Problem z temperaturą?

Witam

Mam problem i proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny

Komp resetuje się jak odpalę jakąś gierkę przy necie chodzi normalnie

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz BOX

Nazwa płyty głównej ASRock 775Dual-880Pro

Karta wideo RADEON 9550 (256 MB)

Temperaturki

CPU 47*C na starcie bez obciążenia

HDD 31*C

Napięcia

VCoreA :1,25

+3,3V : 3,30

+5V : 5,03

+12V : 11,30

-5 : 3,25

-12 : 1,87

+5VSB :4,95

+VBAT :3,41

Może wina zasilacza??

Nic o nim nie napisałeś

A czy w Podglądzie zdarzeń jest jakiś błąd??

Zasilacz to jakiś NoName 350W żadnych błędów nie było poprostu dziś w pewnym momencie sie zresetował . Do tej pory wszystko było ok

mi sie wydaje ,że jak na taki sprzęt to za słaby ten zasilacz

Była ostatnio na forum dyskusja zasilaczach marki Codegen(?) i wszelkich no name’ów

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88563

Rzeczywiście zasialcz moze nie wyrabiaćNapisz jeszcze czy przy wszystkich grach tak się dzieje czy może dzieje się to 1 raz

:roll:

Więc jak w kocu??

Może nie jest za słąby ale jest no-name, czyli od razu do wymiany.

Złączono Posta : 01.08.2006 (Wto) 23:19

pozatym temperaturka procka jest troche przyduża. Był kręcony? Zrób pomiar w stresie.

W stresie to pewnie bedzie siegac gdzies kolo 60’siatki. Radze Ci sprawdzic jaki zasilacz, bo jezeli (jak to napisal McDracullo ) jakis no-name to moze byc tylko chwila komp prrrt i nie ma… Jezeli to Codegen, albo inne g… to wymien w te pędy :lol: Po za tym tylko temp jest niepokojaca, bo napiecie nie sa tragiczne :wink:

Wszyscy piszą zasilacz,ale żadnych konkretów,a wszystko widać - czytać dokładnie posty.

Prawdopodobnie padła linia zasilania zasilacza +12 V - zasilacz sprawdź miernikiem lub załóż nowy i firmowy min 400 W.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Jeżeli komp zawiesza się tylko przy grach to może wina przegrzanie się karty grafiki.To dość częsty problem zwłascza przy dzisiejszych upałach

Co do resetów lub zwiech systemu , i jeżeli chodzi o radeony zwłaszcza od modelu 9550 - 9800 , to nie tylko na naszym ale również na innych forach jest bardzo dużo takich postów , no niestety mnie to też dopadło kiedy zakupiłem radeona 9550 , nie miałem żadnych problemów typu zwiecha ,restart z kartami N-vidii dopuki nie pojawił się u mnie radek 9550 , wymieniłem płyte gł(kondziorki spuchły) i procka- nie pomogło , wymieniłem zasilacz na chiefteca 450W-nie pomogło, zakupiłem nowe chłodzenie na GPU i pamiątki karty graficznej i nową pożądną paste Artic Silver5 - coś pomogło bo mogłem dłużej pograć do czasu zwiechy,ale zwiechy jednak były, a no i jeszcze stery , chyba wszystkie jakie są dostępne łączne z omegami przetestowane, dobrałem najbardziej optymalne wersja 5,18 ale i tak czasem podczas grania w wymagające gry zawiesi system lub nawet zrestartuje kompa, system XP+SP2, sprawdziłem te gry również na tym samym sprzęcie ale na systemie 98SE , żadnych zwiech, żadnych restartów , konfortowo mogłem ukonczyć całe gry , nawet bez wytchnienia grając pół dnia, więc w moim przypadku moge obwiniać tylko system i nic więcej.