Problem z przeniesieniem ustawień i zakładek Mozilli Firefox 56 na 74

Witam. Posiadałem dysk HDD z systemem Windows 7 32 bit gdzie użytkowałem przeglądarkę Mozilla Firefox 56 ze względu iż tylko na tej starszej wersji działał dodatek Fast Dial.
Aktualnie posiadam dysk SSD z systemem Win 10 64 bit i chciałem przesiąść się na najnowszą wersję Mozilli 74…po instalacji chciałem przenieść ustawienia oraz zakładki z starej przeglądarki. Próbowałem najpierw metodą synchronizacji ale jedyne co dało to wywalanie błędów. Następnie próbowałem tą metodą

https://support.mozilla.org/pl/kb/Odzyskiwanie%20ważnych%20danych%20ze%20starego%20profilu

Ręcznie przenosiłem pliki ze starego profilu Mozilli 56 do nowego Mozilli 74 i co prawda mam zakładki to jednak nie da się korzystać z przeglądarki gdyż dalej sama się zamyka z błędem po paru minutach a nawet system sam mi się restartował. Jak ktoś ma jakiś pomysł żeby to normalnie działało to z góry dzięki za info.

Zakładki sobie wyeksportuj z nowszego FF zanim się wywali. Ustawienia sobie daruj i nie przenoś. Zbyt wiele różnic w rejestrze ustawień i budowie przeglądarki. Zrób świeży profil zaimportuj zakładki i ustaw wszystko od nowa. Czasochłonne, ale więcej stracisz czasu na usuwaniu doraźnych problemów po migracji ustawień niż ustawieniu wszystkiego od nowa.
A i pamiętaj, że Mozilla nie daje żadnej gwarancji przy downgrade wersji przegladarki, że profil będzie zdatny do użytku.

1 polubienie

Na 99% będzie uszkodzony jak stwierdzisz że wracasz na 56.

Niestety…pomimo prób odinstalowania Mozilli Firefox i ponownej instalacji bledy ciagle wracaja. Ręcznie próbowalem sam usuwać pozostałości po przeglądarce ale po ponownym uruchomieniu komputera i przy instalacji wyskakuje komunikat że Mozilla była już tu instalowana i czy instalować od nowa…daje że tak…daje odśwież…uruchom z wyłączonymi dodatkami a i tak uruchamia mi sie z starymi zakladkami i za chwile wywala błąd. Już nie mam pomysłów :neutral_face:

Program MozBackup lub załóż konto do synchronizacji. Te dwa rozwiązania często używam na klientach.

Do odinstalowania firefoxa i tam maintenance service - używaj dobrego, czystego programu, który sprząta - soft4boost any uninataller. Odinstaluje na poziomie total uninstall i żadne tam śmieciowe programy typu wise (ostatnio był w ich instalatorach trojan szyfrujący coronavurus).

Musisz zrobić sposobem, jeśli chcesz ustawień i haseł w firefoxie 74, ale po odinstalowaniu firefoxa - zainstalujesz FF 72.0.2
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/72.0.2/win32/pl/Firefox%20Setup%2072.0.2.exe
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/72.0.2/win64/pl/Firefox%20Setup%2072.0.2.exe
Uruchomisz instalator, zaznaczysz custom i odznaczysz usługę utrzymania. Po ukończonej instalacji odznaczasz uruchamianie po zainstalowaniu.
Podaję Ci własny plik polisy, wypakujesz i wkleisz do folderu firefoxa w program files, czy też w program files x86 w zależności który instalator wybierzesz - 32 bit, czy x64

Po dodaniu tej polisy, będzie wyłączone update i telemetria firefoxa.
Wtedy dopiero możesz uruchomić przeglądarkę, ustawić byle co i klikniesz w pomoc, - informacje dla pomocy technicznej.
Otwórz folder profilu i zamknij firefoxa. Z starego profilu dodaj key3,db i logins json. Tam będzie już key4.db - to go nie ruszaj.
Zakładki to w starym firefoxie eksportuje się do pliku bookmarks.html - a mając plik bookmarks - w nowym firefoxie zaimportujesz zakładki, albo kombinujesz z tym odzyskiwaniem - czego ja nigdy nie robiłem.

