Problem z procesorem AMD Processor model unknown 2,90

Tak jak w temacie mój komputer tak widzi mój procesor, zrobiłem upgrade biosu w programie @Bios, ale to chyba nic nie dało, bo dalej nie widzi procesora jak powinno być, mój model płyty głównej to GA-M61SME-S2.

A jaki to procesor?

No jakiś AMD, sam nie wiem bo komputer dał mi kolega bo mój stary się popsuł a bym musiał ściągać wszystko żeby zobaczyć.

No musiałbyś, a pytanie zasadnicze: rozumiem, że tak ciwny kominikat daje Windows, a co widzisz w BIOS? NO i czym “przypadkiem” nie podpiąłeś używanego dysku z windowsem z innej maszyny do tego komputeraz?

Nie, wszystko sformatowałem i na nowo sterowniki dałem, a biosie jak to sprawdzić.

Wejdź w bios, któryś przycisk F(cyferka), i zobacz czy będzie nazwa cpu.

Nie ma ja mam stary bios, i nie ma tam takiej opcji w ogóle jest tylko f8 do Qflasha.

Zaraz po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz “Delete”.

No tak robię to właśnie jest przycisk do wejścia do biosu, a biosie nie ma żadnych informacji o procesorze.

… i będąc w BIOS naciśnij Control + F1.

Tak na F9 miałem system information, tam też pisze AMD Processor model unknown 2,90.

No to trzeba sprawdzić ręcznie, albo bios nie obsługuje, albo procek/płyta walniete. :wink:

Gdzieś czytałem na jakimś forum po angielsku, że procesory AMD były wydawane coś tam coś tam a niektóre płyty główne nie obsługiwały.

A u kolegi działał?

… działa, no przecież wstaje, tylko nie wie co ma w środku :slight_smile:

… a do kolegi, skoro tak nie chcesz sam sprawdzić, napisałeś SMS “co to za procesor i czy problemy były”? Jeżeli nam nie powiesz "Co to jest, to wszyscy marnujemy czas, bez ustalenia kim jest pacjent możemy pogadać przy piwie najwyżej. :wink:

Na razie wiem tylko tyle, że BIOS go nie rozpoznaje. Ale czy system wstaje i działa stabilnie? Jeśli tak, to…

… co za różnica, że nie rozpoznaje procka?

Duża: Może np 4 rdzeniowego Athlona jako 2 traktować.

Ja domniemuję, że Windows wstaje, Autor napisał “komputer nie widzi”, a póxniej musiałeś mu wytłumaczyc jak wejść do BIOS. :wink:

Pozyjemy, zobaczymy, czy zgadłem. :wink:

O wersję BIOSu nawet nie będę pytać :wink:

Tak ten procesor to AMD Athlon 2 niby jest na AM3 a ta płyta obsługuje AM2 i coś jeszcze jest jakaś opcja inna? A i ten komputer działa i wszystko jest git, tylko w poprzednim temacie nie mogłem uruchomić kompilatora w CODEBLOCKS i pomyślałem, że to właśnie przez ten błąd.

… ja bym raczej obstawiał niespełnienie minimalnych wymagań i sprzęt (oficjalnie) niewspierany przez ten program. :wink:

PC Minimum System Requirements: PC Recommended System Requirements:

  • Processor: Core i3 (AMD equivalent)
  • RAM: 4GB
  • Hard Disk: 80GB
  • Video Card: Nvidia GeForce 780 (AMD equivalent)
  • Supported OS: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7\