Problem z powiększeniem partycji na Dysku C


(supermen16) #1

Otóż mam problem z powiększeniem partycji na dysku C.Otóż używam programu EASEUS Partition Master Professional Edition ale nie mogę powiększyć dysku C ,wszystkie inne mogę tylko ten nie .Nie wiem o co kaman . Mam 10 gb nie przydzielone moge je przydzielić do dysku E i D ale do C nie moge:(.

BARDZO PROSZĘ O POMOC!


Zwiększenie wielkości partycji systemowej
Zwiększenie wielkości partycji systemowej
(luger) #2

Żebyś mógł przydzielić to miejsce do C to musi się ono znajdować bezpośrednio za lub przed tą partycją.Skoro piszesz, że możesz przydzielić do D albo E to znaczy, że to wolne miejsce znajduje się między nimi, czyli daleko od C. :roll:


(supermen16) #3

A powiecie jak zrobić tom płytke:D?Bo nie kumaty jestem:(


(adam9870) #4

GParted: http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro ... 13209.html

Przykładowe zastosowanie GParteda, żebyś sobie popatrzał jak program działa: http://www.dobreprogramy.pl/Linux-Insta ... 11279.html

Po pobraniu otrzymujemy plik (obraz ISO) gparted-live-0.12.1-5.iso , który trzeba nagrać na płytę, żeby potem móc uruchomić komputer z tej płyty. Przykładowo Windows 7 posiada wbudowany mechanizm nagrywania obrazów: Jak Nagrać Obraz Płyty CD/DVD w Windows 7. Jeżeli nie używamy Windows 7 albo chcemy skorzystać z innych programów, to do wyboru: Nagrywanie płyt CD/DVD/BD.


(Semtex) #5

Co Ty opowiadasz...

Powiększałem partycje systemową przez Easeus i narzędziem wbudowanym w system, pomniejszałem również, wszystko odbyło się bez żadnych problemów. Tak jak kolega Luger wspominał, wolna przestrzeń musi być "obok" partycji systemowej plus wolna przestrzeń musi być wydzielona z partycji podstawowej jeżeli system też na takiej się znajduje, jak dobrze pamiętam nie da sie powiększyć partycji podstawowej używając przestrzeni RAW wydzielonej z np. partycji logicznej.

Jeżeli @Autor ma możliwość to może przerzucić pliki z partycji, która znajduje się "obok" systemowej, skasować tę partycję, powiększyć Systemową o "X MB" i utworzyć nową partycję z tego co zostanie, można to zrobić bez używania programów firm trzecich :wink:


(Cedar) #6

Wystarczy "złapać" na dole okna programu Easeus za pasek obrazujący partycje D i F i je przesunąć tak aby miejsce nieprzydzielone znalazło się obok C.


(supermen16) #7

@UP nie chce mi sie pezesunąć łapie to ale nie chce

Link jak to wygląda :

http://imageshack.us/photo/my-images/65 ... uuzri.png/


(Cedar) #8

Przepraszam, pisałem z pamięci. Łapiesz za te paski na górze a nie na dole :wink:

Złap za żółte "D" i przesuń w prawo.


(supermen16) #9

@Edit: Zrobiłęm to ,pokazuje w programie ze przydzielilo ale na mój komputer nie :frowning: O co kaman?

Screen:


(Semtex) #10

Masz "Pending Operations" po lewej, użyj klawisza 'Apply", być może będziesz musiał zrobić restart po tym jak narzędzie skończy pracować :wink:


(Cedar) #11

Zrób to co napisał semtex ,. Pamiętaj, że operacja może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu minut! W tym czasie pod żadnym pozorem nie wyłączaj zasilania!


(supermen16) #12

DZIAŁA .Dzięki wszystkim !!