Problem z uruchomieniem Windows 7 za pierwszym razem

Witam,

Od czterech dni zauważyłem problemy ze startem sprzętu, a dokładniej systemu Windows 7.

Mój sprzęt to:

  • Procesor: Intel Pentium G630 2.70 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Płyta Główna: Gigabyte H61M-DS2
  • Grafika: Intel HD zintegrowana z płytą główną
  • Dźwięk: Realtek HD Audio
  • Napęd: CD / DVD / RW

Start wygląda tak że Windows 7 się uruchomi, ale nie można żadnej aplikacji / programu włączyć (jest martwe wszystko). Pulpit jest widoczny, ikony są widoczne, pasek jest widoczny ale nie funkcjonuje nic.

Jak wcisnę Reset i ponownie się wszystko uruchomi to jest wszystko dobrze, aplikacje / programy funkcjonują (przeglądarka jak również OE.

Wyczyściłem już pliki CCleanerem (nie co było niepotrzebnych plików w przeglądarce Google) ale nic to nie dało za wiele. Jest jak było.

Ponżej screeny z CCleanera jakie mam uruchomione programy podczas startu systemu

Nie mam zainstalowanych zbędnych aplikacji / programów. To co mi jest potrzebne i nic więcej.

Korzystam z programu Kaspersky Free co jest codziennie aktualizowany, żadnych wirusów i innych śmieci nie mam.

W czym może być problem że nie może się uruchomić za pierwszym razem Windows 7?. Dodam że Windowsa 7 mam od 3 miesięcy, wcześniej wszystko funkcjonowało sprawnie, fajnie i przyjemnie.

Wywal Zynga Games, bo w tym często siedzi malware. Może być też problem z profilem użytkownika - uruchom system w trybie awaryjnym, utwórz drugiego użytkownika i sprawdź, czy na nim też się tak dzieje. Jak nie, to skopiuj tam swoje pliki, a potem usuń obecnie używanego użytkownika.

@bystryy odinstalować całkiem czy tylko wyłączyć Zynga Games w CCleaner’ze?.

Odinstalowałbym całkowicie, dodatkowo czyszczenie AdwCleaner i Malwarebytes Antimalware.

@bystryy zrobiłem skan AdwCleaner i wyszedł taki Raport

[Raport] Adw Cleaner.txt (3,7 KB)

. Coś jest w Rejestrze…

Fremake converter zawsze miał trojana, malware. PUP i candy. To mu się nie zmienia.
Po co Ci kaspersky? Po jakiego? Coś tam muli tylko.
Freemake:


A autostart? U mnie nie ma javy, ani antywirusa, jedynie jest qtranstate.

Reszta do usunięcia w autostarcie.
Od 2010 roku wyłączam w windows 7 niepotrzebności. No i śmiga, - ma tylko 24 procesów i po uruchomieniu zabiera 480MB RAMu. Wiele lat działa bezawaryjnie.
Musisz mieć fremake? Potraktować dobrym programem do odinstalowania.
Z tym, co namieszałeś kasperskyemu - to i jego trzeba odinstalować dedykowanym programem od producenta w trybie awaryjnym. Potem będziesz mógł zainstalować jakąś free pandę, czy kasperskyego.
Przed chwilką zrobiłem restart i procesy - jest data na dole i godzina:

Sprawdź sobie też kondycję dysku twardego.
Ostatnio instalowałem koledze “Kaspersky Free” i bardzo mulił rozruch systemu przy ustawieniach domyślnych, w ogóle jest jakiś “upierdliwy”.
Cały czas coś skanuje w tle, nawet jak mu powyłączałem większość funkcji i w kółko promuje wersję płatną…

1 polubienie

@Bogdan_G dzięki za pomoc. Fremake miałem tylko do edycji video i konwertowania na IG plików filmowych.

@cyngiel_1 tak mi się coś widzi że może ten Kaspersky coś miesza… Tak po cichu na niego stawiałem, zainstalowałem go z racji niby lekkości ale jak widać ta niby jego lekkość jest męcząca.

Za dnia odintaluje Kaspersky’ego i wyłączę jak pisze @Bogdan_G procesy w autostarcie. Wyłączyć je wszystkie czy któreś zostawić?.

W autostarcie zostawia się tylko to, z czego korzysta się.
Gdybyś potrzebował panelu realteka, to znajdziesz w folderze instalacji plik. Po konfiguracji także usunąć z autostartu, bo ma działać powiedzmy latami, a nie codziennie mulić w autostarcie.
A wyłącz to w ccleanerze skip UAC. Takie sprawy można wyłączać w sunrise seven. A ten skip uac no podczas przełączania użytkowników robi niezły bajzel. To, co avast zrobił, to po to, żeby cieszyć się z cudzej krzywdy. Ten monitoring śle do avasta dane nawet tego, co klikasz.

Oczywiście, że nie wszystkie wyłączaj w autostarcie.
Jak odinstalujesz tego Kasperskiego i Fremake, to pozostaną do wyłączenia
PDF24, Splashtop i Google update (będziesz musiał wówczas aktualizować przeglądarkę ręcznie).
W zadaniach jeśli zdecydujesz się wyłączyć google update to wyłącz też google.
Masz chyba jakiś modem Huawei - to zostaw w auto.
Skip UAC ccleanera jest potrzebny, jeśli masz zaznaczoną pozycję, aby nie pokazywał ci tego przypomnienia o uprawnieniach konta użytkownika jak go uruchamiasz.
Panel realteka jest potrzebny jeśli coś w nim masz ustawione.
Po co ci w systemie Java? Raczej można z powodzeniem się już bez tego molocha obyć.

Może trzaska bazy danych w LO Base?

Dlatego zapytałem po co mu Java.

Może do Minecrafta :wink:

@krystian3w nie tworzę baz danych w LO Base ani też @anon67650823 nie gram w Minecrafta :grinning:.

Jak instalowałem programy przenosząc się z XP to i JAVA została zainstalowana. A teraz nie korzysta się z JAVY?.

Nie jest już potrzebna, żadna z przeglądarek już nie wspiera i tak wtyczek Javy, więc możesz ją odinstalować całkowicie z systemu, jeśli używałeś ją jedynie do gier i tak dalej, jako wtyczkę w przeglądarce itp.

@cyngiel_1 dzięki za informację.

Do makr w Calc może być potrzebna jak ograniasz ich składnię.

Znalazłeś już przyczynę tego zamrażania systemu po odpaleniu?
Sprawdziłeś sobie stan dysku twardego np. programem portable CristalDiskInfo?

https://www.cdrinfo.pl/download2.php?filename=software/CrystalDiskInfo8_4_0.zip&id=8840192932&baza=soft&v=0

W zależności jaki masz system 64 bitowy, czy 32 bitowy odpalasz z Diskinfo 64 lub 32.

@cyngiel_1 dziś po południu będę działał jak wrócę do :house_with_garden:. Dam znać co jak wygląda.

Odinstalowałem JAVE oraz Freemake, zrobiłem skanowanie CCleaner’em i przyznam się że dalej jest problem z rozruchem systemu Windows 7. Hm… .

@cyngiel_1 jeszcze będę sprawdzał dysk twardy programem co wrzuciłeś linka.