Problem z połączeniem internetowym

Podaj jakiej firmy ten komputer i jego model jeśli to laptop. Podaj firmę i model routera.

1 polubienie

ASUS K555L

Model routera i firmę podaj z którym ma się laptop połączyć.

W laptopie jest wszystko OK. To wskazuje na problem karty WiFi w tym laptopie, a komunikacja z routerem. Bardzo często spotykane.

1 polubienie

to co pisze na router to TL-WR340G Ver 4,0
54M Wireless Router
TP-LINK

Strasznie stary i badziewny ten router. Pewnie dostawca dał bo oni tylko szmelc dają. Dotego ta karta Wi-Fi w laptopie tez szału nie robi bo opbsługuje 802.11 N Lite (do 150Mb/s)

Zaczął bym od wymiany routera bo z tymi starymi TP-Linkami, ale i z nowymi wiecznie rózne cyrki.

To radzi Microsoft
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10741/windows-fix-network-connection-issues

Te porady Microsoftu to można sobie … Jak miałem Windowsa to nigdy nie pomagały, a tu ewidentnie widac problem między karta Wi-Fi w laptopie, a problem z połaczenie z routerem, nie to chyba AP TP-Linka.

Dzięki.czyli koniec końców zacząć od wymiany routera u dostawcy

Nie. Podłącz kablem do peceta. jak zadziała to znaczy ze u ciebie wifi siadło.

co mam podłączyć jaki PC

Masz złącze na kabel sieciowy Ethernet w laptopie??

nie, chyba nie mam

a net i na kablu i bez nie działa

To nad czym tu dyskutowac. Router do wymiany, ale @anon93248178 niech na wymysla jaki to mądry jest.

Odłącz ruter na pół minuty z prądu. Potem włącz ponownie. Poczekaj aż zastartuje i sprawdz.

Ruter padł?

Albo padł, albo najzwyczajniej w świecie karta WiFi w routerze z jakiegoś powodu nie łączy się z karta Wi-Fi w laptopie. Miałem takie sytuacje z wieloma laptopami Asusa. Może ma aplikację jakas Asusa do konfiguracji połączenia WiFi wgrana przez producenta laptopa i blokuje. Nie wiem. Nie napisała nic nawet jak konfiguruje połączenie w laptopie.

Jak na wszystkich innych urzadzeniach działa to bardziej prawdopodobne, ze albo oprogramowanie w laptopie blokuje cos, zaśmiecony windows. Na odległośc to wymyslanie.

Niech pójdzie do koleżanki, sąsiada czy sąsiadki jak ma inny router niech zobaczy czy się połączy jak tak to ewidentnie router.

Po pierwsze. Inny komputer dostaje połączenie więc to nie problem rutera.
Może padła karta wifi, Może ale żeby razem z nią poszła sieciówka to musiał by być cud.
Przyczyną może być problem z systemem więc najpierw trzeba te możliwość sprawdzić A robi się to tymi metodami które podałem w linku.
Cyrki z ruterem bywaja i wtedy robi sie to co podałem. Restartuje się go bo w ruterze tez jest system operacyjny i moze się czasem zawiesić

w jakim linku