Problem z procesorem/dyskiem - przycinanie podczas grania

elo… a więc tak … jak zainstaluje jakąś gre lepszą (san andreas , most wanted i inne) wszystko pięknie , włanczam, i po 10-15 minutach gry caly ekran mi przeskakuje momentami gra chodzi 10x szybcie(tutaj auta i SA na przykładzie) np gothic 2 przeskakuje tak jakby klatkiami… intra pokazą się na sekunde i znikają co to jest:/? prosze o pomoc! aha mój komp to: AMD Athlon 64 X2 dual 3600+ , 1gb ddr2 , grafa gf 7300gs… i czy normalnym jest że płyta głowna jest gotująca 10 minut po włączeniu kompa? z gory dzięki. pozdro aha i jeszcze jedno co jakiś czas dysk mi skrzypi jak nienaoliwione drzwi… i komp sie nie włącza… trzeba resetowac dysk(bynajmniej tak pisze)?

1)Gry orginalne?

2)Jaki zasilacz (marka,moc)

3)--------------------------> Daj log z Combofix

  1. ********************* ale np toca oryginalna i to samo - te piraty u kumpla wporządku śmigały…

  2. zasilacz tracer alive 400(mocy niejestem pewnien ale pisze cos AC - 320V 4A 50Hz)

  3. loga zachwilke podam

Jaki masz system i płytę główną ??

Jeżeli masz XP-ka to zainstaluj program AIDA32 :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ation+3.93

lub EVEREST Home Edition :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

Sprawdż dodatkowo temperatury podzespołów.

Witam! Z tego co napisałeś wynika jasno że problem występuje tylko na grach komputerowych. Zakładając że GPU jest dość mocne (GTA SA śmiga mi na GF 2 MX :D), to radzę uaktualnić sterowniki do GPU. Niekoniecznie na najnowsze bo nie zawsze są lepsze, sprawdź temperaturę karty graficznej, powinna się mieścić w przedziale 52-85 stopni. Jak to nie pomoże to sprawdź zasilacz, pamięci, omawianą kartę graficzną (najlepiej benchmarkiem 3d mark) jak się nie wysypie to nie ma sprzętowego problemu (przynajmniej teoretycznie ;/).

Myśle ,że to jest sprawa zasilacza jest on badziewny zmień go na coś takiego http://www.apollo.pl/store/show_detail/17289 jeśli niechcesz mieć pożaru :lol:

Kup orginały

Kiedy będzie ten log?

3d mark powie wszystko o grafice i zasilaczu :D.

narazie niechce zmieniac zadnych czesci sprawdze wszystkie mozliwe sposoby jakie tu podacie najpierw:( odraxu mowie ze zmiana sterownikow grafiki nie pomoze… w everescie mam temperature procesora graficznego - 68-88 stopni a dysku 40 i sie trzyma tak na innych czesciach czujnika niemam…

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 13:49 został dopisany post przez s1zu

co do tego pytania to oczywiscie XP a plyta glowna… sekunda sprawdze w everescie:P … msi k9n ultra chyba

No to jest bida…Ten proc nie powinien mieć tyle stopni,za duzo.

aktualnie ma 69 stopni … dodam tylko ze niemam zadnego chlodzenia… tzn nic pod obudowe. ale to raczej by nic nie zmienilo iele osob niema chlodzenia i jest ok

Było coś takiego jak AMD Dual-Core Optimizer.

The AMD Dual-Core Optimizer helps to correct the resulting video performance effects or other incorrect timing effects that these applications may experience on dual-core processor systems, by periodically adjusting the core time-stamp-counters, so that they are synchronized.

http://vip.amd.com/us-en/assets/content … /Setup.exe

PS. Nie wiem czy to rozwiąże twoje problemy, bo nie mam procesora AMD :slight_smile:

Masz wiatraczek na procesorze?

szczerze to niewiem gdzie jest procek… ale mam wiatrak na plcyie glownej i na ww mam tez radiator…

Odrazu pomyślałem o procesorze - dlatego kazałem sprawdzić temperatury.

Tak miałem na starym kompie i dodatkowo padł zasilacz.

Posłuchaj inne rady - możesz jeszcze wymienić pastę na procesorze.

Nie podałeś jaką masz dokładnie płytę główną.

Prawidłowa instalacja sterowników :

  1. Odpowiedni sterownik do chipsetu płyty głównej.

  2. Odpowiedni sterownik do karty graficznej lub dżwiękowej.

  3. Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9. 0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

wiec dzieki xman sciagam biblioteke directx . natomiast niewiem co zrobic z ta plyta glowna i grafika… otoz mialem jakies stery od grafiki jak kupilem kompa(MAM SKLADAKA! !!

w tym senk ze nazwa płyty głównej - nieznana … ale mniejsza o nazwe… wiesz moze skąd moge zessac najlepsze sterowniki do gigabyte geforce 7300 gs i płyty głównej k9n ultra? ms - 7250 ver: 2.1 … (czytałem z płyty więc niewiem czy ok?) tzn nie chodzi o podanie strony nvidia.com tylko o konkretny sterownik i jak go zainstalowac… wiem gdzie co i jak ze menadżer urządzeń ale troche sie boje samemu:P

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 14:46 został dopisany post przez s1zu

czyli co mam zrobić? pobrać te sterowniki i co dalej

Napisałem powyżej.

Dodatkowo pomocne tematy :

viewtopic.php?f=11&t=251860

viewtopic.php?f=11&t=241785

viewtopic.php?f=11&t=242894

viewtopic.php?f=19&t=242661

viewtopic.php?f=19&t=205720

viewtopic.php?f=19&t=230120

Tematy są o grach i o dżwięku ale w nich masz wszystko - również na temat ,Menedżera urządzeń".

Nie śpiesz się i najpierw przeczytaj.

Powodzenia. :slight_smile:

dzięki poczytam tylko nadal niewiem jak zainstalować pobrany sterownik! mam odinstalować stary tak…? jak odinstaluje to niezrobi sie czarne tło ??? prosił bym o szczegóły

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 14:56 został dopisany post przez s1zu

oj i jeszcze mam pytanko jedno:P otóż mój dysk … skrzypi jak nienaoliwione drzwi… często sie wiesza czasami wogóle się komp niewłącza musze przekładac kabeli czekać czasami parenaście minut… czego to może być przyczyna?

Najlepiej odinstaluj w trybie awaryjnym, usuń ręcznie z dysku C / jeżeli jest / przeczyść CCleanerem ,

zainstaluj nowy.

Edit : pomyśl co zrobić z prockiem ponieważ chyba nic jemu nie pomoże - za dużą ma temperaturę.