Teraz uważaj - Po uruchomieniu FF ustawiasz go do końca i logujesz się wszędzie dosłownie. To by było tyle.
Znowu wchodzisz do folderu profilu firefoxa 72.0.2 - zamykasz firefoxa i usuwasz z profilu plik key3db. On to sprawia, że w FF 74 nie wyświetlają się hasła.
Gdy to wszystko zrobiłeś - to pobierasz forefoxa 74 i uruchamiasz instalator - czyli zaktualizujesz i będą w nim hasła a z foldery instalacyjnego zniknie folder distribution.
Po prostu FF 74 ma inne ustawienia zapisu haseł i to jedyny sposób, żeby przejść z hasłami.

Co do synchronizacji z FF 56 - to nie powiedzie się z hasłami, a i tak trzeba nowych dodatków - panel ustawień też jest inny.

Jak czego nie pomylisz, to będziesz miał porządnego firefoxa.

1 polubienie

Mam takie proste pytanie.


Co ma to wspólnego z tym

Jak zrozumiałem, na 32 bit systemie (Win7) miałeś 32 bit Firefoxa w wersji 56.
Razem z jego profilem
Potem zmieniłes system Windows 7 32 bit na Win10 64 bit.
Jak?
A potem co?
Zainstalowałeś Firefoxa. Jakiego? FF 56. 32 bit czy 64 bit.?
Czy też od razu FF.74 64 bit.

I co dalej? Postanowiłeś w FF stawić stary Profil FF56 32 bit czy 64 bit

Opisz to jakoś precyzyjniej (bez obrazy)

Spoko nie obrażam sie :slight_smile: Więc co ma wspolnego Dysk SSD z Win 10 64 bit z Dyskiem HDD z Win 7 32 bit a problemem przeniesienia zakladalek z starszej Mozilli na nowsza. Po prostu chciałem zmodernizować starego kompa i na tym forum poradzono mi abym zakupił dysk SSD co znacząco przyśpieszy sprzet…po zakupie i zamontowaniu postanowiłem że zainstaluję nowy system Win 10 na nowym dysku…jednoczesnie zostawiłem sobie na starym dysku stary system aby w razie problemów z nowym mógł korzystać ze starego. Jak napisałem w pierwszym poście wczesniej korzystałem z przegladarki Mozilla Firefox 56 gdzie miałem bardzo dużo ważnych dla mnie zakładek i dodatków. Na nowym systemie chciałem już mieć najnowszą wersję Mozilli Firefox razem z dodatkami…ustawieniami i zakładkami ze starej. Niestety ani synchronizacja ani reczne kopiowanie plików nie przyniosły skutku więc postanowiłem opisać tutaj mój problem. A że nie wiedziałem w czym problem postanowiłem opisać wszystkie czynności jakie wykonałem…zmiane dysków…zmiane systemów i zmiane przegladarki które mogly miec wpływ na powstanie tego problemu.

Tak. Na starym systemie Windows 7 32 bit miałem Firefoxa w wersji 56.
Zmieniłem system 7 32 bit na Win10 64 bit instalując wieksza ilosć pamieci ram dzieki czemu moglem miec system 64 bitowy i zakupiłem dysk SSD na którym zainstalowałem nowy system win10.
Potem zanstalowałem Firefoxa 73.0.1 64 bit który zaktualizował mi sie do wersji 74.
Dalej postanowiłem za pomocą synchronizacji przenieść całą zawartośc Firefox 56 na nową wersję 74.
Nie udało się…przeglądarka mi zamykała się z błedem. Usunełem…zainstalowałem od nowa tym razem próbowałem za pomocą poradnika z strony w 1 poście. Efekt był podobny…przeglądarka dalej sie sama zamykała z błędem.

