Problem z uruchomieniem ubuntu 14.04.2

Witam. Mam pewien problem. Posiadam laptopa ACER E5-511-C1K6 z wbudowanym Windows 8.1 . Chciałem “doinstalować” ubuntu z racji, że chcę programować w stabilnym i szybkim systemie. Wszystko zrobiłem poprawnie, wcześniej stworzyłem partycje na 25 GB, zgrałem ubuntu na pendrive i wszystko zainstalowałem. Po instalacji , normalny komunikat “uruchom ponownie”. No i się załamałem w swoim podekscytowaniu. Laptop nie dość, że nic nie wyświetlał, to co 5 sekund tak potężnie wzmagał chłodzenie, niczym suszarka do włosów, po chwili to ustępowało i trwało seriami. Wkońcu po ok. 5 takich seriach wyciągnąłem baterie. Jak wiadomo można ubuntu uruchomić “testowo” bez instalacji. Zaczęło wczytywać, piękny ekran ubuntu i ładowanie zatrzymało się po czym zaczęły się te “straszne” serie. Proszę o pomoc. :slight_smile:

UEFI Ubuntu wyłącznie x64 ! Secure Boot - off .

W co Ty się “pakujesz” ? Niech św. Antoni i św. Zyta (sprawy beznadziejne) mają Cię w swojej opiece .

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-aktualizacj%C4%85-system-wpada-w-p%C4%99tl%C4%99-nie-uruchamia-si%C4%99-t500719/

http://www.dobreprogramy.pl/Ostatnie-aktualizacje-dla-Windows-spowodowaly-kolejne-problemy,News,61645.html

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-instalacj%C4%85-aktualizacji-na-windowsie-maj%C4%85c-ubuntu-t489533/

Przy starcie wciśnij f2 i zobaczymy gdzie się zatrzyma. “zgrałem ubuntu na pendrive i wszystko zainstalowałem” to znaczy że się uruchomił po raz pierwszy ? Jak pisałem w tamtym wątku trzeba było gruba dać na pendrive niech windows8 ma tego swojego bootloadera jeśli grub go tak strasznie drażni .

@KAZDAN63: W UEFI sprawa jest całkiem inna. Przez ponad pół roku miałem duet Debian Jessie + Win8 i żadnych problemów z aktualizacjami.

 

Obraz napewno dobrze się pobrał? Porównywałeś sumę kontrolną?

dragon321

To dotyczy tylko niektórych aktualizacji (KB2949927 , KB3033929) .

To znaczy że coś nie tak z aktualizacja win8? Kurczę, wszystko robiłem jak z poradnika, ściągnąłem x64 i nic. Proszę o prostsze odpowiedzi :slight_smile:

Secure Boot da się wyłączyć ?

Podczas uruchamiania widzisz w ogóle menu Grub2?

 

Jeśli tak - to uruchom system z opcją nomodeset (poszukaj w internetach jak to zrobić).

@KAZDAN63: Ale w UEFI jest zupełnie inaczej, bo bootloadery nie wchodzą sobie w drogę i GRUB nie nadpisuje bootloadera Windows, więc jak Windows ma się zepsuć przez niego? Ja miałem te pół roku Win8 i Debian to instalowałem wszystkie aktualizacje, żadnej nie pomijałem i nic się nie działo.