Problem z uruchamianiem komputera

Najprawdopodobniej jest to problem związany z październikową aktualizacją Win10. Chodzi o to:


Jakby co to sorry, ale zbytnio całej dyskusji nie czytałem.

Niewykluczone, ale jemu przy instalowaniucoś się sypie, a raczej niema najnowszego pliku instalacyjnego…:wink:

Czyli jak to naprawić?

Czyli zobaczyć Jeszcze z rufusem?

Może zacznijmyod tego czy się płyta spaliła (bo o tym pisałeś) i jak sprawdziłeś pozostałe elementy? nie jestem specjalistą w dziedzinie techniki, ale obstawiałbym, że istnieje ryzyko jakiegoś mechanicznego uszkodzenia karty/zasilacza/dysku co mogłoby powodować kwiatki.

Ręce opadają do podłogi. Jeśli komp wyłączył się podczas instalacji Windows, to pewnie zasilacz jest do wymiany i jakieś kombinacje ze sterownikami to zwykła strata czasu. Jaki masz ZASILACZ (marka i model)? Czy karta graficzna posiada dodatkowe złącze zasilania i czy ono jest podpięte?

Zasilacz to antec 600w, a karta została odpienta na czas instalacji Windowsa. System został zainstalowany na nowo bez żadnych problemów. Problem cały czas jest ten sam czyli komputer można włączyć jedynie poprzez zresetowanie biosu i włączenie systemu z panelu biosu. Karta posiada dodatkowe zasilanie 8-pin które też jest podpięte

Czekaj,czyli bios nie łapie dysku jako nośnika do bootowania, czy masz coś innego przed tym (np. usb/sieciówkę?)

Jak kolega pisze - może jest bootowanie z sieci jako pierwsze (PXE)?
Sprawdź ustawienia bios, ZAPISZ je i sprawdź - może wysypały się ustawienia.
Daty nie gubi? Jeśli tak, to może bateryjka zdechła - może się zdarzyć w nowych płytach, gdy długo leżała w magazynie, a komp rzadko uruchamiany.
Jak jest dostępna jakaś aktualizacja bios, to możesz wrzucić.

Bootowanie ustawione na hard disk na którym jest zainstalowany nowy Windows, bateryjka wymieniona na nową a z aktualizacją biosu nie jest tak łatwo, ponieważ moja stara wersja biosu nie posiada m-flasha a live update jest dostępny max. Na win. 8.1

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B75MAP45

Użytkownicy, którzy pobierają BIOS z tego miejsca (nie używając do tego celu mechanizmu Live Update) powinni podczas aktualizacji systemu BIOS korzystać z narzędzia do flashowania znajdującego się w pobranym skompresowanym pliku. Aby uniknąć niepowodzenia aktualizacji BIOS-u, nie używaj starszej wersji narzędzia do aktualizacji ani narzędzi nieudostępnianych przez firmę MSI.

Teraz dodatkowo gdy włączę zasilacz to komputer sam się uruchamia bez konieczności włączania go z przycisku power. Nie wiem czy to może być przez to ale mam jeszcze 1 zasilacz 400w od tracera i mogę go podpiąć i zobaczyć