Mam nadzieję że opisałem dość precyzyjnie :slight_smile:

Czyli FF 56 był 32 bit. Teraz masz FF 64 bit a dodatkowo jest to Quantum.
Różnica między nimi jest spora. Raz ze jest to FF 64 bit a dwa że dodatki dla FF 56 nie są kompatybilne z FF Quantum.
Ja na nowym systemie zainstalowałbym FF 56 64 bit i przeniósł na niego cały stary profil a potem sprawdził czy to działa. Z tym że jeśli zaktualizujesz potem FF do najnowszej wersji 74 to stare dodatki ci wyłączy.

Niestety…pomimo wykonania Twoich instrukcji krok po kroku…na samym koncu kiedy juz mam wszystkie zakladki…hasla i zainstalowane dodatki…przegladarka znow wywala bledy :neutral_face:

Masz pomoc, informacje dla pomocy technicznej ciut przewiń i kliknij w Zgłoszenia awarii z ostatnich 3 dni - wybierz po dacie ostatnie klikaj w prześlij, potem wyświetl. Wyświetli się strona Firefox 74.0 Crash Report. Zapodaj tu link z paska adresu.

No to albo profil uszkodzony albo coś nie tak z przeglądarka.
Możesz jeszcze spróbować tak. Instalujesz FF 56 32 bit i do niego przenosisz profil. Sprawdzasz czy działa.

Gdy wszystko ma i znowu są błędy, to są główne przyczyny - jakiś dodatek/plugin to robi, albo sterownik grafiki i na wielu rdzeniach bywa różne obciążenie, czyli wieloprocesowość miesza.
Pierwsze ustawienie:

Niestety nie jestem w stanie zapodac linkow z paska adresu Crash Raport. Albo przegladarka mi co chwile wywala z bledem albo system sie restartuje z niebieskiem ekranem bledu

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT

Tak na szybko w googlach: Błąd CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT oznacza, że ​​twój procesor ma problemy ze współpracą ze swoimi rdzeniami i wątkami.

Dlatego podałem Ci ustawienia wydajności na obrazku.
Pobierz Snappy Driver Installer 1.17.2 i wyszukaj sterowniki “do tego komputera”.
Zacznij po kolei od jednej chipsetu, Potem grafiki - po jednej i za każdym razem wybierz z menu restart systemu.

Ja pobieram czyste zipy z strony portable.info

Ustawiłem w przeglądarce Mozilla Firefox wydajność jak zapodałeś na obrazku i nic to nie dało.
Pobrałem ten program Snappy Driver i aktualizowałem sterowniki…przy aktualizacji karty graficznej usunął mi całkowicie sterowniki z komputera i musiałem sobie ściągać oraz instalować od nowa.

Zapodaję linki z Crash Report:

https://crash-stats.mozilla.org/report/index/c903a414-6803-41c9-99ee-13ef50200317

https://crash-stats.mozilla.org/report/index/bp-742cbedf-a7fe-4f98-a658-8ccd50200317

https://crash-stats.mozilla.org/report/index/bp-f5f490b1-60e2-4de0-8782-38f730200317

https://crash-stats.mozilla.org/report/index/bp-3762ad49-5e80-4276-bb55-8e3eb0200317

A co to za extension {46dcd82e-3708-4f33-b55c-5d281ccca044}.xpi?
Crash Reason EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION_READ wskazuje na problemy z grafiką.
Fakt - źle odczytuje pamięć
|Total Virtual Memory |140,737,488,224,256 bytes (140.74 TB)|
|Available Virtual Memory |138,531,088,605,184 bytes (138.53 TB)|
Available Page File 14,028,439,552 bytes (14.03 GB)
Zapuść memtest, bo procek nie wytrzyma i grafika padnie przy takich turbulencjach.

Bez obrazy bo juz straciłem wątek. O co tu teraz tak naprawdę chodzi?

O to czemu wywala mi Mozilla Firefox z bledami i mam przy okazji restarty komputera z niebieskim ekranem. Dodam że korzystajac z Chroma nic takiego sie nie dzieje…

A bo to pierwszy raz? Pamiętam FF 33.0 - nagle okazała się niekompatybilna ze starymi sterownikami grafiki. Trzeba było wyszukiwać nowe, niekonieczne podpisane, bo bsody były stale.