Problem z uruchomieniem systemu

Witam!

Wczoraj jak zwykle używałem mojego komputera ASUS K72J (Laptop), i na drugi dzień system nie może się włączyć. A mianowicie:

Włączam komputer, ładuje się i przed “Uruchamianie systemu windows” są dwie opcje. Jedna to “Uruchom system windows normalnie”, lub “Uruchom narzędzie do naprawy systemu windows”.

Obojętnie jaką kilkne opcje pisze “Uruchamianie systemu windows” (CO DZIWNE NIE MA FLAGI) i potem wyświetla się “Trwa przygotowywanie plików przez system windows”.

Gdy opcja się załaduje jest okno po angielsku “System Repair” i jest jedna opcja do wyboru (DALEJ XD).

To klikam dalej i pisze że wyszukuje błędy, po tym pisze żę trwa próba naprawiania błedów.

Gdy proces się skończy pisze że nie udało się naprawić błędów.

I tak co restart.

Proszę o pomoc, na dysku mam wiele ważnych zdjęć rodzinnych i dokumentów do pracy.

PS.: Tak samo z Trybem Awaryjnym.

Zobacz: padniety-system-asus-k50ij-vista-sp1-t491471.html

zacinanie-sie-programow-komputera-t489760.html

Czyli:

  1. Uruchom komputer z płyty Windows i skorzystaj z przywracania systemu. Opis (w temacie, do którego niżej podaję link napisałem co zrobić, jeżeli nie posiadasz płyty z systemem, patrz od “Jeżeli nie posiadasz płyty Windows”):

bootmgr-missed-nie-wiadomo-dlaczego-t490703.html#p3090565

przy czym Ciebie na ekranie “Opcje odzyskiwania systemu” http://imgup.pl/di-ZXKF.png powinna interesować opcja Przywracanie systemu.

(uwaga: Aktualne, działające zrzuty ekranu, które przedstawiają w jaki sposób uruchomić komputer z opcji “Napraw komputer” znaleźć można w temacie Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa, w części “Metoda pierwsza – środowisko Windows PE”)

  1. Uruchom komputer z płyty Windows i skorzystaj z SFC. Opis:

bootmgr-missed-nie-wiadomo-dlaczego-t490703.html#p3090565

przy czym Ciebie na ekranie “Opcje odzyskiwania systemu” http://imgup.pl/di-ZXKF.png powinna interesować opcja Wiersz polecenia

następnie Weryfikacja integralności plików via narzędzie SFC - Wymiana plików metodą SFC

http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfi … edzie-sfc/

W razie gdybyś potrzebował trybu graficznego, to w oknie wiersza polecenia wpisz notepad i kliknij Enter, uruchomi się Notatnik, a w nim możesz wybrać Plik - Otwórz i normalnie poruszać się po zawartości komputera. Jeżeli nie możesz zrozumieć, to zobacz demonstrację Środowisko WinPE 2.0 http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- … 11288.html

(uwaga: Aktualne, działające zrzuty ekranu, które przedstawiają w jaki sposób uruchomić komputer z opcji “Napraw komputer” znaleźć można w temacie Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa, w części “Metoda pierwsza – środowisko Windows PE”)

  1. Może korzystasz z mechanizmu kopii zapasowych Windows? Z poziomu płyty Windows da się odtworzyć kopię. Chodzi o uruchomienie komputera z płyty

bootmgr-missed-nie-wiadomo-dlaczego-t490703.html#p3090565 przy czym Ciebie na ekranie “Opcje odzyskiwania systemu” http://imgup.pl/di-ZXKF.png powinna interesować opcja “Odzyskanie obrazu systemu”.

(uwaga: Aktualne, działające zrzuty ekranu, które przedstawiają w jaki sposób uruchomić komputer z opcji “Napraw komputer” znaleźć można w temacie Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa, w części “Metoda pierwsza – środowisko Windows PE”)

  1. Albo może masz utworzoną kopię zapasową przy użyciu narzędzi firm trzecich, np. Acronisa, Nortona, Paragona, może posiadasz partycję recovery w laptopie (to jest bardzo prawdopodobne, a jeżeli tak to zobacz Google albo instrukcja obsługi i może uda się odzyskać system).

  2. W ostateczności reinstalacja bez utraty danych albo instalacja systemu na czysto (z utratą danych).

  • reinstalacja

naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687

procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

zmiana-bity-bity-t483865.html#p3048977

Przy czym jeżeli masz system z Service Pack 1, to chyba dobrze byłoby żeby płyta z której będzie wykonywana reinstalacja zawierała Windows 7 ze zintegrowanym SP1.

