moze się czasem zawiesić

w jakim linku

coą takiego jeszcze znalazłam

A tam jak byk ze karta ok.
Wejdz w Ustawienia, Sieć i Internet i uruchom Narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią .
Jest tam takze opcja Resetowanie sieci. Zrób jak to pierwsze nic nie da

resetowanie sieci zrobiłam jako pierwszą rzecz zanim napisałam na forum ale nie pomogło

No to rób to pierwsze a tak w ogóle to przeczytaj co MS pisze. Ty to musisz zrobić

bardzo dziękuję wszystkim za chęć pomocy, ale niestety już się poddałam bo nic nic z tych czynności nie pomogło

A których ? Wszystkich ? Nie wierzę. System ci pokazuje ze karta WiFi działa
pl%20429024e9aac7

Ale Internet nie działa. Ilona na pasku zadań z wykrzyknikiem informuje brak dostępu do Internetu.

Pobierz Complete Internet Repair (portable):


Uruchom program, w głównym oknie programu zaznacz wszystkie pozycje oprócz:
Repair IE 11, Clear WU History, Repair Windows/Automatics Updates.
Teraz “Go!”. Po wykonaniu operacji naprawczych zrestartuj komputer i sprawdź skutek.

Pierwsza sprawa…
Jest to urządzenie bardzo stare, pewnie od lat niewspierane przez producenta i w związku z tym niezbyt bezpieczne.

Druga sprawa…
Czy karty sieciowe w urządzeniach są zgodne ze standardem w jakim pracuje router. Jeżeli karta jest ustawiona w tryb g lub n, to nie połączy się z siecią w trybie b [przykład].

Producenci domyślnie ustawiają tryb b/g/n lub a/b/g/n, ale nie ma żadnej gwarancji że ktoś nie grzebał.

Jeżeli masz możliwość, to pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki do karty sieciowej.

nie zadziałało. Będę się chyba skłaniała o wymianę dekodera u dostawcy.

Sterowniki do karty są zaktualizowane

Jeżeli panowie @GEZG oraz @anon93248178 nie przestaną urządzać w tym wątku pola bitwy to obaj skończą z brakiem możliwości pisania. Poza tym proszę nie straszyć użytkowników moderacją gdy samemu co chwila obrywa się od niej po łbie, bo nie potrafi się trzymać języka za zębami (czy tam palców poza klawiszami).

Co do problemu z połączeniem to czy dzieje się tak od samego początku czy stało jakoś niedawno? Czy połączenie sieciowe informuje o jakiejkolwiek przyczynie błędu lub jest jakiś kod błędu?

Proponuję też usunąć zapamiętaną sieć tj hasło i ustawienia i połączyć się na nowo. Czasem pomaga gdy jest jakiś konflikt ustawień.

stało się tak z dnia na dzień, wcześniej było wszystko oki

Usunęłaś sieć ze znanych sieci i połączyłaś się ponownie? Czy przed utratą połączenia nie instalowały się przypadkiem jakieś aktualizacje Windowsa?