Problem z Routerem WR740N brak internetu w googlowskich aplikacjach

Cześć, mam od kilku miesięcy problem z internetem we wszystkich telefonach podłączonych do routera TP Link WR740N, sytuacja jest dziwna bo chodzi o brak internetu w apkach Youtube, Sklep Play czy Znajdź moje urządzenie, w innych googlowskich internet działa, nie jest to brak stały a tylko czasami, nie ma reguły , czasem nie ma pół godziny a czasem godzinę. Inne aplikacje na Androidzie działają bez problemu. Nie wiem o co może chodzić, kiedyś takiego problemu nigdy nie było. Tak sobie pomyślałem, że zaczęło się to mniej więcej w czasie kiedy kupiłem Google Home, może to on jakoś zakłóca. Ma ktoś jakiś pomysł co może być grane? Router jest podłączony do światłowodu GPON a moje telefony to Huawei p9 lite i Motorola g3.

Sprawdź na pakiecie danych, bo obstawiam że wina leży po stronie Google, telefonów lub aplikacji, a nie routera.

A jak to sprawdzić?:slight_smile:

Identyczne problemy występują na obu telefonach?

Tak dokładnie i w tym samym czasie.

Widać problem niespotykany bo nikt nie potrafi mi pomóc.:frowning:

Zmień adresy serwerów DNS na Google’owe: 8.8.8.8; 8.8.4.4 na routerze i zobacz, czy problem nadal wystepuje.

BTW. 740N to niezbyt wydajny wybór do światłowodu, chyba, że korzystasz z łącza o niskiej przepustowości.

Lepiej na niezależne od Google bo na tych Googlowych na 99% wszystko co Google działa, a reszta różnie. Natomiast na innych będzie widac, jak zadziała to wiadomo, że wina DNSów dostawcy, jak nie zadziała, a na DNS Googla działa to widać, że coś nie tak.

Ja proponuje te bo są też szybsze od Googlowych:

1.1.1.1
1.0.0.1

W kilku miejscach mam skonfigurowane DNSy Google’a i nie były problemów z czymkolwiek.
DNSy od CF także nie sprawiają problemów i są czesto szybsze, ale generalnie kwestia indywidualna, oba są niezawodne :slight_smile:

Dzięki za pomoc, czy DNSy wpisuję w tym miejscu?

Tak i w DHCP też to samo ustaw :slight_smile:

1 polubienie

Mnie najbardziej rozbraja, że jaki DNS nie używam to czasem strona po https nie jest wyszukiwana (np. pierwsze odwiedziny z Google, albo w trakcie dnia Google czy GitHub).
Nie pomogła zmiana na Google ani CloudFlare.

Obstawiam problemy software’owe.

Dobra ustawione, teraz czekam bo problem jak pisałem występuje nieregularnie.

Po ustawieniu proponuję na chwilę router wyłączyć na 2 minuty i włączyć po to aby na pewno wczytał nowe ustawienia.

1 polubienie

Albo:

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
1 polubienie

Minęła doba i wygląda, że wszystko jest w porządku! A ja się z tym miesiącami męczyłem, próbowałem wszystkiego co mi na myśl przyszło łącznie z ustawieniami fabrycznymi telefonu. A wystarczyło tutaj zapytać. Wielkie dzięki koledzy.:slight_smile:

Zapomniałes po tych komendach w CMD napisać potem Uruchom Ponownie bo Windows bez tego nie wczyta nowych ustawień :slight_smile:

Przecież te komendy właśnie służą do tego aby odświeżyc pewne parametry stosu sieciowego bez restartu systemu…

1 polubienie

Przy tym:

ipconfig /flushdns

na 99% portalach pisze, potem uruchom ponownie to ja dlatego tak napisałem :slight_smile: