Problem z RECOVERY DELL

Witam,

mam:dell 17r inspiron i Win 7

Niestety nie zrobi kopii i jako że lubię mieć dysk podzielony na partycje,sformatowałem go instalując Win7 i klucz który otrzymałem z Dellem.

Mam kilka problemów np.zniknął Bluetooth problem-bluetooth-laptopie-della-t479027.html

i chciałbym przywrócić system do ustawień fabrycznych,używając RECOVERY(mam nadzieję że nadal są dane,ta ukryta partycja wciąż istnieje(zarządzanie dyskami).

przy starcie naciskam:

F8 i mam:

napraw komputer

trwa ładowanie plików systemu Windows

-narzędzia do naprawy systemu

-przywracanie systemu

-odzyskiwanie obrazu systemu

-diagnostyka

-wiersz polecenia

F12 i mam

boot menu

-hard drive

-removable drive

-USB itd.

żadna z tych opcji nie uruchamia RECOVERY.

Co mam zrobić,dzięki z góry!

Ps.jestem laikiem-przynajmniej jeśli chodzi o laptopy,proszę o zrozumiałe rady.

Próbowałeś F11?

Ewentualnie CTRL+F11.

F11 pokazuje:

narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania.

CTRL+F11 nie działa…

Jak samemu zainstalowałeś 7, to utraciłeś oryginalny MBR od Della i już przywracania nie uruchomisz z dysku. Tylko z płyty CD.

dzięki przemekKK tak myślałem.

Kiedy zmieniłem na pokaż pliki systemowe i ukryte,w partycji Recovery nie ma już nic…

czy inni podzielają tą opinię?

jeśli nie zmieniałeś układu partycji żadnym programem i nie formatowałes jej, to recovery powinno być,chyba że formatowałeś tą partycję lub zmieniałeś jej wielość to już jej nie masz.

Jeśli zainstalowałeś Windows 7 ręcznie, to instalator nadpisał MBR - i już BIOS nie jest w stanie uruchomić recovery, bez względu czy partycja recovery była modyfikowana.

Skontaktuj się z Dellem, czy wyślą ci płytki i za ile. :slight_smile: HP wysłał mi płytki za darmo w czasie trwania gwarancji. :slight_smile:

w zarzadzaniu dyskami na recovery(nie zmieniałem nic)jest 9 GB zajęte,być może to co szukam,ale jak to odpalić?

Ps.OK skontaktuje się z Dellem

Jeśli wiesz jak uruchomić odzyskiwanie systemu z partycji recovery w przypadku gdy oryginalny system został zastąpiony instalką z czystej płyty OEM (nadpisany oryginalny mbr, brak aplikacji do obsługi recovery w systemie) to proszę podziel się tą wiedzą. Myślę, że wszystkim się taka wiedza przyda.

:roll:

U mnie w netbooku hp jak nie dało się uruchomić instalki z recovery to wystarczyło patrycję z recovery ustawić jako aktywną w zarządzaniu dyskami może tu tak samo jest :slight_smile:

partycja recovery jest aktywna.

po rozmowie z dellem wniosek jest jeden,recovery jest utracone.

Zanim zrobię format wszystkiego,proszę o info:

jak usunąć ją?

Nie mogę jej ani sformatować ani usunąć w “zarządzaniu dyskami”.

(system,aktywna,partycja podstawowa)

Co ciekawe,na C nie ma info że system

(rozruch,plik stronicowania,zrzut awaryjny,partycja podstawowa)

Nie da się usunąć przez instalator systemu windows 7

spróbuje to zrobić w ciągu najbliższych dni przy ponownej instalce.jeśli możliwe wolałbym to zrobić teraz,upewniając się że odzyskałem 20Gb dysku i pozbyłem się tego śmietnika.

A’propos DELL zaproponował mi zakup płyty z Win7 za 100pln.

Ok ale uważam że to nie fairplay ze strony producenta…

Nie musisz instalować ponownie systemu wystarczy normalnie usunąć :slight_smile:

jakieś wskazówki?

Podczas wyboru partycji w instalatorze systemu windows masz opcję usuń :slight_smile: jak tak się nie da to wgraj gparted na pendrive i wtedy uruchom go i usuń :slight_smile:

dzieki,tak usunąłem recovery INSTALATOREM WINDOWS.

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC,POZDRAWIAM.

Na przyszłość nie pisz dużymi znakami bo to w necie oznacza krzyk :D,nie ma za co :slight_smile: