Problem z uruchamianiem systemu

Wiem że mało precyzyjnie. Już opisuje pokrótce. Ściągnąłem jakiś syf, nie da się ukryć. Walczyłem kilka dni i większość problemów rozwiązana ręcznie i programowo. Jednak jeszcze nie wszystko jest ok, najbardziej widocznym objawem jest inne okno ładowania Windowsa niż powinien - leci taki zielony pasek na dole ekranu. Jeśli ktoś pomoże to z góry dziękuję za pomoc
FRST.txt (26,0 KB)

1 polubienie

Witaj.

Prawdopodobnie masz podmieniony plik startowy.

Do pełnego wglądu powinny być dostępne 3 pliki.
FRST.txt, Addition.txt i Shortcut.txt
Oprócz tego co powinno być zaznaczone według poradnika, zaznacz jeszcze Lista BCD

Umieść pliki do wglądu

1 polubienie

taki? https://www.howtogeek.com/thumbcache/2/200/1627285b1025c86972d69b58108390de/wp-content/uploads/2007/02/WindowsLiveWriter/EnableHiddenBootScreeninWindowsVista_13FB0/image0.png

tak taki pasek, były tez i inne problemy typu trudność w zainstalowaniu czegokolwiek, zwłaszcza programów zabezpieczających
Tu podaje pliki do wglądu FRST.txt (32,3 KB) Shortcut.txt (43,9 KB) Addition.txt (28,6 KB)

w międzyczasie na forum doczytałem o programie ESET i zrobiłem scan1.txt (6,0 KB) dawno nie mięłam problemu więc z programami naprawczymi daleko w tyle jestem

Tak jak pisałem, masz podmienione pliki startowe.

Przejrzę pliki, a Ty w tym czasie
Uruchom msconfig
Start => Szukaj msconfig => kliknij prawym myszki na odnalezionej aplikacji i wybierz Uruchom jako administrator
Wejdź w zakładkę Rozruch
Masz tam dostępne dwie opcje rozruchu
Windows 7 oraz Windows Fast Mode
Zaznacz Windows 7 Ustaw jako domyślny - ten jest poprawny
Zastosuj i restart

Po restarcie upewnij się w msconfig czy Windows 7 jest Bieżący i Domyślny

w msconfig jest już Windows 7 jako domyślny. Podejrzewam ze ten drugi kliknąć usuń

Tak.
Zaznacz i usuń.
Zrób restart i wykonaj poniższe czynności:

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Dawid\Downloads
    fixlist.txt (3,9 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść, wklej plik wynikowy.
  5. Błąd w Dzienniku Zdarzeń, siedzi w Windows 7
    Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent
    Naprawisz plikiem MicrosoftFixit50688.msi.
    Kliknij w Zielony Download, może wyskoczyć dodatkowe okno z reklamą, zamknij je, a pobrany plik uruchom i zainstaluj poprawkę.

Fixlog_02-02-2020 20.40.10.txt (10,8 KB) AdwCleaner[C00].txt (1,9 KB) Windows fast zniknął dopiero po pliku z Microsoftu

Dziękuję.
Pozostaje jeszcze skanowanie MBAM

  1. Pobierz MalwareBytes MBAM
  2. Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  3. Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  4. Po uruchomieniu rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.

MBAM wyskakuje z błędem :Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)

Wpisz to w Google. Na pierwszej stronie wyskoczy Ci poradnik jak naprawić taki błąd.

Process Explorer wyzuca z błędami StackHash
AIO z innego poradnika nic nie poradził
jutro usiądę do problemu ponownie

Porada miesiąca, a dopiero 3-ci :wink:

@czakitaki
Zrób wszystkie możliwe aktualizacje dostępne w Windows Update, nawet te opcjonalne.
Zwłaszcza pozostałe wersje .NET Framework

MBAM miał tylko przeskanować system dla upewnienia się, czy coś nie zostało.
Na pewno uda się to zrobić, gdy system będzie aktualny.

zrobiłem wszystkie aktualizacje z windows update, zaktualizowałem netframework w wersji 4.8, innego nie mam i problem nie zniknął. Proces eksplorer mówi ze problem jest z plikiem winsta.dll ale nie potrafię naprawić tego problemu, google proponuje jakieś płatne programy żeby to zrobić

1 polubienie

Spróbuj pobrać aktualizacje programem WSUS (wersja stabilna 32-bit 11.8.3)


Ważne, żeby zanznaczona była opcja wskazana poniżej.
Kliknij Start, poczekaj, aż skończy. Daj znać, czy pobrało jakiekolwiek aktualizacje i czy problem ustąpił.

nothing to do

1 polubienie

Wykonaj spójność systemu:

Wyszukaj cmd poprzez Win+S, gdy znajdzie wiersz polecenia kliknij Prawym i wybierz Uruchom jako Administrator

sfc /scannow
Daj znać, czy naprawiło cokolwiek. Zrób restart.

Podejrzewam, że są to brakujące biblioteki .NET nie tylko z wersji 4.8
Przeniosę temat i proszę kolegów @Bogdan_G i @Quassar o pomoc, gdyż rozwiązywali podobne problemy z DirectX i .NET

Zaznaczę, że system jest oczyszczony z infekcji podmieniającej pliki startowe systemu
Jeszcze tylko informacje systemowe i informacja, że nie wykrywa żadnych nowych aktualizacji WSUS i Windows Update
Windows 7 Professional Service Pack 1 (X64)
BIOS: American Megatrends Inc. 1006 03/05/2008
Płyta główna: ASUSTeK Computer INC. P5K
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
Procent pamięci w użyciu: 83%
Całkowita pamięć fizyczna: 6143.12 MB
Microsoft Visual C++ Redistributable ver. 2005, 2008, 2010, 2012 oraz 2015
Microsoft .NET Framework 4.8

scannow też już robiłem i nie napotkał żadnego błędu

Pobierz i uruchom program instalacyjny
VCRedist 0.27
Gdy skończy, zrób restart