Problem z połączeniem się do internetu, win 7

Witam, mam dość nietypowy problem z połączeniem się z internetem na siódemce.

Problem wygląda tak, mam dwa systemu operacyjne, xp i win 7 ultimate 64bit. Gdy włączam komputer i wybiore “wczesniejszą wersję windows” to uruchamia mi sie normalnie XP, net się łączy bez problemu. Natomiast gdy uruchamiam od razu po włączeniu siódemke, to po zalogowaniu się na konto przy połączeniach z internetem wyskakuje mi coś takiego:

w7.jpg

Po rozwinięciu:

win7.jpg

Próbowalem różne metody, resetowalem karte sieciową, wybieralem “naprawianie”, próbowalem jakoś dotrzeć do tego błędu przez centrum pomocy i nic.

Jest jedno duże “ale” . Gdy uruchomie najpierw system XP, on połączy się z internetem i wybiorę “uruchom ponownie” , to po wlączeniu systemu win 7, internet łączy się bez problemu, w polączniach z internetem jest coś takiego:

win7a.jpg

To dosyć dziwne, ale dzieje się tak już od około miesiąca, a ja przyzwyczailem się, że najpierw uruchamiam XP , a pozniej 7 i zawsze jest tak samo. Jak najpierw uruchammiam 7 to internet nie działa, gdy uruchamiam najpierw XP a pozniej win7 to działa bez problemów. Co może być tego przyczyną? Bo nie mam zielonego pojęcia co to może być.

Dodam tylko , że mam od 2 lat modem Livebox TP z którym łączę się przez kabel “ethernet” i nigdy nie miałem podobnych problemów. Dzieje sie to dopiero od około miesiąca, a wcześniej Windows 7 łączył się normalnie bez problemu. Stało się to tak nagle, bez przyczyny.

Prosze o pomoc

Sprawa wygląda nadzwyczaj dziwnie. Ogólnie miałem podobny problem, jak się okazało problem stanowiła pewna zawirusowana aplikacja. Też po starcie były ów 2 połączenia, lecz restart karty pomagał. Nie instalowałeś czegoś właśnie te miesiąc temu, z niepewnego źródła, jeśli nie to spróbuj przeinstalować sterowniki do karty sieciowej. Choć dziwne, że po uprzednim uruchomieniu Windows XP jest internet, a przy włączeniu ‘siódemki’ od razu go nie ma. Nie wiem dlaczego ale umysł podpowiada mi awarię płyty głównej (lub samej karty sieciowej).

Niepewnego źródełka hmm. To bylo tak dawno, że nawet nie mam jak tego sprawdzić za bardzo. Ale od razu awaria płyty głownej? Nie sądzę. Chciałem się wybrac do jakiegoś komisu u siebie w mieście, ale wiem, że oni się tam wcale nie znają. Wzieli jakichś studencików po architekturze i myślą, żę jak przeinstalują windowsa to wszystko będzie super. Ale sprawdzalem 5 razy już dysk od wirusów, jednym i drugim programem i od spyware’ów i nic nie bylo podejrzanego.

p3rS ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zaaktualizowałem sterowniki karty sieciowej do najnowszej wersji, ale problem jest dalej.

Sprawdziłem dokładnie czy karta przypadkiem nie przechodzi w stan uśpienia etc, ale wszystko jest tak jak być powinno.

Nie mam pojęcia, co mam zrobić :confused:

Też mam na Win7 czasami taki problem i pomaga wtedy to co Ty robisz, tylko ja nie mam win xp zainstalowanego, po prostu muszę uruchomić ponownie komputer. A skoro tobie działało, nagle nie działa to chyba wiem co jest.

Diagnostyka sieci itp. - nie pomaga, dla mnie to jakiś ■■■■ od Windowsa. ;p Mam po Niemiecku Windowsa więc Ci nie powiem teraz co masz zrobić, ale postaram się jak najszybciej wrzucić Ci screeny krok po kroku - wykonasz to i dasz znać czy pomogło. :slight_smile:

To jest mój stary patent na problemy z siecią w Win7. ;p

Myślę, że do około godziny wkleję tu screeny.

@edit:

A gadanie typu, że coś jest uszkodzone (płyta główna czy karta sieciowa) - olewaj. Bo byłyby wtedy przeróżne problemy, a nie tylko z siecią. No i by nie działała w ogóle jeśli byłaby uszkodzona, ani na XP ani na Win7.

