Problem z przeprowadzeniem formatu systemu vista

Witam, mam następujący problem…

W komputerze Toshiba Satelite z systemem Windows Vista, po uruchomieniu komputera nie system się nie uruchamia. Po załadowaniu pojawia się czarne okno i nic poza tym. Chciałem wykonać format dysku, jednak nie zgrałem wcześniej recoverów na płytę. Jak mam postąpić teraz, gdy nie da się uruchomić systemu i zgrać recoverów bezpośrednio?

Spróbuj przywrócić system do czasu przed awarią:

Po uruchomieniu komputera naciskaj F8 > Napraw komputer > Przywracanie systemu (System Restore)

TOSHIBA HDD Recovery Tool:

http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/HTD1303440001R01.htm

Kiedy daje napraw komputer pojawia się tylko czarny ekran i nic się nie dzieje… Zaczyna ładować się system po czym przestaje i następuje martwy punkt.

Odpal Linuksa livecd lub z usb i zgraj najważniejsze dane. Jak usuniesz partycję jakimś instalatorem to będzie płacz. Wszystkie sterowniki są na stronie Toshiby a płytę z vistą można pożyczyć. Sprawdź czy nie skończyło ci się miejsce na dysku C. Linuksem sprawdzisz, czy przypadkiem jakieś urządzenie w laptopie nie uległo uszkodzeniu i to jest powodem zwiechy. Można przeskanować antywirusem system z poziomu biosu, np. kaspersky udostępnia takie iso.

Ściągnąłem obraz płyty linux live pc , nagrałem to na płytę, włożyłem do stacji, zmieniłem w biosie pierwszeństwo - żeby startowało system z CD i dalej uruchamiał się windows a nie linux, potem zrobiłem to samo z pendrivem i dalej nic… jak uruchomić linuxa?

Albo płyta źle nagrana lub w biosie źle ustawione. Jak uruchamiasz laptopa to zwróć uwagę na klawisze typu F2, F8, F9, któryś musi uruchamiać wybór miejsca rozruchu. Jak nie uruchomi z płyty, czyli źle nagrana.

http://chomikuj.pl/chomiK…M/Systemy+op … e+CD+Linux

pobrałem ten plik - jak nagrać go na płytę?

Nigdy nie korzystałem z tej dystrybucji, nawet nie wiadomo co jest w środku. Ściagnij coś znanego, jak masz czas to knoppixa lub ubuntu. Nie wiem jakim programem nagrywasz, na pewno trzeba wskazać taką opcję która zechce od nas wyboru pliku ISO do nagrania. Jak szkoda ci płyt to zainstaluj linuska na usb wg instrukcji http://www.ubuntu.com/download/desktop/ … on-windows

Możesz sprawdzić czy płyta która nagrałeś uruchomi inny, sprawny komputer.

Hiren’s BootCD w skałd którego wchodzi Mini Windows XP:

http://www.hirensbootcd.org/download/

Bootowalny pendrive utworzysz za pomocą YUMI:

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multi … b-creator/

Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa:

odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Dzięki, mam jeszcze pytanie, mianowicie mi docelowo chodzi o przeprowadzenie formatu, nie potrzebuję żadnych plików, chcę tylko zrobić format więc potrzebuję recovery tak?

Jakie recovery skoro nie utworzyłeś płyty i nie potrafisz uruchomić recovery z dysku?

Możesz jeszcze spróbować utworzyć pendrive z Windows Vista Recovery Disc.

Po uruchomieniu spróbować przywrócić system:

http://traxter-online.net/windows-recov … ent-winre/

jak uruchomię linuxa to znajdę tam recovery i będę mógł nagrać je na płytę po czym wykonam format?

Nie potrzeba płyty recovery, atutem tej płyty są tylko zintegrowane sterowniki (które można ściągnąć ) i klucz systemu, który i tak masz na naklejce na spodzie laptopa.

to jak mam wykonać ten format ?

mareu ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Najlepiej poproś jakiegoś smarka z gimnazjum to za 5zł załatwi płytę z systemem i go zainstaluje. jak chcesz sam się bawić, to załatw płytę z vistą, ustaw na uruchamianie komputera z płyty i podążaj za wyświetlanymi komunikatami. Jak dojdzie do wyboru dysku to usuń partycje, niech system sam założy.

ale co? piracką płytę i wpisać oryginalny klucz?

Możesz pożyczyć od kolegi oryginalną płytę z Vistą. Jeśli nie masz, to ściągnij. Najlepiej ściągnij po prostu obraz oryginalnej płyty Windows Vista taki 1:1 bez cracków itp. Rzecz stosunkowo łatwa do znalezienia w google. Oczywiście należy wypalić płytę z takiego obrazu. Możesz również (jak szkoda płyty) utworzyć bootowalny pendrive instrukcja tutaj Klucz produktu wpiszesz swój z naklejki pod komputerem.

Pirackiej płyty raczej nie pożyczaj. Kto wie czy oprócz Windows, płyta taka nie zawiera jakiś “dodatków” .

Pobrałem z internetu obraz płyty vista home basic taki jaki był pierwotnie na komuterze. Nagrałem programem ImgBurn na płytę dvd, zmieniłem w biosie uruchamianie na stacje dysków i po uruchomieniu komputer nie reaguje na płytę z windowsem , nic się nie dzieje… nadal wszytuje uszkodzonego windowsa… co mam dalej robić ? Proszę o pomoc.

Płyta na pewno jest bootowalna? Jeżeli masz możliwość sprawdź ją na innym komputerze.