Problem z uruchamianiem komputera

Witam, jakiś czas temu wymieniłem płytę główną na nową i od tego czasu komputer się nie uruchamia (czarny ekran) i brak jakiejkolwiek reakcji ze strony monitora, nawet gdy przełączam komputer po zintegrowana kartę graficzną.
Plyta główna msi b75ma-p45
Procesor i5 3450
Karta graficzna gtx 560 2gb
Licze na pomoc :slightly_smiling_face:

Jeżeli komputer nie uruchamia się w ogóle (jest to stały objaw, a nie okazjonalny), to możliwe, że płyta główna jest uszkodzona, lub zamontowany w niej procesor jest niekompatybilny z daną wersją programowania BIOS / UEFI.

Ta MOBO standardowo obsługuje procesory 3 generacji tylko.
jak zostawisz podłączoną do zasilacza tylko płytę główną i procesor + RAM to ruszy? (wiatraczek w zasilaczu się zacznie kręcić?)

Jaką płytę główną miałeś poprzednio zainstalowaną ( producent, model ). Po wymianie płyty głównej najlepiej system wgrać od nowa.

POlecam sprawdżić ram i na 5 minut wyciągnąć baterie z BIOSu RAM poprzekładać.

Komputer się włącza ale nie daje obrazu. Jedynie po restarcie biosu mogę wejść normalnie do Windowsa ale po wyłączeniu komputera problem się ponawia

Wiatraczki wszystkie się kręcą

Wszystko jest sprawne. Baterii jeszcze nie wymieniłem.

Monitor masz podpięty do wejścia na płycie głównej czy do wejścia w karcie graficznej.

Aktualnie do płyty głównej. Karta wyciągnięta, bo baferyjka jest pod kartą.

Model poprzednie to Foxconn 2ada

To są dwie różne płyty (producenci ). Musisz zainstalować ponownie system operacyjny.
Po zainstalowaniu wgraj sterowniki odpowiednie dla nowej płyty i systemu operacyjnego https://pl.msi.com/Motherboard/support/B75MAP45#down-driver

Dlaczego zmieniłeś płytę?

Spaliła się. Reszta jest w pełni sprawna więc postanowiłem wymienić. Zformatowalem dysk i zainstalowałem nowego Windowsa i dalej nic.

W jakim sensie jest 2 producentów?

Czy po wymianie płyty głównej instalowałeś na nowo system operacyjny. To są różne płyty główne.
Do tych płyt stosuje się sterowniki przygotowane przez producenta płyty. Podłączenie dysku na którym był wgrany system ( stara płyta główna ) najczęściej kończy się tym, że nie można go uruchomić na nowej płycie głównej.

System został zainstalowany na nowo i dalej ten sam problem. Sterowniki zaktualizowane przez driver boost

No i podczas instalowania systemu i co najmniej dwóch restartów miałeś obraz na monitorze?
Nie instaluj sterowników przy pomocy Driver Boostera! Od tego jest ta strona:
https://pl.msi.com/Motherboard/support/B75MAP45#down-driver

1 polubienie

Jak wgrać te sterowniki zainstalowane z tej strony?

Najpierw należy pobrać te, których na pewno brak!
W tym celu sprawdź Menadżer Urządzeń i pobierz jedynie te, które są tam oznaczone pytajnikiem lub wykrzyknikiem.
Pobierz też jeszcze wszystkie aktualizacje z Windows Update, również opcjonalne.

Ewentualnie potrzebne i pobrane z podanej strony sterowniki rozpakuj, jeśli są spakowane, a następnie instaluj w zwykły sposób z ikonki “setup.exe”. Jeśli nie są spakowane, instaluj “wprost” z ikony “setup.exe”.