Przy czym jeżeli to laptop i system dostarczony wraz z nim, to proponuję instalację systemu na czysto. Wtedy system będzie działać i zobaczysz różnicę w działaniu, zobacz tematy, do których linki podaję poniżej. Pod pierwszym linkiem znajdziesz doświadczenie pewnego użytkownika, który tą metodą postawił system na nogi.

uszkodzony-plik-factory0-fpt-jak-odzyskac-system-t490387.html

windows-home-premium-bit-preinstalowany-porada-t491391.html

zwłaszcza tutaj:

windows-x64-czy-x86-t491075.html

usunieta-calkowicie-partycja-recovery-zrobic-t489674.html

nowy-laptop-win7-duzo-zbednego-softu-jak-zrobic-recovery-t490680.html

Ogólnie jeżeli chodzi o instalację systemu na czysto, opiszę najprostszy scenariusz, jaki może Cię zainteresować.

Powyższa instrukcja w formacie PDF (np. do wydruku): http://www.sendspace.pl/file/a359571309c7a37b2e9025a (gdyby ten link nie działał to sprawdź http://turbobit.net/qts1muxuhdkq.html) program do otwierania plików PDF Adobe Reader: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html albo Foxit Reader: http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html

Jeżeli masz na dysku ważne dane, to wcześniej możesz uruchomić komputer z płyty Windows bootmgr-missed-nie-wiadomo-dlaczego-t490703.html#p3090565, przy czym Ciebie na ekranie “Opcje odzyskiwania systemu” http://imgup.pl/di-ZXKF.png powinna interesować opcja Wiersz polecenia, wpisujesz notepad i klikasz Enter, w oknie Notatnika które zostanie otwarte wybierasz Plik - Otwórz i możesz poruszać się po dyskach, przenosić dane, korzystać z pendrive itp. Albo jeżeli nie posiadasz płyty Windows to możesz użyć do zgrania ważnych danych np. Ubuntu Ubuntu LiveCD (bez instalacji). Szczegóły: vista-nie-laduje-sie-t484584.html Obrazu ISO nie rozpakowujesz. Do nagrania ISO z np. Ubuntu możesz użyć bezpłatnego programu Active ISO Burner http://www.ntfs.com/iso-burning.htm. Im mniejszą prędkością nagrywasz, tym lepiej. Podobno wpływa to na jakość zapisu.

Żeby dowiedzieć się, co powodowało problem, możesz zgrać pełne Dzienniki zdarzeń, zobacz: http://www.fixitpc.pl/forum-7/announcem … nformacje/ Możesz zgrać zawartość C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs. W jaki sposób? W sposób, który opisuję w poprzednim akapicie - albo Notatnik albo Ubuntu.

Jeżeli zdecydujesz się na reinstalację albo instalację systemu na nowo, to trzeba powiedzieć, że instalator Windows na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system Windows” (http://vpx.pl/i/2012/06/11/57RBL.png), czyli w miejscu gdzie trzeba wskazać miejsce instalacji systemu, nie posługuje się oznaczeniami partycji (C,D,E), jakie znamy po wejściu do Komputer. Na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system Windows” mamy podany po prostu rozmiar partycji. Skąd wiadomo, która partycja, to która? Na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system windows?” wciskamy Shift + F10 (ja klikam prawy shift, ale to chyba bez różnicy), otworzy się wiersz polecenia, wpisujemy notepad i klikamy Enter. W Notatniku wybieramy Plik - Otwórz i np. z lewej strony wybieramy Komputer i możemy sprawdzić wielkość dysków.

Na przyszłość polecam też wykonywać kopie zapasowe. Stary żart mówi, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. Do wyboru metoda windowsowa Wykonywanie kopii zapasowych i przywracanie (więcej w Google: kopie zapasowe Windows 7) albo narzędzia firm trzecich, np Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków. Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Paragon Backup & Recovery jest bezpłatny.

W razie gdybyś miał jakieś pytania, pisz śmiało.

Powodzenia i daj znać o efektach. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam!

Opcja przywracanie systemu nie działa pisze “Wyszukiwanie dysków” i tak w kółko.

Pobierz sterowniki do dysku (AHCI) i zapisz np. na pendrive. Szczegółowy model laptopa być może znajdziesz na naklejkach pod spodem laptopa.

http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

Po uruchomieniu komputera z płyty Windows, określeniu języka, wybraniu Zainstaluj teraz, w oknie Opcje odzyskiwania systemu http://imgup.pl/di-922X.png, kliknij Załaduj sterownik

Czy jeżeli będziesz zachowywał się tak jakbyś chciał zainstalować Windowsa to również dysk nie jest wykrywany?

Dzięki podziałało. Temat można zamknąć.