Wirus to też nie jest, jeśli by działał w tle to cały czas odcinał by Ci sieć… a nie, że po odpaleniu XP w Win7 wszystko gra. Mam nadzieje, że Ci pomogę. Kumpel też miał te problemy z siecią jak ja i też nie miał xp na pc. Pomogła mu moja rada.

No to bede czekał. Ja właśnie próbowalem jakoś logicznie sobie to wytlumaczyć , szukalem tam w sieciach, tworzylem jakies nowe sieci domowe i takie inne, zaaktualizowalem sterowniki czego tylko sie dalo, ale znów to samo. I właśnie jest takie coś , że nie ważne ile razy uruchomie win7, nie będzie neta, dopóki nie odpale Win XP. No wirusów napewno nie ma, sprawdzalem wielokrotnie.

Więc spróbuj teraz krok po kroku za tymi zdjęciami:

Punkt 1.

http://a.imageshack.us/img691/4673/47783370.jpg

Punkt 2.

http://a.imageshack.us/img835/1114/41789797.jpg

Punkt 3.

http://a.imageshack.us/img185/5277/43053687.jpg

Punkt 4.

http://a.imageshack.us/img90/1595/98264491.jpg

Punkt 4 - tutaj usuwasz wszystkie sieci, następnie wyłącz kartę sieciową (w windowsie, nie wyciągaj z kompa; p) i ponownie ją włącz po kilku sekundach, powinna wyskoczyć informacja i po prostu ustaw jako sieć domową itp., wtedy internet powinien zacząć śmigać. Aha, zrób to podczas gdy sieć będzie nie działać na Win 7, wtedy zobaczysz czy pomogło. Jeśli nie - daj znać, postaram się coś jeszcze wymyślić.

Ten sposób najczęściej pomaga, bywały też inne i musiałem sobie radzić. Bo z każdym małym problemem nie chciało mi się na forum pisać i czekać na odp., gdy komp był potrzebny.

Nie widzialem, ze da się klikac na ikonke i usuwac. Tu mnie uświadomiles :smiley: Tylko ze ja nie moge usunac wszystkich, jedna zostaje i mozna kliknac tlyko “SCAL” , a obok scal jest “usun” , ale zablokowane :confused: Za jakas godzine to zrobie, bo na razie nie mam czasu i dam znac czy juz ok jest.

Więc musisz utworzyć nową sieć, wszystko poprawnie ustaw i wtedy tam wejdź i usuń tą co się nie dało usunąć i zostaw tą nową. Wtedy powinno śmigać. Czekam na info. :slight_smile:

@edit:

Czasami jest tak (w moim przypadku), że robię to co kilka dni, a czasami, że przez miesiąc mam spokój. :stuck_out_tongue: Tak bywa z tym Win7, może to jakiś błąd - nie wiem. ;p

Niestety Twój sposób nie pomógł :confused: Nie mogę utworzyć nowej sieci, jest tam kilka opcji, ale w żaden sposób nie da się połączyć. Takie mam opcje:

4235432_min.jpg

Lecz przez zadną nie da się połączyć.

ZRobilem jak kazałeś wszystko po kolei, lecz nie udalo się. Usunalem sieć, wylączyłem karte sieciową (nie wyjąlem :D) troche się pomęczyłem z tym, ale udalo się.

333_39_min.jpg

Następnie włączyłem karte sieciową, która automatycznie zaczęła szukać połączenia.

333_39_min.jpg

POjawiły się dwa połączenia. (nie mam pojęcia dlaczego dwa), lecz połączenia z internetem w dalszym ciągu nie było.

33333_2_min.jpg

Próbowalem jescze kilka razy tak usuwć, wyłączać i włączać karte, uruchamialem kompa ponownie, oczywiście wybierając siódemke, nie uruchamiajac XP, ale nie bylo połączenia i każda staranie kończyło się bezskutecznie. Uruchomilem XP, potem siodemke, net jak zawsze śmiga no i w połączeniach jest:

5555_1_min.jpg

Czyli normalnie. Tzn problem jak był tak jest no i w dalszym ciagu nie wiem co mam zrobić.

Tutaj jest błąd.

http://up.programosy.pl/foto/33333_2.jpg

To nie będzie śmigać, jeśli będą 2 różne sieci.

Teraz mi powiedz jak masz neta w domu.

