Problem z powiększeniem partycji

Witam.

Mam problem. Mam jeden dysk, na nim stworzone 2 partycje. “C” i “E”. Partycja z nazwą “C” jest

systemowa. Jest na niej zbyt mało miejsca więc chcę ją powiększyć kosztem “C”.

Wprowadzam zmiany, dodając gigabajty do partycji systemowej “C”, kosztem partycji “E”.

Zatwierdzam zmiany, uruchamia się komputer ponownie, ale niestety nie działa. Nic nie dodało.

Więc: porażka!

I co tu robić?

Jeśli chodzi o program Partition Magic 8.0 to…

Po zatwierdzeniu tych opcji w programie, wyskakuje okienko z takim pytaniem:

jak.png

Klikam “YES”. No ale nie rozumiem też tego że coś mam “nieaktywne”. Wszystko ponaciskałem w

prograie, zaznaczyłem cały dysk, zaznaczyłem partycję C i nic. Wciąż ten sam komunikat. A

wstawiam screena bo może on coś wniesie do tematu. Może to coś znaczy?

No, nieważne. Zatwierdzam. Komputer uruchamia się od nowa i nic. Widnieje tylko jeszcze taki

dodatkowy komunikat jak poniżej:

file0082x.jpg

Ale da się go usunąć. Wyczytałem w Internecie jak wywalić ten pojawiający się komunikat powstały

po zabiegu w Partition Magic. A wywalam go metodą:

…ale to nie rozwiązuje problemu takiego, że wciąż mi wprowadzonych tu zmian na dyskach nie

ustawia po ponownym uruchomieniu.

Sprawdziłem zatem wiele innych programów. Efekt żaden. Po prostu nie mogę ustawić większej ilości

miejsca na partycji “C” i koniec! Kompletnie nie wiem dlaczego.

W przypadku innych programów wygląda to tak:

Sprawdzałem też inne programy do tego, np taki o nazwie GParted - ale on nawet nie ma pliku *.exe

do uruchomienia!

Pobrałem kilka wersji i to samo. Zamontowałem nawet jako obraz dysku, wszedłem na płytę i nic. Zero

plików które bym mógł uruchomić.

To co ja mogę zrobić? Partition Magic 8.0 nie działa. Partition Magic w wersji 8.1 nie chce się

uruchomić bo wyskakuje dziwny komunikat, że ten program jest dla systemów 32 bitowych (a

przecież taki własnie mam!). GParted nie wiem jak uruchomić. Sprawdzałem również Partition Wizard

Home Edition 6.0 i w nim nie mogłem w ogóle ustawić powiększenia systemowej partycji. Partycje E

mogłem zmieniać/ruszać ale systemowej nie. Nawet zmniejszyłem raz partycję E i wykonałem na niej

tę właśnie operację, licząć że potem pojawi się dodatkowe miejsce do powiększenia na partycji C. Ale

się nie da.

Zatem po wielu próbach…

Reasumując:

W Partition Magic 8.0

  • mogę zwiększyć miejsce na partycji systemowej, ale po wybraniu oczekiwanych ustawień i

zatwierdzeniu ich, nic się nie zmienia.

W Partition Magic 8.1

  • wyskakuje jakiś głupi komunikat, że niby ta wersja pracuje pod 32 bitowym systemem i koniec

(choć mam taki). Czyli nie działa.

EASeus Partition Master

  • nie mogę zwiększyć miejsca na partycji systemowej w ogóle (program na to nie pozwala)

Swiss Knife Partition

  • nie znalazłem w nim opcji zmiany rozmiarów partycji

Partition Assistant Home Edition 2.6

    • nie mogę zwiększyć miejsca na partycji systemowej w ogóle (program na to nie pozwala)

Partition Wizard Home Edition 6.0

  • nie mogę zwiększyć miejsca na partycji systemowej w ogóle (program na to nie pozwala)

Gparted

  • nie wiadomo jak go w ogóle uruchomić

Nie mam już pomysłu…

Proszę o rady, co mogę zrobić jeszcze.

System Windows XP z SP3

Aby jeszcze lepiej zobrazować program, nagrałem czynności jakie wykonuję w programie Partition Magic 8 (ale myślę że robię to i tak dobrze).

Tutaj klip, tylko 4 mega: http://www.multiupload.com/80EVZJJ61I

W Easeus Partition Master zmniejszasz partycje E suwakiem od lewej do prawej o potrzebną ilość GB — i dopiero teraz partycję C powiększasz o te zwolnione z E kilka GB.

Odnośnie GParted - użyj tylko i wyłącznie tej wersji :

http://sourceforge.net/projects/gparted … o/download

… ze względu na informację:

zamieszczoną tutaj:

http://gparted.sourceforge.net/download.php

Pobrany obraz iso nagraj na płytę CD/DVD-RW używając opcji Nagraj obraz płyty. Przestaw w BIOS na bootowanie z napędu CD/DVD i działaj.

hmm

zrób to EPM

czasami nie ma trudniejszej opcji (czyli takiej jak ty używasz)często to musisz kliknąć na jedną partycje później pociągnąć ja za lewy bok kliknąć ok następnie na partycje do powiększenia i przeciągasz do końca w prawo i zatwierdzasz wszystko i pozwalasz potwierdzić

a co do partition magic 8.1 to może mu chodzić o procesor a nie o system system możesz mieć 32x na 64x procku ale nie odwrotnie

masz 2 system??

a co do Gparted nie uruchomisz linuksa na windowsie (bez tej opcji ale wtedy i tak by nie działał) musisz ściągnąć go tak jak kolega napisał wyżej i nagrać na płytę

A, czy czasami partycji D nie ma między nimi ?

literek się czepiasz po prostu nie ma po kolei

ja mam np partycje x i z one muszą mieć stałe litery a jak miałem z przodu to co chwile coś podmieniało im litery

Jesteś wyjątkowo uprzejmy jak na kogoś kto oczekuje pomocy. ‘Czepiam się’ bo istotne jest jak rozmieszczone są partycje na dysku, choć oczywiście literki jakimi są nazwane partycje nie ma znaczenia. Partycję można powiększyć tylko kosztem tej partycji która z nią bezpośrednio sąsiaduje na dysku i to z odpowiedniej strony. Nie powiększysz w jednym kroku partycji kosztem innej partycji która z nią nie sąsiaduje.

Może jeszcze tu zajrzyj:

http://forum.dobreprogramy.pl/program-edycji-partycji-t453548.html

ahhhhh

ale partycje na dysku ma takie C: i E:

więc chyba są sąsiadujące

zobaczyłeś ten filmik co wysłał?? pewnie nie i teraz wymyślasz różne bzdety że to nie tak a sam nie wiesz o co chodzi bo ci się nie chce oglądać

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc.

Już PIERWSZY post w tym wątku Jaśka W był dla mnie pomocny.

Wystarczyło zmniejszyć rozmiar dysku “E” od strony LEWEJ a nie zmniejszać od strony prawej, tak jak ja to robiłem.

Nie wiedziałem że miejsce jest dzielone tak jakby “chronologicznie”, że ma następować po sobie.

Teraz zrobiłem i wszystko działa. Jeszcze raz dziękuję Jaśkowi i wszystkim innym.

Pozdrawiam też Veersa. 8)