Problem z uruchomieniem systemu (naprawa automatyczna)

Witam serdecznie.

Chciałbym poradzić się Was, użytkowników Windowsa 8 odnośnie problemów z automatyczną naprawą systemu.

Miałem pewnego czasu problem z uruchomieniem systemu, po włączeniu komputera z kolei nie mogłem go wyłączyć więc “skorzystałem” z guzika 'Power’na obudowie, prawdopodobnie był to zły wybór.

Teraz mam problem ponieważ system próbuje się naprawić…

post-123319-14003205720748_thumb.jpg

W konsekwencji pojawia się takie coś…

post-123319-14003206498423_thumb.jpg

Następuje przejście do ekranu pi wyborze “Rozwiąż problemy”

post-123319-14003206133064_thumb.jpg

Pytanie więc takie : jak naprawić system bez użycia płyty z system? Instalując system bazą był Windows 8, póżniej zaktualizowałem go do 8.1 więc płyty brak.

Czy ktoś zna sposób na naprawę tego typu problemu.

Jeśli wcześniej nie przygotowałeś ratunkowego pendrive to się nie da.

http://forum.dobreprogramy.pl/komunikat-o-zablokowaniu-dysku-w-czasie-od%C5%9Bwie%C5%BCania-systemu-windows-81-t473508/

 

Edit

Jeśli na tym systemie instalowałeś cokolwiek, np sterowniki, aktualizację to w zaawansowanych opcjach masz przywracanie do wcześniej zapisanego punktu.

To nie jest laptop tylko stacjonarka. Pena nie zrobiłem, tymbardziej płyty z Windowsem 8.1 nie mam bo robiłem update z 8.

Będzie prościej jak w prostych żołnierskich słowach napiszesz czego nie zrozumiałeś.

Coś zamieszałeś kolego :wink:

Ok, po problemie. Na systemie nie zależało mi więc poszła czysta instalacja systemu.

Po problemie :wink:

Dziwne to Twoje dziękuję…

Nie rozumiem Ciebie. Zrozumiałem Twoją pierwszą wypowiedź, Ty zarzuciłeś mi że nie wiem ocb, ja zaś wyszedłem z założenia że nie mam nośnika zapasowego i zrobiłem czystą instalację. Rozwiązałem problem najgorszą z metod ale nie zależy mi na systemie bo chodzi mi tylko o dojście do dysków IDE.

Zresztą nieważne, jakoś sobie poradziłem.

Jestem prostym człowiekiem. Co to jest “ocb”? Linowałem do posta z czystą instalką rozszerzoną o instrukcje dla OEM, których posiadając własną licencję wykonywać nie trzeba(bo zapomniało Ci się tego napisać w pierwszym poście). Edytując przypomniałem o możliwości cofnięcia do wcześniej utworzonego punktu choćby automatycznie. Na końcu zarzuciłeś mi że coś zamieszałem. Czyżby…

Masz problemy z dziękowaniem, zamiast tego próbujesz przerzucić odpowiedzialność. Ładnie to tak?

Prosty człowieku, bardzo dziękuję za pomoc.

Następnym razem zapytam się prywatnie kogokolwiek skoro Ciebie boli brak podziękowania, w sumie to nie koncert życzeń wiecznie rozumiem zapotrzebowania na takową formę grzecznościową.

Pozdrawiam.

Temat do zamknięcia.