W ten sposob?

http://up.programosy.pl/foto/333_39.jpg

komputer > internet

czy w ten:

http://up.programosy.pl/foto/5555_1.jpg

np. komputer > router > internet

Teraz tak, spróbuj kliknąć na czerwony krzyżyk (lub żółty wykrzyknik), ten co jest na tym screenie:

http://up.programosy.pl/foto/333_39.jpg

i powinna otworzyć się diagnostyka. Spróbuj uważnie wszystko czytać i skonfigurować, jeśli nie pójdzie, możemy umówić się ok. 22-23 na skype (jeśli masz drugiego kompa byłoby super + kamera), na innym kompie bym Ci tłumaczył, ustawiłbyś kamere na ekran tego kompa z win7+Xpkiem i byśmy próbowali.

Problem z mojej strony polega na tym, że mój windows jest po Niemiecku i niestety nie dużo wiem co i jak robić. ;/ A miałem na prawdę wiele problemów w Polsce z netem w Win7 i wszystko jakoś pokonywałem.

Niestety nie mam drugiego kompa, ale mam skype i mozemy sie koło 22-23 umówić. Jeżeli Ty masz kamere to mozna to zrobić inaczej. połączysz sie ze mną przez wideo-rozmowę i ja wybiore “pokaz pulpit” i bedizesz widział co robie na kompie. Próbowałem przez tą diagnostyke, ale nic nie szło. Ale to jest jedna sieć, tylko wyświetla się jako dwie, na liście sieci do usunięcia jest tylko jedna siec, tylko jak się nie łączy to wyświetlane są dwie. Przy połączonym internetcie normalnie jest jak widziałeś tylko jedna sieć domowa. A komputer mam połączony do liveboxa, czyli to jest chyba router. Połączenie nie jest do bezpośredniego modemu, tak jak miałem wcześniej, ale najpierw kabel telefoniczny idzie do liveboxa, a z liveboxa przez inny kabel (kabel ethernet) idzie do kompa. Czyli połączenie jest przez router.

Mam stary modem jeszcze, nie próbowalem na nim sprawdzać jak wygląda łączenie się z internetem, może na starym modemie nie miałbym tego problemu, ale po co w takim razie stałby livebox?

EDIT: Chociaz w sumie moglbym pozyczyc lapka z netem na wieczór.

Tylko tak, jeśli chcesz z tego win7 być ze mną na skype to musisz mieć działający net, a wtedy ciężko coś naprawić, bo nie będziemy wiedzieć czy się naprawiło czy nie.

Spróbuj przez jakiś inny router czy coś w tym stylu, może masz źle skonfigurowany Livebox, w XP są inne ustawienia i łaczy z netem, potem gdy uruchamiasz win7 to te ustawienia zostają, bo karty przecież od prądu nie odłączasz i wtedy net działa. A gdy włączasz pierw Win7 to jest problem, bo Lixebox np. nie akceptuje takich ustawień. Miałem tak z moim routerem, że jak miałem neta na laptopie z XP włączonego to mi net w kompie nie działał. Gryzły się adresy. :]

Spróbuj załatwić laptopka i kamerkę to będziemy sobie wieczorem działać.

Kamerki nie dam rady , bo nie mam za bardzo od kogo. Ale laptop będzie na 100%. A livebox był zawsze tak samo skonfigurowany, nic nie zmienialem tam, wiec czemu tak nagle przestał się łączyć przez win7? Za to pytanie stawiam piwo :smiley:

Nie musiało być nic zmienione w Liveboxie. Wystarczy to, że ustawienia są inne i dlatego się nie łączy.

Przykładowo w Liveboxie możesz mieć ustawione, że nie daje adresu tylko klient musi to ustawić. I przykładowo w XP jest ustawione 192.168.0.101 (lixebox zapewne to 192.168.0.1), to ustawienie się zapisuje na karcie, nawet gdy uruchomisz kompa ponownie to nie odłączasz go od prądu i te ustawienia zostają, dlatego wtedy net w Win7 działa. I teraz tak, Livebox akceptuje “XPka” i jest net, a potem Win7 ma te same ustawienia więc Lixebox go akceptuje, a gdy nie uruchomisz XPka to potem jest problem, bo startuje Win7 z nowymi ustawieniami karty a nie z ustawieniami xp (bo przeciez win7 nie ingeruje w ustawienia XP i nie czyta danych) i wtedy jest konflikt - otrzymujemy zółty znaczek z wykrzyknikiem. ;]

Włącz Win XP, znajdź swoją kartę sieciową w Moje Miejsca Sieciowe , kliknij PPM (Prawy PrzyciskMyszy) na kartę i z menu wybierz Stan. Wyświetli się okienko, gdzieś tam są szczegóły połączenia, spisz adres ip., bramę domyślną itp., (najlepiej spisz każdy adres i nazwe [np. brama domyslna 192.168.0.1]) i podaj to tutaj. Potem włącz (zaraz po spisaniu adresów, aby w Win7 działał internet) Windowsa 7 i także sprawdź Szczegóły Połączenia.

