Problem z uruchamianiem komputera

Czyli jak wgrałem sterowniki i zformatuje dysk, wgram nowy system to powinno być ok?

Jeśli pobrałeś sterowniki, to je zachowaj na jakimś nośniku. Niekoniecznie wszystkie się przydadzą!
Jeśli zainstalujesz nowy system, to najpierw zainstaluj te sterowniki, które pozwolą Ci na połączenie z internetem. Ale mogą być już zainstalowane przez system! Ważne byś miał internet!
Następnie pobierz wszystkie aktualizacje przy pomocy Windows Update.
Dopiero po tym sprawdź Menedżer Urzadzeń (jak pisałem wcześniej) i ewentualnie doinstaluj brakujące sterowniki. Wtedy będzie OK.

1 polubienie

Ok zrozumiałem :slightly_smiling_face:

Podczas instalowania Windowsa komputer się wyłączył a gdy go włączam wyskakuje napis “select proper boot device
Boot media in selected boot device and press a key”

Całkowicie wyłączyć się nie powinien! Natomiast komunikat wskazuje, że trzeba w BIOSie ustawić odpowiednio kolejność bootowania, czyli jako pierwszy musi startować dysk twardy (np. HDD).

Zaraz to zrobię.

Komputer dalej nie pokazuje obrazu. Wentylatory się kręcą

Podłącz kartę graficzną zintegrowaną z płytą główną. Kartę wtykaną PCI wymontuj całkowicie na czas instalacji systemu.

Ok spróbuję i tak

z ciekawości: live cd/pendriva nie masz? Jeżeli a tym coś też by nie szło, to może wtedy wejsc kwestia sprzętu, nie sterowników.

Co to live pendrive?

to samo co live cd, ale na usb, czyli system operacyjny startujący z zewnętrznego nośnika.

Nie, kod do Windowsa miałem na naklejce i pobrałem urządzenie z oficjalnej strony Microsoftu. Pendrive służy mi tylko do zainstalowania systemu na dysk

Dalej to samo wentylatory chodzą a obrazu brak

No to zrób na drugim pendrivie Rufusem lub innym “live cd”. Jeżeli na live cd nie odpali się, to może być coś z hardware, wspominałeś coś o spalonej płycie, niewykluczone, że inne podzespoły też oberwały

Ale jak wchodzę w Windowsa to wszystko wykrywa i jest ok spróbuję jeszcze rufusem

Znaczy tak, jeżeli wchodzisz i widzisz cokolwiek, to to nie wina grafika. Natomaist jeżeli odpali się z CD/Pendriva system (i zobaczy obie kart), a instalowanie windowsa będzie się sypać, to bym sparwdził dokładniej w stronę dysku.

Druga sprawa, mówiłeś, że płyta główna się spaliła, czy zasilacz wyje… przez okno i masz nowy? Jeżeli nie, to nie można wykluczyć, że zasilacz też jest uwalony, daje niestabilne napięcia whatever.

A jaki masz system i markę komputera?

Windows 10, hp

W jakim sensie wyje? Lekko piszczy ale prawie tego się nieda usłyszeć