Problem z uruchomieniem systemu (naprawa automatyczna)

(_tommy_) #1

Witam serdecznie.

Chciałbym poradzić się Was, użytkowników Windowsa 8 odnośnie problemów z automatyczną naprawą systemu.

Miałem pewnego czasu problem z uruchomieniem systemu, po włączeniu komputera z kolei nie mogłem go wyłączyć więc "skorzystałem" z guzika 'Power'na obudowie, prawdopodobnie był to zły wybór.

Teraz mam problem ponieważ system próbuje się naprawić...

post-123319-14003205720748_thumb.jpg

W konsekwencji pojawia się takie coś...

post-123319-14003206498423_thumb.jpg

Następuje przejście do ekranu pi wyborze "Rozwiąż problemy"

post-123319-14003206133064_thumb.jpg

Pytanie więc takie : jak naprawić system bez użycia płyty z system? Instalując system bazą był Windows 8, póżniej zaktualizowałem go do 8.1 więc płyty brak.

Czy ktoś zna sposób na naprawę tego typu problemu.

(video) #2

Jeśli wcześniej nie przygotowałeś ratunkowego pendrive to się nie da.

http://forum.dobreprogramy.pl/komunikat-o-zablokowaniu-dysku-w-czasie-od%C5%9Bwie%C5%BCania-systemu-windows-81-t473508/

Edit

Jeśli na tym systemie instalowałeś cokolwiek, np sterowniki, aktualizację to w zaawansowanych opcjach masz przywracanie do wcześniej zapisanego punktu.

(_tommy_) #3

To nie jest laptop tylko stacjonarka. Pena nie zrobiłem, tymbardziej płyty z Windowsem 8.1 nie mam bo robiłem update z 8.

(video) #4

Będzie prościej jak w prostych żołnierskich słowach napiszesz czego nie zrozumiałeś.

(_tommy_) #5

Coś zamieszałeś kolego :wink:

Ok, po problemie. Na systemie nie zależało mi więc poszła czysta instalacja systemu.

Po problemie :wink:

(video) #6

Dziwne to Twoje dziękuję…

(_tommy_) #7

Nie rozumiem Ciebie. Zrozumiałem Twoją pierwszą wypowiedź, Ty zarzuciłeś mi że nie wiem ocb, ja zaś wyszedłem z założenia że nie mam nośnika zapasowego i zrobiłem czystą instalację. Rozwiązałem problem najgorszą z metod ale nie zależy mi na systemie bo chodzi mi tylko o dojście do dysków IDE.

Zresztą nieważne, jakoś sobie poradziłem.

(video) #8

Jestem prostym człowiekiem. Co to jest “ocb”? Linowałem do posta z czystą instalką rozszerzoną o instrukcje dla OEM, których posiadając własną licencję wykonywać nie trzeba(bo zapomniało Ci się tego napisać w pierwszym poście). Edytując przypomniałem o możliwości cofnięcia do wcześniej utworzonego punktu choćby automatycznie. Na końcu zarzuciłeś mi że coś zamieszałem. Czyżby…

Masz problemy z dziękowaniem, zamiast tego próbujesz przerzucić odpowiedzialność. Ładnie to tak?

(_tommy_) #9

Prosty człowieku, bardzo dziękuję za pomoc.

Następnym razem zapytam się prywatnie kogokolwiek skoro Ciebie boli brak podziękowania, w sumie to nie koncert życzeń wiecznie rozumiem zapotrzebowania na takową formę grzecznościową.

Pozdrawiam.

Temat do zamknięcia.