Jeżeli w Win7 wtedy będą te same adresy w szczegółach połączenia co w XP to znaczy, że mam rację i Livebox ciągle myśli, że to XP się łączy. Jeśli będą inne to leżymy - nowy problem i trzeba znów myśleć intensywnie. ;]

Następnie zrób tak.

Przypuśćmy, że odpalasz Win7 zaraz po XP i internet działa, sprawdzasz ustawienia i adresy masz te same co przed chwilą w XP. Wtedy wyłącz kompa (zrób tak, żeby znów w Win7 nie było internetu), włącz go i od razu Win7, nie odpalaj XP. Powinno nie być internetu i powinieneś mieć ten trójkącik z wykrzyknikiem, wtedy sprawdź szczegóły połączania i porównaj adresy czy są takie same. Brama domyślna i maska będzie (powinna być!) taka sama, tylko adres ip.

Wiec w skrócie. Włącz XP, sprawdź szczegóły połączenia - spisz adresy WSZYSTKIE! Włącz Win7 (żeby net działał, od razu po XP), sprawdź szczegóły połączenia i jeśli adresy będą takie same jak w XP przed chwilą to już nie spisuj, tylko zaznacz sobie, że masz na XP i Win7 to samo. Teraz wyłącz i włącz kompa (win7, żeby net nie działał) i sprawdź szczegóły połączenia - spisz adresy.

Wszystko przedstaw tutaj, będziemy więcej wiedzieć i co zrobić, aby problem rozwiązać. :]

PS. Jak możesz załatw nazwę użytkownika i hasło do Liveboxa, zobaczymy - może w nim coś siedzi. Czasami bywa też tak, że po odłączeniu z prądu nagłym coś się przestawi, nawet jak czasami prąd wyłączą w domu to może się coś stać. Ahhh ten sprzęt elektryczny. :]

Czekam na informacje i będę walczyć dalej. Jeszcze trochę się wkurzę i zainstaluje polskiego win7 będzie łatwiej. xD

@edit:

Spróbuj do swojego kompa skołować drugą kartę sieciową i włączyć. Jeden problem - powodów miliony. ;x

@edit2:

Popracujemy trochę i rozpracujemy ten problem, potem może się zrobi poradnik na forum. Pewnie nie tylko Ty takie problemy masz… :slight_smile:

@edit3:

Jak tam? Problem rozwiązany czy odpuściłeś?

Witam.

Od wczoraj mam ten sam problem.

Mam wiele komputerów w sieci LAN. DHCP wyłączone. Różne wersje Windowsa poczynając od XP home edition po Windowsa 7 64bit.

Na komputerach z Windą 7 sieć LAN jest i mogę ją przeglądać (zamapowane dyski itd…) lecz nie ma dostępu do internetu.

Zainstalowane są NODY32.

Ma ktoś pomysł?

Spróbuj wypróbować te sposoby które wymieniałem w poprzednich postach.

Spróbuj wyłączyć/odinstalować NODY32 i sprawdzić czy net hula. Albo prościej - czy przed zainstalowaniem NOD32 był internet?

No wlasnie ja tez mam NOD32. Ale miałem noda od początku i dużo czasu net hulal. Nie mam ostatnio czasu na sprawdzanie wszystkiego, ponieważ rzadko jestem na kompie, jak znajde więcej czasu, to sprobujemy to naprawic.

Sposoby z tego tematu oczywiście wypróbowałem. NODA wyłączałem i niestety nic to nie zmieniło.

Zastanawiam się, czy nie wyszła jakaś felerna aktualizacja do Windowsa 7.

Na szczęście na komputerach tych net jest potrzebny tylko do poczty. Udostępniam im inne komputery na czas wyjaśnienia problemu.

Przed zainstalowaniem był. Po zainstalowaniu też był. Netu nie mam od 2 dni a NODY zainstalowane od kilku miesięcy.