Problem z routerem lub złe ustawienia. (Utrata pakietów itp.)

Witam
Mam utraty pakietów, ścinki w grach, pokazana trasa połączenia z serwerami Legue Of Legends, ale też ze zwykłym wp.pl. Podobne problemy miałem z wieloma innymi grami. Czasami szwankowało też otwieranie niektórych stron. Utrata zdarza się na samym początku, dostawca twierdzi, że to nie jest przez niego i mu wierzę, bo problem występuje od ok. pół roku.
Dwa lata temu kupiłem router: https://www.asus.com/Networking/RT-AC2900/

W routerze wszystko jest ustawione domyślnie + wyłączyłem na próbę dhcp w routerze i windowsie.
Wgrałem najnowsze sterowniki do karty sieciowej z płyty Asus B350. Reszta ustawień domyślna + wyłączyłem ip6, sprawdzałem DNS 8888 8844, nic nie pomogło. Robiłem reset routera, odłączałem go na dłużej od prądu, założyłem sieć od nowa, nic nie pomogło. Wymieniłem też kable od Internetu do modemu i do komputera, też nic nie pomogło. Połączenie po kablu oczywiście. Router jest zaktualizowany do najnowszej wersji.

Poniżej zdjecia.

Zdjęcia tras

Zdjęcia ustawień routera, karty itp.

Screenshot_11 Screenshot_13 Screenshot_14 Screenshot_15 Screenshot_16

To jest router, a nie żaden modem. Nie obrażam nikogo tylko zwracam uwagę grzecznie. Bo tutaj hejtem jedzie na kilometr na to, że ktoś zwróci uwagę lub poprawi kogoś.

1 polubienie

Poprawione :wink:

Wiem jak to u mnie jest pod stołem. Kiedyś miałem wysoki ping, bo kabel od routera do komputera był przy kablach, gniazdku elektrycznym, zasilaczach sprzętowych i zasilaczu do laptopa. Oddaliłem i problem znikł. Od roku to mam światłowód do routera i ping 0.
Ustawienia? - Pobierz byle gdzie na dysk z DP TCPOptimizer (czyściutki malutki) i koniecznie uruchom jako administrator z PPM.
Suwak dasz w prawo do końca do 100+ i na dole klikniesz w Optimal i OK. Wyskoczy okno z ustawieniami, to nic nie zmieniaj, tylko klikniesz w OK. Będzie po angielski prośba o restart - OK - i po restarcie sprawdzisz na speedtest ookla.

1 polubienie

TCPOptimizer nie pomógł, z tymi kablami pomyślę, ale to jest ciężkie, u mnie router jest w innym pokoju, kable biegną przez ścianę.

A nie możesz zrobić, żeby to kable biegły przez ścianę, a router był blisko komputera? Stąd utrata pakietów.
A taśmą podklejałem kabel internetowy pod blatem stołu. Można haczyki jakieś.

Ja wymieniłem kable na ekranowe, mają podobno dodatkową ochronę, ewentualnie kupie jeszcze te FTP. Tą instalacje mam 3 lata i nie było wcześniej problemów. https://www.euro.com.pl/kable-i-adaptery-komputerowe/reinston-ekk06.bhtml

1 polubienie

Ale jakieś urządzenie przybyło i zakłóca, albo się coś psuje z elektryki/elektroniki.

A to tak powinno od razu dać rozwiązanie, czy po czasie? Ogólnie odpiąłem telewizor, usunąłem switcha, bo mam telewizję cyfrową i kabel doprowadzający. Teraz mam włączony router i nic więcej w okół niego. Nie pomogło… Dla pewności jeszcze kupię te kable S/FTP, je montuje się w serwerowniach, także chyba u mnie powinny rozwiązać ewentualny problem z elektrostatycznością.

Przemieszczenie routera to wiesz, to może pomóc, ale jego pozycja nie odpowiada za 100% pakiet losy, a ja takie mam. To może być różnica procenta czy dwóch…

A ten przewód ekranowany masz uziemiony? Bez uziemienia będzie on miał parametry gorsze niż zwykły UTP.

a jak się uziemia przewody ekranowe?

https://lmgtfy.com/?q=Jak+uziemia+się+przewody+ekranowane%3F

czytam na ten temat, ale tego nie rozumiem. Mam kupione mieszkanie deweloperskie, robili jakąś instalacje, więc pewnie jest uziemienie, ale nie mam pewności. Po prostu wpinam kable do gniazdka w ścianie. Nie wiem, po czym to poznać. Z tego co się dowiadywałem, to w gniazdkach nie mam uziemienia, ale w cale nie jest tak, że działają bez niego gorzej niż UTP.

Problem z moim komputerem można wykluczyć, ponieważ sprawdzałem na laptopie, identyczny problem.

Ciekawe, raczej to nie jest problem kabli… w domu. Na “uziemnione” w deweloperce bym nie liczył. Na 200% są zwykłe i najtańsze znając deweloperów.

Sam router jest bardzo przyzwoity.
Wymuś w routerze szerszy kanał nie AUTO, w karcie szerokość kanału na AUTO.
Poszukaj najmniej zaświeconego zakresu oraz Zwrotny raczej na CTS.



1 polubienie

Moja karta nie ma opcji z wifi, bo nie ma funkcji wifi. Router ma opcję rozszerzony kanał wifi tylko auto.
Mój problem dotyczy połączenia kablowego, nie wifi. Mam światłowód.

Możesz sprawdzić na innym Routerze?
Jeżeli problem będzie nadal to coś jest z infrastrukturą budynku. Może uszkodzony kabel, lub wtyk?
Poproś o zmianę portu przez dostawcę. Niech twoja linię przepnie w inne gniazdo.

Ja bym spróbował na krótkim kablu podłączyć się do routera (i sprawdzić na laptopie albo na pewien czas tymczasowo przenieść tam pc). Jeśli będzie śmigać - to ewidentnie winne są kable, lub kable elektryczne/urządzenia które powodują duże zakłócenia. Może kable są mocno zagięte? cat5e czy cat6?

Jeżeli to nic nie da, to podłącz się bezpośrednio do modemu tym krótkim kablem (zakładam że masz światłowód -> modem -> router). Jeżeli będzie śmigać, to wskazuje na problem z routerem, albo jeśli kablem modem -> router jest długi i przez ściany - to również może być kabel/zakłócenia.

W ten sposób po prostu eliminujesz po kolei elementy - inaczej to gdybanie może to, może tamto i nie wiadomo do końca.

Racja,
Możesz podpiąć kompa bezpośrednio do “kabla” z modemu?
IP powinieneś dostać od usługodawcy. I od razu będzie wiadomo co i jak.
Nie stabilnie - problem “ma” dostawca.
Stabilnie - router…, ale wtedy warto dodatkowo sprawdzić kabel. Ale skoro wcześniej działało to co się zmieniło…?

Jakoś nie nie za bardzo wierzę w zakłócenia w domu od elektryki. Ale zawsze może to być ten pierwszy raz.
Podłączając “NET” zrobiłeś klonowanie MAC urządzenia (Modemu), nie powinno to zaszkodzić.

Czy ten kabel potrzebuje jakieś uziemienie? Nic tam nie piszą.

Poczytaj:
http://www.pennington.net/archives/cabling/BICSI_Mythbusting_Shielded_Cabling.pdf

Zanim wydasz kasę zacznij od najprostszego rozwiązania.
Jak możesz wyeliminuj Router z układu.